-1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
DzūkijaJaunimasŠvietimas
2019 Liepos 29d.
1

Dauguose atostogauja lietuviai iš 12-os šalių

titleNuotraukų galerija

Dauguose (Alytaus r.) veikia pasaulio lietuvių vaikų stovykla, į kurią susirinko pusšimtis 11-17 metų amžiaus dalyviai iš 12 šalių.

Atostogauti atvyko lietuviai, jų palikuonys iš Airijos, Argentinos, Estijos, Ispanijos, Italijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir Lietuvos, Norvegijos, Prancūzijos ir Vokietijos.

Visus stovyklausotjus jungia lietuviškos šaknys. Beje, kai kurie vaikai iš Argentinos yra net 4-osios kartos lietuviai. Du iš jų Lietuvoje svečiuojasi pirmą kartą. Ši stovykla taip pat yra pirmoji tokio formato sueiga, kurią organizuoja pasaulio lietuvių bendruomenė.

Stovyklos atidarymo juostelę perkirpo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys, stovyklos koordinatorius Lietuvoje Povilas Labukas, pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė.

Pasak jos, tai - pirmoji tokia mūsų organizuojama stovykla ir nors didžioji dalis vaikų kalba lietuviškai, tačiau pati stovykla orientuota ne tik į kalbos puoselėjimą, bet ir į meninę raišką, lietuvybės bei patriotizmo puoselėjimą“.

Pirmą stovyklos dieną dailininkai broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai moderavo kūrybines dirbtuves, kuriose vaikai tapė ant marškinėlių. Žurnalistas, televizijos laidų prodiuseris ir režisierius Saulius Bartkus jauniesiems stovyklautojams talkino ruošiantis vienam rimčiausių uždavinių - video filmų apie Lietuvą kūrimui, kuriuos į grupes suskirsyti vaikai pristatys paskutinę stovyklos dieną.

Stovyklos metu dalyviams veiklos tikrai netruks: planuojama kepti duoną, bus dzūkiškų bandų edukacinė programa, kelionės į Trakus ir ant Punios piliakalnio, partizanų štabo bunkerio lankymas, ekskursija po Alytų, naktinis žygis Dauguose ir daug kitų užsiėmimų.

Stovyklą, skirtą Pasaulio lietuvių metams, organizuoja pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisija ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė.

Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
Rimas2019-07-30
Labai smagu,kad lietuvaičiai renkasi į Vytauto pamėgtas valdas.Myliu ir aš Daugus????
traffix.lt