1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
AlytusSportasAktualijos
2019 Rugpjūčio 6d.
7

Alytaus dziudo bendruomenė: „Visuomeniniai pastatai turi tarnauti miesto žmonėms“

titleNuotraukoje iš kairės: Alytaus sambo ir dziudo imtynių federacijos vadovas Rimantas Liegus, miesto sporto vadovas Adomas Andrušaitis ir dziudo treneris, nacionalinių ir tarptautinių turnyrų organizatorius D. Cimbolas

Daugelį metų Alytaus dziudistai treniravosi sporto rūmų patalpose. Per sporto rūmų renovaciją, maždaug prieš dešimtmetį, dziudo sportininkus iškėlė į sporto mokyklos, Anzelmo Matučio gatvėje, patalpas. Panašu, kad praėjus dešimtmečiui, dziudistai vėl privalės kraustytis, tik šįkart į ... niekur!!!

Jeigu šachmatininkams ar orientacininkams pakaktų įsikurti mokyklos klasėje, tai dziudo sporto atstovams reikėtų didesnių, saugių ir ventiliuojamų patalpų.

Ar reikia parduoti pastatą, jeigu išbyrėjo truputis tinko???

Daugelį metų sporto mokyklos bazė, lyginant su sporto ir rekreacijos centro patalpomis, buvo „podukros“ vietoje.
Kai didelės lėšos buvo skiriamos sporto rūmų patalpų ir baseino renovacijai, sporto mokyklos remontui visai nebuvo skirta lėšų arba jos buvo labai minimalios.

Panašu į tai, jog buvo sąmoningai eita link sporto mokyklos patalpų nustekenimo, tikslu atpiginti patį pastatą, kad jis būtų patrauklesnis privatizavimui.

Kas trukdė atnaujinti šachmatininkams inventorių (stalus, spintas) ar užtinkuoti byrančią sieną, tuo labiau, kad vieną dziudo salės sieną praeitais metais apkalė plokšte ir išsprendė problemą (tinko byrėjimą).

Ką privatizuosime po to: amatų mokyklą ar kino teatrą, juk šie pastatai irgi yra seni bei patraukliose vietose? Mūsų nuomone, visuomeniniai pastatai turi tarnauti miesto žmonėms, o ne privatiems asmenims.

Gal geriau skirti lėšas remontui ir išsaugoti šį alytiškiams brangų pastatą?

Pirma parduoti, o po to statyti?

Jeigu jau suplanuota parduoti ir nugriauti sporto mokyklą, tai gal pirmiau reikėtų pastatyti naują bazę?
Žadama už gautas lėšas pastatyti naują bazę, nors dar nežinoma nei kur, nei kada.

Sporto ir rekreacijos centras yra įstaiga, kurioje vaikai treniruojasi ir siekia rezultato. Koks rezultatas bus, jeigu mūsų sportininkai treniruosis kažkur ( kažkur mokykloje, kažkur darželyje). Labai sudėtinga motyvuoti vaikus siekti rezultato, kai nėra stabilumo.

Ką gausime vietoj dabartinės dziudo salės?

Dabartinės dziudo salės dydis leidžia treneriams rengti bendras sportininkų treniruotes, respublikines ir tarptautines treniruočių stovyklas, nedideles regionines dziudo varžybas, įvairias sporto šventes, treneriai gali įvairiapusiškai organizuoti mokomąjį procesą, įjungdami sportinius ir judriuosius žaidimus, nes salės dydis leidžia tai daryti. Ar visa tai turėsime kažkur?

Galbūt Alytaus valdininkai ne visiškai supranta, kokia turėtų būti atitinkanti laikmetį dziudo salė? Gal reikėtų pažvelgti į kitų šalių patirtį ir turėti bent minimalų supratimą apie tai?

Dar kartą norim pabrėžti, kad dziudo sporto šakai neužtenka mokyklos klasės ar darželio patalpų.

Norim stabilumo. Daugelį metų Alytaus dziudistai garsino miestą savo rezultatais šalies ir tarptautiniame lygyje. Išugdyta daugybė šalies įvairaus amžiaus čempionų ir prizininkų, Europos, pasaulio ir tarptautinių turnyrų medalininkų.

Ant dziudo tatamio prakaitą liejo tūkstančiai Alytaus miesto vaikų. Tai pasiekta dėka geros, stabilios sporto bazės ir atsidavusių darbui trenerių. Iš savo patirties galime teigti, kad kiekvienas persikraustymas į kitą vietą, neigiamai veikia mūsų darbo rezultatus. Turi praeiti nemažai laiko, kol viskas stabilizuojasi ir rezultatai vėl pradeda gerėti.

Daugelį metų dziudo sporto šaka buvo ir yra viena iš populiariausių ir masiškiausių Alytuje. Gal sąmoningai einama prie šios sporto šakos sunaikinimo, neskiriant jai deramo dėmesio?

Kyla klausimas, kiek svarbūs Alytaus valdžiai miesto vaikai ir jų gerovė? Gal iš tikrųjų kelių privačių asmenų interesai yra svarbesni?

Treneriai Egesta ir Dainius Cimbolai ir Alytaus dziudo auklėtinių, jų tėvų (artimųjų), rėmėjų bendruomenė


Komentarai

7
Komentuoti
Onutė2019-08-10
Renovuoti ir palikti sportininkams! Ar atiduosite Jaunimo mokyklos salę?
Žana2019-08-07
Renovuokit palikit sportuojantiems, bus teisingiausia!
jonas2019-08-07
viskas sena reikia parduot gausit geresne
cesiuli2019-08-07
imk pavyzdį iš rajono, Dauguose atnaujino gimnazijos sporto salę. O juk galėjo parduoti, rankutes pasišildyti
Speigas 2019-08-06
Renovuoti tik neparduoti,o parduoda tam kad projektas daugiabiciui jau paruoštas.Geda Cesiuliui .Parduos visą Alytų Aerodromą ,sporto mokykla ,paskui ir save
Atsibuskite. 2019-08-06
Didesnės miesto šiūkšlės nei to viduryje turbūt gal nėra. Negaliu patikėti ir nedrįstu sakyti "sporto vadovas", kuris nepakeičiamas per tokią eilę metų. Kiek jis jaunimo išmokė nešti atkatus ir kiek aplink jį sukasi senos jėgos atstovų. Jis visus pamaitina iš SRC aukso puodo ir visi tai žinodami toleruoja. Atsibuskite!
Teisybė pagal Jurgį2019-08-06
...pajuokausiu....žinoma reikia parduoti, iš ko gyvensime? :)
traffix.lt