0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
Alytaus rajonasLaisvalaikis ir kultūra
2019 Liepos 27d.
0

Onas vėl sveikinome prie Punios piliakalnio

titleNuotraukų galerijaTradicinė Oninių šventė Punioje surengta 18 kartą

Alytaus rajonas ir jo svečiai prie vaizdingo Punios piliakalnio šventė tradicinę šviežios duonelės šventę – Onines. Svetinga Punia sulaukė daugiau kaip 3 tūkst. žiūrovų. Gamta parūpino gerą orą, nors ir gąsdino lietumi. Puikią nuotaiką dovanojo besišypsančios Onos ir trys muzikinės Lietuvos grupės bei atlikėja iš Latvijos Samanta Tina.  

Oninių šventė prasidėjo rugiapjūtės tradicijas primenančia menine kompozicija. Ypatingas dėmesys buvo skirtas duonai pagerbti.
Šventėje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, vicemerė Dalia Kitavičienė, administracijos direktorės pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, Punios seniūnas Gintautas Laukaitis, savivaldybės tarybos nariai.

Meras pasveikino Onas, linkėdamas joms sveikatos, laimės ir pasidžiaugė, kad puniškiai bei svečiai pagerbia lietuviškos duonos auginimo tradicijas. „Gera žinia Onoms – šis vardas Lietuvoje populiarėja“, - kalbėjo A. Vrubliauskas, pažymėdamas, kad Onos vardas neturi vyriško atitikmens...

Kaip ir kasmet, Onoms buvo paruoštas vaišių stalas su namine duona, pyragu, medumi, gira. Šiais metais Onutė Jonikienė bulvinėmis dzūkiškomis bandomis vaišino savo bendravardes. Nešinas šakočiu prie varduvininkių stalo prisijungė ir meras, ir seniūnas. Šventės svečiai tradiciškai buvo vaišinami namine gira ir pyragu.

Oninių prekybininkai viliojo maisto produktais ir įvairiais gaminiais, veikė tautodailininkų amatininkų mugė.  Mažiausieji šventės dalyviai dūko atrakcionuose. Buvo galima pasivažinėti  žirgų traukiama karieta ar paskraidyti oro balionu.

Šiais, kaip ir praėjusiais metais, savivaldybė alytiškiams dovanojo nemokamą kelionę į Oninių šventę ir atgal. 50-ies vietų autobusas buvo pilnas vykstančiųjų, tarp kurių dalis – varduvininkių Onų.

Vakaro koncerte gerų emocijų dovanojo Punios liaudiškos muzikos kapela „Punelė“, vyrų ansamblis „Unisonas“, muzikantai „Nešpetni bernai“ ir trys Lietuvos kolektyvai: Kęstutis Jablonskis su savo grupe, „Patruliai“, „Poliarizuoti stiklai“ bei TV projektų dalyvė iš Latvijos S. Tina.

Šokti kvietė moterų linijinio šokių kolektyvas „Deivita“.  Šventę vainikavo fejerverkas. Tradicinė Oninių šventė Punioje vyko jau 18 kartą.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt