5 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
Švietimas
2019 Liepos 24d.
1

Alytus – tarp miestų „lyderių“ su perpildytomis vaikų darželių grupėmis (ATNAUJINTA)

titleAlytus – vienas miestų Lietuvoje, kur užfiksuotos perpildytos vaikų darželių grupės, tuo tarpu kai kuriuose darželių patalpose vis dar veikia mokyklos, o mokymui skirtuose pastatuose vietų – pakankamaiAsociatyvi nuotr.

Alytus – vienas miestų Lietuvoje, kur užfiksuotos perpildytos vaikų darželių grupės, tuo tarpu kai kuriuose darželių patalpose vis dar veikia mokyklos, o mokymui skirtuose pastatuose vietų – pakankamai.

Daugiausia perpildytų grupių šalies vaikų darželiuose suskaičiuota Kaune (67 proc.), Vilniuje (65 proc.), Tauragėje (43 proc.) ir Alytuje (42 proc.).

Beveik ketvirtadalyje iš 1 tūkst. 81 visuomenės sveikatos specialistų tikrintų Lietuvos vaikų darželių buvo perpildyta mažiausiai viena grupė.

Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovų patikrinimo duomenimis, daugelyje savivaldybių užfiksuota ir kitų pažeidimų: dalis nesilaiko higienos pasuose nurodytų sąlygų, turi nesaugias žaidimų aikšteles, neužtikrina reikiamo sanitarinio įrengimų skaičiaus.

Šiuo metu pagal higienos reikalavimus, iki vienų metų vaikų grupėje gali būti iki 6 vaikų, 1 – 2 metų grupėje – iki 10, o 2 – 3 metų – iki 15.

Dažniausiai perpildytos buvo grupės nuo 3 metų iki mokyklinio amžiaus – jose gali būti ne daugiau nei 20 vaikų.

Pasirodo, savivaldybės prašė kelti higienos normos kartelę didinant leidžiamą vaikų skaičių grupėse, tačiau tai jau nebesvarstoma atsižvelgus į specialistų rekomendacijas.

Savivaldybės turės parengti planus, kaip galėtų priimti daugiau vaikų nedidinant jų skaičiaus grupėse. „Kaip tą spręs, yra savivaldybių individualus reikalas: vieni, kaip minėta, galbūt statys modulinius darželius, gal kitą sprendimą ras, bet nebegalvos ir nebelauks sprendimo iš ministerijos, kad mes didinsime vaikų skaičių grupėje“, – tikino Sveikatos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak medikų, imuninė sistema vaikams baigia formuotis sulaukus 5 – 7 metų, iki tol jie linkę dažniau sirgti užkrečiamosiomis ligomis. Jei vaikas didesnę gyvenimo dalį praleidžia sąlygose, kurios neatitinka higienos normų, žinoma, tas sergamumas gali būti didesnis.

Esant perpildytoms grupėms, kyla daugiau triukšmo, jis išvargina vaikus, specialistus, mažina vaikų gebėjimus atlikti užduotis, kelia stresą. Medikai teigia, kad ne vienu moksliniu tyrimu patvirtinta, kad bet koks stresas sutrikdo imuninės sistemos veiklą, vaidinasi, toks vaikelis yra dažniau linkęs užsikrėsti ir susirgti.

ATNAUJINTA

Perpildytos darželių grupės – jau ne tik sostinės tėvų galvos skausmas, bet ir daugelio Lietuvos savivaldybių problema. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) atliktas vertinimas parodė, kad Alytaus miesto savivaldybėje ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas vykdančiose įstaigose yra neretai viršijamas sąrašinis vaikų skaičius grupėse – net 41,7% vaikų ugdymo įstaigų buvo perpildyta bent viena grupė. Taip pat net 4 iš 12 patikrintų Alytaus miesto savivaldybėje esančių vaikų ugdymo įstaigų veiklą vykdo neturėdamos leidimo-higienos paso, o 3 iš 9 įstaigų teritorija aptverta netinkamai.

Kitose Alytaus apskrities savivaldybėse taip pat neapsieita be pažeidimų. Alytaus rajono savivaldybėje 2 iš 4 patikrintų ugdymo įstaigų veiklą vykdo neturėdamos leidimo-higienos paso. Druskininkuose 1 iš 2 patikrintų ugdymo įstaigų viršijamas sąrašinis vaikų skaičius. Lazdijų rajono savivaldybėje 5 iš 14  esančių vaikų ugdymo įstaigų veiklą vykdo neturėdamos leidimo-higienos paso, o 2 iš 7 patikrintų įstaigų žaidimų aikštelių teritorija neaptverta, užfiksuota netinkama vaikų žaidimų aikštelių priežiūra. Varėnos rajono savivaldybėje 3 iš 4 patikrintų  darželių – vaikų žaidimų aikštelių teritorijos aptvertos netinkamai.

Detalų patikrintų ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas vykdančių įstaigų sąrašą galite matyti paspaudę nuorodą http://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/ikimokyklinio-ir-ar-priesmokyklinio-ugdymo-programas-vykdanciu-istaigu-patikrinimo-rezultatai


Komentarai

1
Komentuoti
Alytiškė2019-07-25
Nesuprantamas atvejis, darželiuose perpildytos grupės, o keli darželiai uždaryti, patalpos tuščios ir niokojamos vandalų!!! Gal reikėtų miesto savivaldybės darbuotojams pagalvoti ir darželius paremontavus atgaivinti, kad vėliau netektų statyti naujų!!!
traffix.lt