0 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūra
2019 Rugpjūčio 11d.
0

Keliauti kviečia „Camino Lituano“ keliu

titleNuotraukų galerija

Lietuva pagaliau turi pirmąjį piligriminį, kultūrinį, turistinį „Camino Lituano“.

„Įgyvendinti bendrą tikslą padėjo Šv. Jokūbo kelio asociacijos narių ir savanorių užsispyrimas, turizmo informacijos centrų palaikymas, vietinių bendruomenių geranoriškumas“, - džiaugiasi „Camino Lituano“ atstovė Jolanta Kručkauskaitė. Jos teigimu,  tai pasiekta tikros savanorystės ir bendruomeniškumo apsijungimo pagrindu, beje, nesinaudojant nei nacionaliniais, nei Europos Sąjungos fondų ištekliais.

„Camino Lituano“ kelio ambasadoriais Pietų Lietuvoje tapo Alytaus, Birštono, Lazdijų ir Prienų turizmo informacijos centrai (TIC), jie talkins turistus kviečiant eiti Šv. Jokūbo keliu, o kitus ragins prisidėti prie Lietuvos istorinio ir kultūrinio paveldo pažinimo, aktyvesnio ir geresnę savijautą dovanojančio laisvalaikio.

„Camino Lituano” driekiasi per visą Lietuvą nuo Latvijos iki Lenkijos ir per lenkiškąjį „Camino Polaco” jungiasi prie Europos šv. Jokūbo kelių tinklo. Tai - apie 500 km ilgio kelias, kas 300-500 m sužymėtas geltonomis šv. Jokūbo kriauklėmis ir rodyklėmis. Kelias suskirstytas į dvidešimt 22-30 km ilgio etapų. Kiekvieno jų pabaigoje yra nakvynės vieta.

Jau sudaryti ir paruošti naudojimui etapų žemėlapiai, aprašyti įdomiausi ir vertingiausi religiniai, istoriniai, kultūriniai ir gamtos objektai, tad laukia įspūdingos patirtys einant per „mažuosius pasaulio centrus” ir kitokia Lietuva.

„Camino Lituano” piligrimo pasą Pietų Lietuvoje galite įsigyti Alytaus TIC. Visa informacija apie „Camino Lituano” kelią, nakvynės vietas, žemėlapius ČIA.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt