17 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 13d.
AlytusĮdomu
2019 Liepos 23d.
4

Prašoma, kad daržų Jaunimo parke nebeliktų

titleNuotraukų galerija

Lysvėse ir šiltnamyje auga daržovės, sirpsta avietės, o netrukus vaismedžiai turėtų duoti jau ne pirmą derlių – tokį vaizdą galima išvysti ne kokiame nors kolektyviniame sode, o Alytaus jaunimo parke, netoli Žuvinto gatvėje neseniai pastatyto individualaus namo. Šie daržai nepriklauso namo savininkui, juos čia savavališkai pasodino alytiškiai.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyrius atkreipia gyventojų dėmesį, kad auginti daržoves, vaismedžius, uogakrūmius ir pan. parko teritorijoje draudžiama, ir prašo rudenį Jaunimo parko teritorijoje esančius daržus panaikinti. Miesto savivaldybė supranta žmonių norą turėti žemės plotelį daržovėms, tačiau primena, kad visi turime laikytis teisės aktuose nustatytos tvarkos.  

Panašūs daržai įkurti ir Žirgų gatvėje. Savavališkai naudojamoje valstybinėje žemėje yra suformuoti nauji kitos paskirties žemės sklypai (vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos), jie yra perduoti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Alytaus skyriui nuosavybės teisėms atkurti.

Prašome gyventojų atlaisvinti sklypus ir nugriauti čia esančius statinius, nevykdyti veiklos ir sutvarkyti savo teritoriją.  Prieš keletą metų gyventojai daržus buvo įsikūrę ir Raudonkalnio gatvėje. Jiems geranoriškai išsikėlus čia buvo įkurtas 100-mečio parkas – jį sodino alytiškių šeimos, kurių šaknys Alytuje siekia per 100 metų.

Fotogalerija


Komentarai

4
Komentuoti
Marius 2019-07-25
Daržo negalima o šienauti savivaldybė irgi nenori kiek tokių plotų kur žmonės šienauja ne savo plotus
bet tikrai2019-07-24
Kodėl negalima paskirkti kažkokio žemės plotelio tiem pencininkam ir tegul ūkininkauja... Aikštelių šunim dresuot pridaryta, o kokio žemės plotelio pencininkam pasikuist negalit išskirti?
Alyciui2019-07-24
Na taip.. taboro betruko :/ prades savivaliaut zmones, juk ne karve kainuoja gabaliukas zemes uzmiestyje. Visiem turi but lygios teises.
Alytis2019-07-23
Jeigu yra norinčių dirbti žemę, gal miesto taryba paieškų laisvų sklypų priemiestyje, kur alytiškiai galėtų dasidaryti laikinus daržus. Juk ne visi turi nuosavos žemės.
traffix.lt