1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Druskininkai
2019 Rugpjūčio 13d.
0

Druskininkietis motociklu pasišovė apkeliauti Žemę

titleNuotr. K.Mieliauskas pasirengęs kelionei motociklu aplink Žemę

Prieš pusantro šimto metų  rašytojo Žiulio Verno knygos veikėjas Filijus Fogas pasaulį apkeliavo per 80 dienų. Druskininkietis Karolis Mieliauskas šio rudens pradžioje  tą pasirengęs atlikti  dvigubai greičiau – per 40 dienų. Tai jis ketina padaryti motociklu.

 Rugpjūčio 17 dieną startavęs Druskininkuose jis pajudės į rytus ir rugsėjo 27 dieną grįš ten pat atkeliavęs iš Vakarų. Tai ne pirmoji ekstremali K.Mieliausko kelionė.  Šių metų vasario mėnesį motociklu jis pasiekė šalčiausią apgyvendintą vietą žemėje, Sibiro gilumoje tūnantį Oimjakono kaimą

Šį rudenį jo  laukia 20 tūkst. kilometrų kelionė per visą Eurazijos žemyną, per Šiaurės Ameriką ir vėl per visą Europą atgal į Druskininkus, kur  jis ir startuos. Ir tą keliautojas pasiruošęs padaryti per 40 dienų.

„Mintis apkeliauti aplink pasaulį, manau, daugeliui žmonių prasisuka galvoje. Ir aš nesiruošiu jos nuasmeninti. Vieni pasitaikius galimybei žvejoja lėktuvo bilietus į skirtingus žemynus, kiti tą bando daryti automobiliu. Aš esu pratęs prie ekstremalesnių kelionių ir mano įrankis – motociklas“, – trumpai paaiškino Karolis.

Keliautojas iš Druskininkų važiuos link Vladivostoko. Iš ten kartu su motociklus skris į Jungtines Amerikos Valstijas. Legendiniu keliu Route 66  iš Los Andželo jis ketina pasiekti Čikagą. Iš ten lėktuvu į Londoną, o paskui per visą Europą vėl iki Druskininkų.

Pakeliui Karolis Mieliauskas susitikinės su užsienio lietuviais, kvies juos atvykti į 2021 metais Druskininkuose vyksiančias Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, ieškos žmonių, galinčių tapti Lietuvos ir Druskininkų ambasadoriais įvairiose užsienio šalyse.

„Kelionės metu noriu pasauliui pristatyti Lietuvą ir Druskininkus. Neveltui vienas iš mano kelionės devizų: „Lietuva prasideda nuo Druskininkų“.

Iškilmingas K.Mieliausko išlydėjimas kelionei aplink Žemę numatytas ateinantį penktadienį, rugpjūčio 16 d., 19 val., Druskininkuose, prie Druskonio ežero amfiteatro.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt