12 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
VideoreportažaiAlytusSportas
2019 Rugpjūčio 5d.
12

Istorinė Alytaus sporto mokykla: būti ar nebūti? (VIDEOREPORTAŽAS)

titleNuotraukų galerija

Artimiausiu metu Alytaus miesto politikai turės priimti nelengvą sprendimą dėl 1932 metais pastatytos Alytaus sporto mokyklos pastato A.Matučio gatvėje. Viešojoje erdvėje pasigirdo nuogąstavimų, kad miesto centre esantis pastatas gali būti parduotas.

Ilgametis dziudo treneris Zenius Vencevičius sako, kad ši salė yra savotiška sporto Meka, kurioje treniravosi per 100 pasaulio ir Europos kovinių sporto šakų čempionų ir prizininkų. Pasak trenerio, ši salė laikoma geriausia dziudo sale Lietuvoje. Čia - trys tatamiai, aukštame pastate geresnės ventiliavimo galimybės, kas labai svarbu šiam sportui.

„Aš - prieš, kad Alytaus sporto mokykla būtų parduota. Aišku, iš tos istorinės pusės yra sporto šaknys, čia sporto Meka, čia yra sporto dvasia ir gera sportinė aura. Bazė yra miesto centre ,todėl kažkam labai jau rūpi", - sako ilgametis dziudo treneris Zenius Vencevičius.

Alytaus miesto vadovų manymu, sporto mokykla galėtų būti parduota, o gautos lėšos būtų investuotos į sportininkų gerbūvį. Kalbama, kad laukia švietimo reforma, po kurios atsiras laisvų erdvių mieste, tuo tarpu Alytaus sporto rūmai dziudistų priglausti negalėtų, mat visos patalpos užimtos.

„Po švietimo tinklo pertvarkos mes tikrai turėsime mieste patalpų. Yra trys variantai: parduoti pastatą, ieškoti verslo, kuris galėtų būti su savivaldybe dalininku, ieškoti biudžete pinigų pastatui renovuoti. Trečiadienį sporto bendruomenė diskutuos apie sporto mokyklos ateitį. Mes atsižvelgsime į jų nuomonę", - teigia mero pavaduotojas Šarūnas Klėgeris.

Alytaus sporto mokykla priklauso Sporto ir rekreacijos centrui. Šios įstaigos inžinerinių sistemų specialistas Kęstutis Ąžuolas teigia , kad pastatas reikalauja kapitalinio remonto, žiemą temperatūra neviršija 16 laipsnių. Pastatas vienas labiausiai pralaidžių šilumai Alytuje, kurie priklauso Alytaus sporto ir rekreacijos centrui.

Dalis Dzūkijos sostinės sporto bendruomenės nesutinka su Alytaus Sporto mokyklos Anzelmo Matučio gatvėje pardavimu. Trečiadienį sporto bendruomenė diskutuos, ar turėtų sporto mokykla išlikti.

 Iki Alytaus sporto rūmų atidarymo 1977 metais sporto mokykloje treniravosi daugelio sporto šakų atstovai, čia savo kelią į Olimpą pradėjo miestą ir šalį anksčiau garsinę, taip pat savo karjeras šiuo metu tęsiantys profesionalai. Sprendimas dėl Alytaus sporto mokyklos ateities turėtų būti priimtas artimiausiuose Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžiuose.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

12
Komentuoti
Alytiškis2019-08-15
gerai prisimenu šios sporto mokyklos veiklos pradžią,nes 1956m.pradėjau lankyti lengvosios atletikos sekciją.Žinoma daug gražių faktų apie šią mokyklą,todėl ,galvoju,nevertėtų perleisti į verslininkų rankas.
Vilius2019-08-06
Uztai,kad bendruomene sportuoja,ugdo jaunus sportininkus ir niekam i akis nelenda...tik musu miesto klerkai bijo i dantis gauti,todel visas sporto sakas naikina...Cia uzsimojo aerodroma panaikinti,ciabdabar sporto mokykla...Pirma ,ka nors pastatykite,sukurkite,o tik tada pradekite griauti...Tikri beprociai ir pustagalviai...
Uk2019-08-06
Isiparduokit ,Nemuną,Jotvingy, ir kitus vaiduoklius priklausančius AP ,ir pinigu bus ir investicijų sulauksite.
cha-cha-cha2019-08-06
Alytuje tiek daug istorinių pastatų, kad dar vienas "stiklainis" tikrai papuoštų miestą.
Klėgeriui2019-08-06
Paminėjote tris galimus Sporto mokyklos likimo variantus. Besmegeniai renkasi pirmą variantą, nes antras ir trečias reikalauja kompetencijų, švarios sąžinės, nesavanaudiškumo ir darbo. Pažiūrėsim kokią valdžią išsirinkome...
Senė2019-08-06
Kiekvienam alytiškiui po parduotuvę!
Mažai smegenėlių pas Klėgerį ir Bernatavičių2019-08-06
Torpediniai Klėgeris su Bernatavičium. Partija liepė ir nors po traukiniu gali gultis. Juokiasi ir eur skaičiuoja už jų stovintys. Šiaip tai afera čia neeilinė matosi
Mažai parduotuvių 2019-08-06
Jaučiasi naujos MaXimos kvapas, Alytuj daugiau nieko nestato tik krautuves kad an kiekvieno kampo būtų možna alaus nusipirkt... O sportas dzin, vaikai tegu ir toliau visi prie kompiuterių ir telefonų tegu storėja, kuprinasi ir iš vidaus pūva. Alytus laikosi tokio tikslo - po prekybcentrį an kiekvieno kampo, nes vis tiek kažkas nueis...
Napoleonas2019-08-06
Įdomiai tame Alytuje viskas klostosi. Klerkai nori parduoti pastatą, o kur konkrečiai dėti gautus pinigus, net tikslios vizijos neturi. To dar Lietuvoje nebuvo.
ALGIS2019-08-06
manau tiktu koks devynaukstis ar praplest nijoles baznycios plotus nes jau klerkai netelpa
Sove sau i koja2019-08-05
Alytaus klerkai....
Jo2019-08-05
Tai tegul pati sporto bendruomenė normaliai apsisprendžia. Nes ji pati nelabai žino ko nori
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė