-273.15 c Alytus
Sekmadienis, Gegužės 31d.
Dzūkija
2019 Rugpjūčio 29d.
0

Kova dėl Punios šilo tęsiasi: įteikta peticija su tūkstančiais parašų

title

Šiandien gamtininkai ir visuomenininkai, kovojantys dėl Punios šilo išlikimo, LR vyriausybei įteikė peticiją, kurią pasirašė beveik 15 tūkst. žmonių.

Gamtininkai taip pat informavo apskundę teismui įsakymą, kuriuo buvo sustabdyta Punios šilo rezervato plėtra. Už griežtesnę šilo apsaugą stojo kovoti ir visų Lietuvoje vystomų gamtos mokslo sričių vedantieji tyrėjai iš svarbiausių mokslo ir studijų institucijų, išplatinę savo atvirą laišką aukščiausiams mūsų šalies politikams.

„Už griežtesnę Punios šilo apsaugą pasisako beveik 15 tūkst. piliečių. Visų svarbiausių mokslo ir studijų institucijų vedantieji mokslininkai kreipėsi atviru laišku, kuriame aiškiai konstatuojama, jog esamas botanininio-zoologinio draustinio statusas yra nepakankamas. Punios šile turėtų būti sudarytos sąlygos sengirei formuotis ir tam reikalingas gamtino rezervato statusas. Visuomenės lankymasis tokioje sengirėje yra galimas. Kokių dar argumentų reikia aplinkos ministrui nedelsiant sustabdyti visus kirtimus ir organizuoti adekvačią sengirės apsaugą?” – sakė vienas iš kampanijos už Punios šilą iniciatorių, Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.

Gamtininkas taip pat pridūrė: „Po prezidento Gintano Nausėdos raginimo netapti miškų kirtimų ministru, Kęstutis Mažeika informavo pasirašęs pavedimą stabdyti plynuosius sanitarinius kirtimus. Pamatę šį pavedimą negalime nuslėpti apmaudo ir nusivylimo – jame numatyta išlyga „išskyrus būtinus atvejus”. Rasti norimą motyvą ir pateisinti jį būtinuoju atveju daug kūrybos nereikia. Realiai kirtimų požiūriu šis pavedimas yra niekinis. Arba ministrą klaidina jo patarėjai arba jis sąmoningai klaidina visuomenę ir Prezidentą“.

Rita Grinienė, Baltijos aplinkos forumas


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt