17 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 2d.
Alytus
2019 Rugpjūčio 12d.
14

Įteikta kelių tūkstančių pasirašyta peticija

titleViliaus Kuchalskio nuotr.

Alytaus miesto savivaldybei įteikta peticija dėl istorinio aerodromo išsaugojimo ir nepritarimo Laisvosios zonos steigimui Pirmame Alytuje. Peticija, kurią per kelias savaites pasirašė keli tūkstančiai žmonių, adresuota Alytaus miesto savivaldybės tarybai, miesto merui ir peticijų komisijai.

„Skatinant ir plėtojant vietos savivaldą kaip demokratinės valstybės raidos pagrindą Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas reglamentuoja ir gyventojų apklausą siekiant įtraukti bendruomenę spręsti svarbiausius savivaldos klausimus, taip pat siekiant bendruomenės ir atskirų savivaldybės gyventojų, bei institucijų interesų derinimo“, - miesto valdininkams įteiktame dokumente rašo teikėjai.

Peticija pasiekė ir mūsų portalą, dalinamės su skaitytojais.

„Mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Peticijų įstatymo 3 straipsnio pirmos dalies 3 punktu, bei 14 straipsnio nuostatomis, kreipiamės į Alytaus miesto savivaldybės tarybą ir Alytaus miesto merą su prašymu pripažinti šį mūsų kreipimąsi peticija“, - rašoma peticijos lydraštyje ir nurodomos keturios kreipimosi pateikimo priežastys:

1. 2019-06-27 Alytaus miesto savivaldybės taryba posėdyje pritarė Alytaus laisvosios ekonominės zonos (LEZ) steigimo galimybių studijos rengimui Alytaus aerodromo teritorijoje, kurią numatoma kurti 102,5 ha ploto žemės sklype esančiame adresu Miškininkų g. 3, Alytaus mieste.

2. Viešoje erdvėje Alytaus miesto savivaldybės pareigūnų (mero, vicemero) yra skleidžiama informacija, jog Alytaus aerodromas bus panaikintas ir istorinio aerodromo inžinerinio statinio vietoje bus įsteigta laisvoji ekonominė zona, kurios dėka galbūt bus pritrauktos investicijos į miestą.

3. Kad laisvoji ekonominė zona būtų įsteigta būtent Alytaus aerodromo vietoje, t.y. šalia tankiai apgyvendinto Pirmojo Alytaus miesto gatvių ir senųjų kapinių, nepritaria dalis miesto gyventojų. Miestiečiai šią savo valią yra išreiškę pasirašydami peticiją „Už istorinio Alytaus aerodromo išsaugojimą“ (Pramonės zonos steigimui Pirmame Alytuje – ne). Peticiją yra pasirašę 2 tūkst 29 asmenys (raštiškai – 665, per Peticija.lt – 1 tūkst. 364), kurių didžioji dalis – Alytaus miesto, I Alytaus gyventojai.

4. Kad LEZ būtų įsteigta Alytaus aerodromo vietoje, t.y. adresu Miškininkų g. 3, Alytaus mieste, nepritaria ir Alytaus aeroklubas, kuris šiuo metu teisėtai, t.y. pagal valstybinės žemės panaudos sutartį valdo žemės sklypą esantį adresu Miškininkų g. 3, Alytuje.

Peticijos iniciatorius Alytaus aeroklubas nurodė ir kreipimosi tikslus, reikalavimus bei pateikė siūlymus – išsaugoti istorinį Alytaus aerodromą ir jį įveiklinti, Aytaus miesto LEZ steigti ne Alytaus aerodromo teritorijoje, o parinkti kitus, Alytaus miesto savivaldybei priklausančius, žemės sklypus ir siekti, kad Alytaus miesto savivaldybės bendradarbiaudama su Alytaus rajono savivaldybe įkurtu regioninį pramonės parką (LEZ), panaudojant savo išteklius ir infrastruktūrą.

Reikalaujama, kad Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai ir Alytaus miesto meras atsisakytų siekio naikinti aerodromą ir jo vietoje steigti Alytaus LEZ‘ą, kadangi tam nepritaria dalis Alytaus miesto gyventojų ir Alytaus aeroklubas, kuris šiuo metu teisėtai valdo šį konkretų žemės sklypą, taip pat reikalaujama, kad Alytaus miesto tarybos sprendimu būtų atšauktas 2019-06-27 priimtas sprendimas „Dėl Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2016-11-24 sprendimo „Dėl pritarimo Alytaus aerodromo plėtros projekto rengimui ir jo pripažinimo strategiškai reikšmingu“ pripažinimo netekusiu galios“ ir būtų paliktas galioti Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2016 m. lapkričio 24 d. sprendimą „Dėl pritarimo Alytaus aerodromo plėtros projekto rengimui ir jo pripažinimo strategiškai reikšmingu“, kadangi remiantis Alytaus miesto mero 2016-04-05 potvarkiu „Dėl Alytaus aeroklubo plėtros galimybių įvertinimo“, darbo grupė 2017-01-26 Alytaus miesto tarybai yra pateikusi Alytaus aerodromo plėtros viziją, kuri iki dabar, dėl neaiškių problemų nebuvo įgyvendinta.

Reikalaujama, kad Alytaus miesto tarybos 2019-06-27 priimtame sprendime „Dėl pritarimo Alytaus laisvosios ekonominės zonos steigimo galimybių studijos rengimui“, atsirastų ir kitos alternatyvios, Alytaus miesto savivaldybės valdomos, teritorijos (žemės sklypai) LEZ steigimui.

Siūloma įveiklinti Alytaus aerodromą kaip jau sukurtą infrastruktūrą ir jį plėtoti miesto gyventojų poreikiams, turizmui ir kitoms paslaugoms. Peticijos teikėjų teigimu, 2019 m. Alytaus rajono savivaldybė yra parengusi galimybių studiją, pagal kurią ketinama Alytaus rajone įkurti regioninį iki 400 hektarų pramonės parką. Siūloma Alytaus miesto savivaldybei glaudžiau bendradarbiauti su Alytaus rajono savivaldybe siekiant sukurti ne uždarą miesto, o regioninį LEZ‘ą, kadangi Alytaus rajone yra kuriamas iki 400 ha pramonės parkas, kuris turi geležinkelio atšaką ir jungiasi su magistraliniu keliu Alytus-Kaunas, o investavus į Alytaus aerodromą, jis gali tapti kuriamo Alytaus regioninio LEZ‘o oro tiltu.

Peticijos teikėjai reikalavimus ir siūlymus grindžia dokumentais: 2010-06-14 Alytaus apskrities viršininko įsakymu 1025000 kv. m ploto žemės sklypas, esantis adresu Miškininkų g. 3, 68 metams buvo perduotas neatlygintinai naudotis Alytaus aeroklubui, taip pat remiasi 2010-06-17 Alytaus apskrities viršininko įgaliotos institucijos su Alytaus aeroklubu sudaryta valstybinės žemės panaudos sutartimi, kurioje apibrėžtos sąlygos, kada ši sutartis panaudos davėjo reikalavimu gali būti nutraukta prieš terminą.

Istorinį, 1939 m. statytą, dar nuo anksčiau veikiantį Alytaus aerodromą siekiantis išsaugoti Alytaus aeroklubas patvirtino, kad yra priėmęs sprendimą nesutikti, kad jos valdomame žemės sklype būtų įsteigta LEZ ir primena, kad 2016 m. Alytaus miesto savivaldybės taryba buvo sudariusi darbo grupę įvertinti aerodromo plėtros galimybes. Darbo grupė konstatavo, jog aviatorių naudojamas sklypas gali tarnauti ne tik aviatorių poreikiams, bet ir įvairioms pramogoms ar verslui, užtikrinti aukštos kvalifikacijos specialistų rengimą, panaudojant Alytaus kolegiją ir Alytaus profesinio rengimo centrą. Alytaus miesto savivaldybėje yra parengtas aerodromo plėtros galimybių planas numatant ir konkrečią jo viziją.

Pilną peticijos tekstą galima rasti ČIA.


Komentarai

14
Komentuoti
pirmas 2019-08-16
manyciau kad aerodromo nereiketu naikinti.Pramones rajonas jau yra tai gal ir tegu buna vienoje vietoje viskas ,juo labiau kad ir visos komunikacijos ten vietoje. Visose salyse tokie objektai statomi uz miesto ribu nes i tokius kai lez kazdien atvaziuoja simtai furu ..nereikia sitoje vietoje Lezo. Uz Kauno link Karmelavos lez ponai paziurekit kur stovi furos an kelio .Tai ir cia norit padaryt bardaka . Nesvaikit del garbes "kad tipo va cia AS padariau"
Pritariu2019-08-15
Pritariu daugumai, kad jau daug investicijų įdėta į esantį Pramonės rajoną.Ten yra daug vietos kurtis gamykloms.Daug tuščių pastatų, dideli laisvos žemės plotai.Kodėl ten nevystyti pramonės? Prisiminkit, kiek ten buvo gamyklų.Ten reikia viską sutvarkyti, atnaujinti, atrestauruoti ir būtų greičiau, naudingiau, ekonomiškiau. Kai ten tuos kemsynus kirto, darė gatvę, apšvietimą, rašė, kad ten bus investuotojų.O jų kaip nėra, taip nėra.Tegul ten kuriasi, ten jau sutvarkyta infrastruktūra.
Dabar Aerodrome sukiš milijonus, sujauks tiek metų gyvavusį šį gražų miesto aviacijai skirtą kampelį, o to rezultatai labai abejotini.Valdžia turėtų labai gerai pasverti, paderinti šį projektą su juos išrinkusiais rinkėjais, o ne tik taukšt paukšt ir kaip vieni sugalvojo taip ir padarė, nesiskaitydami su miesto žmonėmis.


Viskas2019-08-14
Nu taip, reikia aerodromo, kad dirbtų vienas žmogus, ant 100 ha suktų 20000 eur apyvartą ir gyventų aeroklubo patalpose. Super!
Dar2019-08-14
Aerodromas tai miesto istorijos dalis,reiketu bent daly jo issaugot. O LEZui nevieta,ir Nemunas netoli gresme tarsai,o ir miegamas rajonas sonia. Yra pramones rajonas gamyklom statyt ir gelezinkelio stotis uz miesto su supuvusiu gelezinkeliu.
audrius2019-08-13
ar aedromas man atlyginima mokes kiekviena menesy
LEZ PAGRGRINDINIS ĮSTATYMAS2019-08-13
Prieš reikšdami nuomonę , pasiskaitykite LEZ įstatymą. Darbuotojai neatleidžiamin nuo mokesčių. Juos moka kap visur
kitur. Nuo momesčių atleistos įmonės, nusmaugs darbuotojus per minimumą iki mokesćiù pasikeitimo , tada issikels į kità šalį kur kitokie mokesčiai. Darbo nebedliko, terigorija uźstatyta, apleista- dar vienas apleistas rajonas po 10 m, tai čia geriausu atveju.. o gal nereiks në tų 10.... o kaa tada? O tada - apleistas pramonès rajonas Nr 2 .... jau nevertinat kokioje vietoje ta teritorija yra...
Įdomiai stumia2019-08-13
Įdomiai meras su vicemeru stumia lezo idėją mieste - pasakė, kad bus ir viskas. Kas čia per autokratija, Cesiuli ? Reikalaujam pirmiausia visų skaičių - kokia šio sklypo vertė, kiek reikės mūsų pinigų keliams, elektrai atvesti ir t.t. Koks konkrečiai investuotojas ateis, nes tos skelbiamos 1000 ar 1500 tūkst. darbo vietų yra kol kas tik jūsų kliedesiai. Klausimų daug, laukiam išsamios informacijos
nu2019-08-13
realiai tai nereikia nei LEZ nei aerodromo.
Tomas2019-08-13
labai trumparegiškas pono :) pastebėjimas ir komentaras. Jeigu aerodromo teritorija bus atiduota gamykloms, tai manau ponuli pamatysite kaip atrodys ta atkarpa iki Tūkstantmečio tilto. Gal atkreipėte dėmesį, koioje dauboje randasi ta teritorija?
Ir koks oras ten bus.

Tomas
Visiškai neskraidantis
''Alytaus aerodromui TAIP"
Alytiškis2019-08-13
Šalin rankas nuo aėrodromo ! Kokiems rupūžėms parūpo tas aerrodromas. Ar jie jį įkūrė , kad nori naikint ? Tai dar nuo A.Smetonos laikų jis buvo. Ar jiems tiems valdžiąžmogems maža vietos, kada visas pramonės rajonas pilnas apleistų pastatų vaiduoklių. Ko ten niekas nieko netvarko...nestato, bet lenda kur jiems nepriklauso. Ką jie čia nori daryti ? Kokią gamyklą, kad žmones trūtytų, ar gal dar maža pfekybos centrų jiems ? Statykigės prie savo namų, bet ne prie pirmo alytaus gyventojų ! Nebandykit kišt nagų prie aerodromo, ne jūs jį įkūrėte, ne jūs ir kažką čia galit keisti !
Gudručiams2019-08-13
Vienas komentatorius labai gerai pastebëjo pievą MIESTO CENTRE ir jis tikrai nori kad čia būtų pastatyta gamykla. Iš viso , ar suprantate mas yra LEZ? Tai ne gamykla o N gamyklų, su logistikos centrais. Ar nors vieno miesto centre matěte LEZ arba logistikos centrą . Darbo reikia miesto centre- ieškokitès pas merą rotušėje. Nesugebėsite? Susikurkite darbo vietà pats o ne nesamones rašinėkite. LEZ-o reikia, bet ne mieste o jo pakrašty, tam ir yra pramoniniai rajonai . Tik čia kaip runkeliai galvoja.... Apgailėtinas miestas atsilikęs visapusiškai....
blyn :)2019-08-13
pažiūrėk kiek pramonės parke apleistų pastatų, tuščios žemės bent kokiam verslui! Kodėl dar vieną gražią vietą nori paversti pramoniniu šiukšlynu? tuo labiau, kad prie aerodromo nėra jokios būtiniausios infrastruktūros.
Atsirado gudrutis 2019-08-12
Miesto centre, pasižiurėk kokie griuvėsiai ir kiek metų stūkso ir savivaldybes gudručiams gražu...
:)2019-08-12
Du būtiniausi šiuolaikinio miesto egzistavimo objektai - caro laikų geležinkelio pylimo liekanos ir didelė pieva erkėms veistis, beveik miesto centre. Nei vieno nei kito niekam kaip ir nereikia, bet kai kas sugalvoja pajudinti - gaila. Čia panašiai kaip ir su darbu - darbo mieste visi rėkia kad nėra, bet kai kas nors sugalvoja statyti gamyklą, visi bedarbiai garsiausiai rėkia kad gamyklų jiems nereikia. Taip ir ta pieva - naudojasi kokie 0,05 procento miesto ir apylinkių gyventojų, bet tie 0,05 procento garsiai rėkia. Tuos rėksnius dar palaiko jų giminaičiai, ir sumoje gaunasi NET keli tūkstančiai parašų. Nu tikrai įspūdingas palaikymas. Tai nusipirkit tą žemę už rinkos kainą ir tada rėkaukit ratu ten sustoję. Niekas neturės nieko prieš. O valstybinė žemė turi būti naudojama taip kaip labiau naudinga visuomenės daugumai, o ne keletui tūkstančių jos narių.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena