2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
VideoreportažaiDruskininkai
2019 Liepos 29d.
6

Neskundžiamam teismo sprendimui griauti Druskininkų „dvarą“ priešinasi vietos politikai ir kurortui neabejingi seimūnai

titleNuotraukų galerija

Druskininkų savivaldybės politikai priėmė sprendimą kreiptis į Lietuvos Respublikos vyriausybę, kad taip vadinamas  Vijūnėlės „dvaras“ nebūtų griaunamas ir pasiūlė, kad čia įsikurtų  Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla.

Pagal neskundžiamą Lietuvos aukščiausiojo teismo (LAT) sprendimą šis pastatas turėtų būti sulygintas su žeme, nes statinys išdygo kurorto zonos antroje juostoje, dėl to buvo pažeisti šalies įstatymai.

Kadangi valdininkai išdavė leidimus statyboms jo savininkui Žilvinui Paviloniui, jam turėtų būti sumokėta kompensacija, kuri gali siekti ar net  viršyti milijoną eurų. Dalis vietos politikų mano, kad nugriovus Vijūnėlės „dvarą“ būtų padaryta didelė finansinė žala, esą geriau pastatą palikti.
Druskininkų savivaldybės tarybos posėdyje, svarstant ar prašyti Vyriausybės leidimo perimti pastatą, dalyvavo 19 tarybos narių, 17 balsavo „už“.

Kurorto savivaldos opozicijoje dirbantis Konstantinas Rečkovas stebisi, kodėl miesto valdžia tiek dėmesio skiria privataus namo išsaugojimui ir mano, kad LAT sprendimą vykdyti privaloma, o dėl mėginimų „dvarą“ išsaugoti vietos politikas informavo Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir LR generalinę prokuratūra.

Dėl galimybės išsaugoti „Vijūnėlės“ dvarą kreipimąsi į LR vyriausybės premjerą Saulių Skvernelį įteikė ir dvi dešimtys seimo narių. Tokiam siūlymui pritaria ir pastato savininkas Ž. Povilonis. Jo teigimu, suma, už kurią jis perleistų Vijūnėlės „dvarą“ visuomenės poreikiams, būtų derybų klausimas. Su „dvaru“ siejamas Druskininkų meras Ričardas Malinauskas minėtame savivaldybės tarybos posėdyje nedalyvavo.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

6
Komentuoti
MATAS2019-08-28
KAM JI GRIAUTI TEGU NAUDOJA MIESTO REIKMEMS JUG GRAZUS PASTATAS VAIZDO NEGADINA
vidas2019-08-22
kluonas turi buti nugriautas toks teismo sprendimas ..//
Temide2019-08-02
Teismo sprendimai turi buti vykdomi be jokiu 'bet', antraip nereikia ju visai!
ona2019-08-01

Jau visiem bloga nuo to zodzio GRIAUTI,ar mes neturime kur panaudoti tokiu pastatu visuomenes labui ,kiek seneliu laukia namu pakeliui i amzinybe,vaikai stovykleliu ,ligoniai poilsio atgaivos,ir t.t.Dabar tik dziaugianes,kad vargsu saskaita sutaupome ,o ka geresnio sunaikiname .O kur tie kurie leidzia statyti ,po ju griauna ,kerta?Zmones tapo besirdziais ,be grozio supratimo o ir patarimai musu 80 meciu nelabai reikalingi,nes pasimaitine vasariniais obuoliukais jau nelabai ir prie komentaru galime prisijungti,nes ne tau MARTYNAI melynas dangus.Va uz svetima turta ,tai lengvai bent kur kredita gali gaut ,o po to ir su anstoliais susipazinti,toks jau musu laives kelias,kuriame stovejome pries30 m.


jbl2019-07-30
Taip atrodo, kad šitas dvaras yra valstybinės reikšmės klausimas Nr.1. Teismo sprendimą reikia vykdyt, o susimoka tie, kas išdavė leidimą statyt (ir kas liepė 'iš aukščiau' išduot tuos leidimus). Tik tada patikėčiau, kad pas mus įstatymai galioja.
Na2019-07-30
Na, va, mano nuomone - gal greitai ir paaiškės ar dar yra Lietuvoje valdžia ir tvarka ar jau nebe...
traffix.lt