1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūra
2019 Rugsėjo 3d.
0

Dzūkijos muziejininkai sukasi į upes ir ežerus

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Lietuvos muziejų kelias pradeda paskutinį šių metų programos etapą. Dzūkai sudarė itin intensyvią ir turiningą Lietuvos muziejų kelio programą, skirtą vandens kultūrai.

Visą mėnesį į temai „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“ skirtus renginius lankytojus kviečia Alytaus, Birštono, Druskininkų, Kapčiamiesčio, Lazdijų, Merkinės, Veisiejų ir kiti muziejai.

Alytaus kraštotyros muziejuje bus atidaryta paroda „Gyvenimas prie Nemuno“, kurioje pristatomi su gyvenimu prie vandens susiję eksponatai (luotai, žvejybos įrankiai, vandens talpyklos ir pan.) iš muziejaus ir aplinkinių muziejų rinkinių.

Dzūkijos krašte bus atveriama dar viena svarbi ir ypatinga šiam regionui  – gydomoji vandens galia. Druskininkai – vietovė, kurios tiek kraštovaizdį, tiek ekonominį ir kultūrinį gyvenimą formavo vanduo. Miesto muziejus kviečia į konferenciją „Mineraliniai ir kiti Druskininkų vandenys“, kurioje analizuos mineralinių vandenų kilmę, miesto sąsajas su juo.

Dzūkijos muziejuose lankytojų taip pat lauks interaktyvūs edukaciniai užsiėmimai, dailininkų parodos (tapybos darbų paroda, paskaita apie vandenvardžius, kūrybinės stovyklos, šešėlių teatras ir piešimas ant vandens, dzūkai kvies minėti ir didžiojo aukštaičio Juozo Tumo-Vaižganto gimtadienį, šventę „Birštonais pasruvę Nemuno krantai“. Tuo siekiama atskleisti šios žymios asmenybės sąsajas su Nemunu, Birštonu ir Birštono mineraliniais šaltiniais.

Druskininkų miesto muziejuje surengta konferencija „Mineraliniai ir kiti Druskininkų vandenys“ – apie meteoritui pramušus žemės plutą iš jos gelmių ištryškusį sūrų mineralinį vandenį, priešistoriniais laikais buvusios jūros suneštą smėlį, žemynines kopos, Raigardo slėnį ir Nemuno potvynius, atodangass bei dar ne taip seniai, 1841 m., įvykusią gamtos katastrofa, kai šalia Druskininkų išsiliejęs Salotės ežeras gaivališka jėga pasileido upelės Ratnyčėlės vaga, pakeliui suformuodamas stačius šlaitus ir slėnius. Druskininkų miesto muziejuje vyks spektaklis ir edukaciniai užsiėmimai „Legenda apie sūriuosius šaltinius prie Nemuno“, šešėlių teatras, piešimas ant vandens.

Lazdijų krašto muziejuje bus atidaroma tapybos darbų paroda, vyks paskaita apie vandenvardžius „Akim tyliųjų ežerų“. Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejuje vyks muzikos ir poezijos popietė „Cykiai Ančia bangų neša...“, Birštono sakraliniame muziejuje – parodos pristatymas ir Juozo Tumo-Vaižganto gimtadienio šventė „Birštonais pasruvę Nemuno krantai“.

Rugsėjį Druskininkuose taip pat bus rengiamas edukacinis užsiėmimas „Tapyba ant vandens“, ekskursija „Paslaptingi vandenys“, plačiau sužinosime apie Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveiksluose vaizduojamų įvairių vandens telkinių istorijas ir legendas.

Veisiejų krašto muziejuje, miesto parkas skambės dzūkų liaudies dainų ir legendų vakaras „Tegul ežeru skrenda daina“ – koncertas ir pasidainavimų vakaras, į kurį įpinta eilių ir legendų apie Veisiejus.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt