9 c Alytus
Šeštadienis, Rugsėjo 19d.
Alytus
2019 Rugpjūčio 29d.
9

Paminklui Dainavos apygardos partizanams Alytuje įžiebta žalia šviesa

titleSenamiesčio skverasAlytausgidas.lt asociatyvi nuotr.

2020 m. lapkričio 23 dieną Alytuje galėtų atsirasti paminklas Dainavos apygardos partizanams.

Šią datą, sutampančią su Lietuvos kariuomenės diena, miesto tarybai pasiūlė už klausimą atsakingas Alytaus miesto savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas. Jis kalbėjo, kad 8-iose apygardose paminklai jau yra pastatyti, tad laikas būtų tai padaryti ir Dzūkijos sostinėje.

Julius Padegimas (Upelis) ir kiti buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai šįkart pageidavo, kad paminklas būtų statomas Senamiesčio aikštėje, kurios centre dabar veikia fontanas su literato Jurgio Kunčino kūrybos ištraukomis, o anksčiau stovėjo tarybinio herojaus Juozo Vito (Juozo Valūno) skulptūra.

Buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai pageidavo paminklo miesto Rotušėje ar sode, netoli Laisvės angelo, Sausio 13-osios kryžiaus,  ar „Nurimusio varpo“ skulptūros, o ankstesniems miesto vadovams su šiais pageidavimais nesutikus, įamžinimo simbolį mėgino įkurdinti I Alytaus (buvusioje Tarybų, o dar anksčiau – senosios Rotušės) aikštėje. Meniniam sprendimui „narvui“ pasipriešino I Alytaus bendruomenė, kurios peticiją nestatyti paminklo aikėje, patenkino miesto peticijų komisija.

Po ilgų diskusijų iš 24 Alytaus miesto tarybos narių paminklo partizanams statybos vietai Senamiesčio skvere pritarė 20 politikų, 1 buvo prieš, 3 – susilaikė.

Pritarusi Dainavos apygardos partizanams Senamiesčio skvere Alytaus miesto savivaldybė 2020 m. biudžete numatys lėšas paminklo pamato ir aplinkos sutvarkymo projektams parengti bei įgyvendinti.

Nors paminklui Alytuje įžiebta žalia šviesa, kokia skulptūra bus pastatyta Senamiesčio skvere, dar nėra aišku.

Buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai norėtų, kad tai nebūtų I Alytaus aikštei siūlytas „narvas“, o pageidautų Jogailaičių kryžiaus ar pan. sprendimų, kurių autoriai bet kuriuo atveju savo meninių sprendimų projektus turėtų koreguoti ar kitaip pritaikyti Senamiesčio skverui.

Abejones sėkmingu sprendimu jau sutvarkytoje, įprasmintoje ir funkcionuojančioje erdvėje išreiškė alytiškis menininkas, monumentaliosios dailės kūrinių statymo ir jų priežiūros komisijos narys Redas Diržys, manantis, kad viskas priklausys nuo autoriaus. „Žinoma, blogiausia būtų, jeigu obeliskas atsirastų kokios nors aikštės viduryje – manau, kad tie laikai jau praėjo, ir sugrįžti į juos neturiu noro jokia forma“, - nuomonę raštu dėstė R. Diržys. Alytaus miesto savivaldybės administracijos architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vyriausiosios specialistės Inetos Bartasevičiūtės teigimu, Senamiesčio skveras – pilnai suformuota graži erdvė, kurios nederėtų perkrauti, kaip buvo sovietmečiu.


Komentarai

9
Komentuoti
Tomas Skeivys2019-08-30
o jum mazai dar pamuinklu ALYTUJ
vyte2019-08-30
visiems banditams parazitams PAGARBA
Alytiškė2019-08-29
Dievulis dar nedavė mums tokio mero, kuris įsiklausytų į alytiškių nuomonę. Pas mus tarpsta grupelės suinteresuotųjų, kurie prisidengia visų mūsų nuomone
ALGIS2019-08-29
bus galima narve ir i padanga oro isipust . Toks buvo ATI padangu montavimo poste. o siaip tai paminklas turi but ten kur jiegyveno tai miske .Galima pristatyt ant kiekvieno kampo
Alytiškis2019-08-29
Kodėl neatsiklausus, neįsiklausius alytiškių buldozeriu stumiamas paminklo klausimas?
Šiandien balsavusieji už jo pastatymą Senamiesčio skvere pasėjo jo sudarkymo sėklas.
GĖDA>
Dzin2019-08-29
Paklauskit pas vyresnio amziaus zones kas jie tokie bivouac girth sauce zmones
as2019-08-29
Vau kaip dirbama. Dar nezino kaip ir ka statys, kaip atrodys, bet sviesas kazkokias jau uzdegineja. O neturetu pradzioje zinoti ka stato, kaip atrodo ir isilieja i aplinka ??? Partizanu atminimas jau seniai turejo buti ivertintas ir paminklas pastatytas - bet ne kancios dar vienas simbolis, o verciantis didziuotis ir spinduliuojantis pergale.
Napoleonas2019-08-29
Poxui alytiškių nuomonė. Jeigu reikia, tai statom!
Alytiškis2019-08-29
Vytį geriau pastatykite
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Rudens lygė