16 c Alytus
Trečiadienis, Rugsėjo 23d.
Jaunimas
2019 Rugpjūčio 13d.
0

„Spalvotos vasaros“ nuotykiai

titleNuotraukų galerija

Nuskambėjus paskutiniam mokslo metų skambučiui Alytaus miesto priešmokyklinukams ir pradinukams duris atveria Vaiko ir mamos dienos centras “Kutis”.

Nuo 2013 metų organizuojamos vasaros vaikų dienos stovyklos užtikrina vaikų saugumą bei aktyvų poilsį vasaros atostogų metu. Ne pirmus metus dalį šių stovyklų finansuoja Alytaus miesto savivaldybė. Šiemet rekordiškai daug vaikų, o kartu ir tėvų, džiaugėsi prasmingomis vasaros akimirkomis.

Projekto „Spalvota vasara“ numatytas penkias stovyklos pamainas organizavęs centras „Kutis“ kvietė mažuosius į skirtingas, įspūdžių kupinas veiklas bei išvykas. Kiekvieną savaitę mažieji stovyklautojai pramogavo žaidimų kambaryje, išbandė skirtingas meno rūšis (origami, kvilingas, lipdymas ir kt.), ieškojo lobio, vaidino, žaidė Jaunimo parke, dalyvavo Alytaus miesto visuomenės sveikatos biuro organizuojamuose pirmosios pagalbos mokymuose, sportavo Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine, vis naują filmą stebėjo kino teatre „Dainava“. Didelio susidomėjimo sulaukė išmanioji J. Kunčino lauko vaikų biblioteka, kur kas savaitę stovyklautojai apsilankydavo, skaitydavo knygas, klausydavo aktorės sekamų pasakų, žaidė išmanius žaidimus.

Stovyklos metu vaikai ne tik pramogavo, bet ir mokėsi. Edukacinių užsiėmimų gausa, prikaustydavo ne vieno stovyklautojo dėmesį. Stovyklautojai susipažino su gyvąja gamta, lankėsi ūkyje.  Ūkis „Gyvas kalnas“ pilnas gyvybės ir stebina įvairove. Galima gėrėtis ir arkliukais poniais, avelėmis, įvairiais paukščiais. Dar viena gamtinė išvyka į Metelių regioninį parką mažiesiems alytiškiams paliko neišdildomus įspūdžius. Čia po pažintinės dviejų valandų žygio stovyklautojai ant laužo kepė dešreles. Sveikatinimo išvykoje Birštone stovyklos dalyviai keliavo Kneipo sveikatingumo taku. Išvykos metu taip pat aplankė didžiausią pažintinį bokštą.

Mažieji alytiškiai lankėsi Alytaus kraštotyros muziejuje. Kas savaitę vis nauja edukacija  ugdė naujus gebėjimus, suteikė žinių ir teigiamų emocijų. Ant savo rankomis gaminto popieriaus mažieji kūrė asmeninius darbelius.  A. Matučio muziejuje patys gaminosi knygelę. Susipažino su nauja muziejaus edukacija apie juvelyriką.

Daug susižavėjimo akimirkų sukėlė pažintinė išvyka į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną. Pamatyti karių namus ir darbą nepaprastai smalsu, todėl susitikimas su kariais paliko gilius įspūdžius.

Vaiko ir mamos dienos centro „Kutis“ vadovė Rimantė Adomaitienė be galo džiaugiasi vaikų šypsenomis ir suteiktomis galimybėmis tėvams pasirūpinti turiningu vaikų poilsiu. Vadovės teigimu, kasmet vaikų užimtumo vasarą poreikis didėja, todėl Alytaus miesto savivaldybės dalinis finansavimas projektui „Spalvota vasara“ atveria didesnes galimybes tėvams. Centro „Kutis“ vadovė džiaugiasi, kad turi išskirtinę galimybę siūlyti vaikų poilsio stovyklas.  Trečius metus iš eilės čia organizuojamos ir nemokamos vaikų dienos stovyklos, kurias finansuoja Europos socialinis fondas, projektas „Alytaus miesto bendruomeniniai šeimos namai“. Pastarojo projekto dėka žiemos, pavasario, vasaros ir rudens atostogų metu pradinukai laiką prasmingai leidžia dienos stovyklose.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt