-7 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
AlytusVerslasKulinarinis gidas
2019 Rugpjūčio 10d.
1

Priežasčių brangti duonai grūdininkai neįžvelgia

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus Pramonės rajone esančiuose grūdų sandėliuose, elevatoriuje – didysis įkarštis. Superkamas vasaros derlius, o tai išduoda iš įvairių krašto vietų į Dzūkijos sostinę puškuojantys sunkvežimiai ar kitas talpus transportas ir ... grūdais nubarstytos pakelės.

Kaip šiemet pildosi Alytaus grūdų sandėliai, Alytausgidas.lt naujienų portalui pasakoja  „KG group“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Tautvydas Barštys.

- Kas daugiausia užderėjo, ką siūlo pardavėjai Ko gal trūksta, reiktų daugiau?

- Šiemet visoje Lietuvoje jaučiamas didesnis rapsų derliaus kiekis, nes buvo didesni nei įprastai žieminių rapsų pasėlių plotai. Iš esmės, kviečių derlius šiemet turėtų viršyti praėjusius metus, kol kas dar laukiame šių paskaičiavimų. Pastebėta, kad trūksta 2 klasės, pašarinių kviečių, nes vyrauja „Ekstraklasės“ grūdai, o tokios geros kokybės tiek gamybai, tiek ir eksportui nėra didelio poreikio.

- Iš kur į Alytų parduoti atvežami javai?

- Daugiausia – iš Pietų Lietuvos. Iš tolesnių rajonų vežama tik išimtinais atvejais, nes logistikos kaštai turi reikšmingą įtaką galutinei kainai. Taip pat priduodant į arčiau esantį elevatorių yra taupomas laikas, padaroma daugiau reisų. „Kauno grūdai" valdo 8 elevatorius visoje Lietuvoje.

- Kokias grūdines kultūras neigiamai, o gal teigiamai paveikė sausringa vasara?

- Vargu, ar būtų galima įvardinti, jog srausra galėjo paveikti teigiamai...

- Kokios šiemet javų Alytuje supirkimo kainos?

- Supirkimo kainų tendencijos Alytuje nesiskiria nuo likusios Lietuvos, taip pat ir nuo pasaulio - jos yra mažesnės nei pernai 30-40 eurų už toną.

- Kokios yra europinės, pasaulinės javų kainų tendencijos? Ar duona, miltiniai produktai Lietuvoje neišvengiamai brangs?

- Išlieka javų kainos mažėjimo tendencijos, nes pasaulyje neprognozuojamas grūdų trūkumas. Duonos savikainoje grūdai yra tik viena iš savikainos dedamųjų.


Komentarai

1
Komentuoti
vova2019-08-09
Protingas zmogus protingos ir mintys
traffix.lt