17 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 13d.
AlytusĮdomu
2019 Liepos 31d.
4

Baltosios rožės miesto gėlynams rožes dovanoja rėmėjai (©️ FOTOGALERIJA)

titleNuotraukų galerijaZenono Šilinsko nuotr.

Alytuje ką tik pasodintos „The Fairy White”. Baltosios rožės miesto rožynams tai – nauja rūšis. 100 vienetų tokių rožių Dzūkijos sostinei padovanojo netoli Alytaus esančiuose Raudonikiuose veikiančio privataus medelyno savininkas Tomas Panka.  

Įdomu, kad šiemet, pirkti rožių mokesčių mokėtojų lėšomis dar nereikėjo. 2019-iais, pasaulio lietuvių metais, apie save gimtinei dovanotomis rožėmis priminė pasaulio alytiškiai, Alytui skyrę 100 vnt. „Iceberg“ rožių. Žydinčių miesto simbolių daug išliko ir iš 2018 metų, kai jų buvo pasodinta net 550 vnt.

Be dovanotųjų „The Fairy White”, „Iceberg“ rožių Alytaus miesto rožynuose, želdynuose žydi  pernai sodintos „Lions”, „Novali”, „Olivia Austin“, „Stanwell Perpetual”, taip pat „Hansestadt Rostock”, „Red Robusta”, „Sirius” rožės.

Praėjusių metų rudenį buvo pasodintos ir „miegančios“ rožės, t.y. yra plikom šaknim ir jau be lapelių. Pasak miesto gėlininkų, jų prigijimas buvo labai geras.

Mieste sodinamos ne tik rožės, įvairius augalus nedidelėmis grupelėmis galima rasti įvairiose vietose. Priklausomai nuo augimo sąlygų, norimos perteikti idėjos siekiama kuo daugiau sodinti daugiamečių augalų, atsiranda galimybė turimus augalus dauginti ateityje. Nežiūrint šios galimybės bei kaskart Alytui dovanojamų rožių, žydinčio miesto vaizdelis kainuoja, o konkrečiai šiemet – 13 tūkst. eurų. Tiek, neskaitant pavasarinių svogūninių, kainavo apie 13 tūkst. vienetų Alytų puošiančių gėlių.

Laiko, lėšų atsieina ir gėlių sodinimas, priežiūra, laistymas, karštu metu VšĮ „Alytaus infrastruktūros“ darbuotojai geles  kartais yra priversti laistyti ir 2 kartus per parą. Vidutiniškai miesto gėlės „išgeria“ po 4-5 tonas, būna ir 8 tonas vandens.

Rožėms ir kitoms gėlėms baltosios rožės mieste augti, matyt, tinka – iš gausaus skaičiaus sodinamų nudžiūna vos pusšimtis. Gėles kai kuriems patinka ne tik matyti, jomis grožėtis, tačiau ir ... turėti. Apie 100 vnt. kasmet iš miesto rožynų ar kitų gėlynų, želdynų tiesiog ima ir ... dingsta.  

Kai reikia atsodinti dovanojamas, „pasidovanotas“ ar kitaip nunykusias rožes, jos parenkamos pagal augančias, įvertinus augimo vietą, priežiūros galimybes ir norimą perteikti idėją. Jeigu dar nežinojote, pavyzdžiui, Alytaus miesto sodo rožių parinkimas ir apsodinimas simbolizuoja romantiką.

Fotogalerija

  • Zenono Šilinsko nuotr.
  • Zenono Šilinsko nuotr.
  • Zenono Šilinsko nuotr.
  • Zenono Šilinsko nuotr.
  • Zenono Šilinsko nuotr.

Komentarai

4
Komentuoti
Silva2019-08-03
Voverės trūksta šitam žiede.
audrajusa@gmail.com2019-08-02
Ias pritariu kad grazus miestas buvo prie Dobilo Kurtinaicio tvarkingas meras be investiciju o kaip grazino miesta
r2019-08-01
Labai prastai atrodo Naujojoj gatvėj rožės. Pažiurėkit kituose miestuose kokie gėlynai grožiai neapsakomi. Buvo gražiausi gėlynai tik prie Dobilo Kurtinaičio.
Lkj2019-08-01
Šitam žiede dar labai trūksta kokios nors skulptūros.
traffix.lt