16 c Alytus
Trečiadienis, Rugsėjo 23d.
Dzūkija112
2019 Rugpjūčio 12d.
2

Prie Galsto ežero poilsiavusi kompanija aplinkosaugininkų nurodymų nepaisė (ATNAUJINTA)

titlePrie Galsto ežero poilsiavusi kompanija aplinkosaugininkų nurodymų nepaisė. Negana to, nuo pareigūno kaklo nuplėšė kamerą ir ją ir išmetė į ežerą

Sekmadienio vakaras neramus buvo Vytautuose. Į šį Lazdijų rajono Veisiejų seniūnijos kaimą, prie Galsto ežero, atvykus aplinkosaugininkams jiems prireikė ir policijos pagalbos, mat neblaivių asmenų kompanija neleido vykdyti pareigų pirmiesiems.

Alytaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę pranešimą, kad Galsto ežere plaukioja kateriai ir vandens motociklai, o jiems plaukiojimas šiame vandens telkinyje yra draudžiamas, atvyko patikrinti informacijos ir pastebėjo plaukiojantį katerį.

Kateriui parplaukus į krantą, krante buvę vyrai pareigūnams neleido jo apžiūrėti, naudojo necenzūrinius žodžius.

Viską pareigūnai filmavo tarnybine kamera, tačiau vienas iš agresyviai nusiteikusių vyrų pagriebė kamerą, nuplėšė ją nuo pareigūno kaklo ir išmetė į ežerą.  Dėl turto sugadinimo vyras (g. 1989 m.) buvo pristatytas į Lazdijų rajono policijos komisariatą.

Dėl įvykio pradėtas aplinkybių patikslinimas.

Dėl komentaro Alytausgidas.lt kreipėsi į aplinkosaugininkus.

ATNAUJINTA

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos patvirtino, kad toks incidentas vyko.

Pranešimas apie Lazdijų rajono savivaldybėje Galsto ežere plaukiojančius katerius su galingais varikliais ir vandens motociklus buvo gautas rugpjūčio 11 apie 14 val. Atsakingi aplinkos apsaugos pareigūnai į vietą nuvyko 18 val. 30 min.

Atvykus į vietą Glasto ežere buvo pastebėtas kateris, kuris vėliau priplaukė į krantą. Tada prie kranto atvyko ir aplinkos apsaugos pareigūnai.

Ant liepto, prie kurio buvo prišvartuotas kateris, buvo maždaug 10 asmenų. Vienas iš asmenų tikino esantis liepto ir žemės savininkas, bet aplinkos apsaugos pareigūnui neprisistatė, o katerio savininką pakviesti atsisakė. Taip pat šis asmuo neleido pareigūnams apžiūrėti katerio ir lipti ant liepto.

Atsižvelgdami į susidariusią situaciją bei tai, kad asmuo atrodė neblaivus ir elgėsi agresyviai, aplinkos apsaugos pareigūnai 19 val. 30 min. paprašė policijos pagalbos.

Atvykus policijos pareigūnams, asmuo ir toliau elgėsi agresyviai ir trukdė aplinkos apsaugos pareigūnams vykdyti pareigas, t. y. apžiūrėti ežere stovintį katerį, siekiant nustatyti jo variklio galingumą.

Kaip ir minėta, vienam iš pareigūnų pradėjus filmuoti situaciją, vyras nuplėšė ją nuo pakabinimo dirželio ir sviedė į ežerą. Asmuo policijos pareigūnų buvo sulaikytas.

Apžiūrėjus katerį ant jo korpuso nebuvo registracijos numerio ir kitų identifikavimo duomenų. Išoriškai apžiūrėjus nepavyko nustatyti katerio galingumo, negauti katerio dokumentai, nenustatytas savininkas.

Aplinkos apsaugos departamente prie Aplinkos ministerijos bus pradėta administracinio nusižengimo teisena dėl kliudymo įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pavestas pareigas, jų teisėtų reikalavimų ar nurodymų ir kolegialių institucijų ar valstybės pareigūnų sprendimų nevykdymas, taip pat dėl valstybės politiko, valstybės pareigūno, valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens garbės ir orumo pažeminimo. Alytaus vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų policijos komisariatui taip pat pateiktas prašymas dėl turto sunaikinimo.


Komentarai

2
Komentuoti
vyte2019-08-15
kazkam gaila kad zmogus turi kateri ir t,t tas lietuviskas pavydas ,taigi ezero gabalo neatkas
Alytus2019-08-12
Na,ką-eilinį kartą nuskriaudžiami pareigūnai...,kaip jie ten nesusitvarko...
traffix.lt