11 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
VideoreportažaiAlytusEismasTransportas
2019 Liepos 22d.
18

Seniūnaitis teigia žinantis, kaip spręsti parkavimo problemą Alytuje

titleSeniūnaitis R. Masiulionis

Vėliau namo grįžtantys Alytaus miesto daugiabučių gyventojai susiduria su problema, kur pastatyti transporto priemonę. Anksčiau projektuotojai buvo numatę vieną vietą keturiems butams. Pavyzdžiui dviejų laiptinių penkių aukštų namui numatyta iki dešimties vietų, skirtų automobiliams. Dabar pasitaiko nemažai atvejų, kai vienoje šeimoje - kelios transporto priemonės, todėl vietų trūksta.    

Vidzgirio seniūnaitijos seniūnaitis Ramūnas Masiulionis sako žinantis, kaip išspręsti parkavimo vietų stygių Alytaus mieste. Vyras teigia, jog yra nemažai laisvų žemės plotų, kurie priklauso miestui, juos seniūnaitis siūlo perduoti verslui, kuris įrengtų aikšteles ir jas išnuomotų gyventojams. Vairuotojai turėtų garantuotą vietą savo mašinai, sumažėtų netvarkingai ar ant žalios vejos paliekamų automobilių, įsitikinęs idėjos autorius.

„Aikšteles būtų galima plėsti ne prie namų, o laisvuose žemės plotuose. Gal nebus taip, kad kiekvienas privažiuos prie savo namo, gal teks šiek tiek paeiti, bet aikštelės bus. Jas galėtų įrengti verslas, jei savivaldybė išnuomotų žemės plotus. Jos galėtų būti apšviestos su individualia vieta automobiliui už kurią transporto priemonės savininkas susimokėtų. Tuomet gal ir policija labiau prižiūrėtų parkavimo pažeidimus, nes dabar pareigūnai supranta, kad žmonės neturi kur statyti automobilių, todėl nebaudžia“, - sako idėjos autorius Alytaus miesto Vidzgirio seniūnaitijos seniūnaitis.

R. Masiulionis idėją pristatė ir miesto vadovui Nerijui Cesiuliui. Pastarasis teigia, kad tokia tai galėtų būti įgyvendinta, jei iniciatyvą parodytų verslas. Esą pradžioje būtų galima pamėginti įrengti vieną aikštelę. Tiems, kas nenori mokėti už automobilio stovėjimą, meras siūlo pasinaudoti 50/50 programa, pagal ją plečiant aikšteles, pusę sumos padengia savivaldybė. N. Cesiulio teigimu, programa – populiari, bet yra ir nemažai atvejų, kai gyventojai laukia, kol darbai bus atlikti biudžeto pinigais. Meras primena, kad parkavimo problemos Alytuje sprendžiamos gatvėse įrengiant šoninio parkavimo vietas. 


Naujausios žinios

Komentarai

18
Komentuoti
Xxl2019-07-30
Kam CIA diskutuoti Tautvydas Tamulevicius ir taip pasikoregavo aikstele namui kol buvo savivaldybeje. Ir visi tyli.
Alytiškis2019-07-24
Tai pati savivaldybė galėtų mieste statyti požemines aikšteles ir imti atitinkamą mokestį,aš sutiktau,ir automobiliai gatvėse nestovėtų
Naujas mokestis2019-07-23
Naujas automobilių mokestis tuoj atlaisvins vietas kiemuose :D
Taigi 2019-07-23
ir cia norima sukurti bizni .....
Alfonsasl2019-07-23
Savivaldybė nenori pati investuoti į pelnlngą aikštelių verslą.aikštelė atsiperka po 5m galkam..skolinga..ir taip atsilygins. Visokių minčių kyla dirbkite miestui o ne verslui.
algis2019-07-23
o ka jus i tai kad akste prie sv .nijoles baznycios butu mokama
algis2019-07-23
o ka jus i tai kad akste prie sv .nijoles baznycios butu mokama
algis2019-07-23
skaiciau kad itrukimus asfalte taiso alytuj ,bet vidzgiry tai nematyt
pareigūnai baudžia2019-07-22
Deja, šį pavasarį daugelis ant nuvažinėtos prie namo žolės pasistatę automobilius buvome nubausti.
jo2019-07-22
ufonautas, o ne seniūnaitis
Ju Lius2019-07-22
"Miestas" neperleis valstybinių žemių privačiam verslui, galbūt išnuomos už minimalų mokestį. Lietuvoje taip yra, kad verslas daro atsiperkamumą 200% dar plius norėsite, kad toliau laikomas automobilis būtų saugus. Tai jau saugoma aikštelė ~30e mėnesiui. Arba jaigu yra pakankamai vietos, dalinai savo ir "miesto" lėšom plėsti aikšteles belieka
kests2019-07-22
seniūnaičio mintis gera ir nebloga, laisvų plotų yra ir savivaldybbė rastų pinigėlių. tik maža problemėlė-valdininkėliai pajudintų subinėles tik gavę ,,atkatą". O ir ceciuliukas sakė: mes į asfaltą nedėsim pinigų, o lauksim DIDELIŲ investuotojų (kitaip sakant didelių atkatų)
Klausinėtojui2019-07-22
Už 50 m. gali rasti miesto gatvę ir tvarkingai prisiparkuoti kelkraštyje.
Klausimas 2019-07-22
Anekdotas rašo: "Paneškit savo storus užpakalius 50m toliau ir problemos neliks". Klausimas anekdotų kūrėjui ir storų užpakalių matuotojui, - o kas, sakykite yra ten už 50 m? Kaimyniniai namai, tų namų aikštelės ar žalios vejos?
aha2019-07-22
Jo, prasuks čia gudresni versliuką... pirmas etapas bus kai biznieriai suinvestuos į aikšteles, tada savivaldybės klerkai gavę atkatus sukals parkuoti draudžiama ženklus (kas ir dabar jau vyksta Senukų ir kt. aikštelėse), o tada per prievartą visus bauduos ir suvarys į tas privačias aikšteles, kad neštumėm pinigėlius tiems biznieriams... Puiki idėja kaip išlupti gyventojų pinigus! Puiki! Cesiulio vietoj būčiau duris parodęs šitam gudručiui.

Ir tiesą kiti komentatoriai sako, palyginus su Kaunu ar Vilniumi, Alytuje nėra parkavimo problemos! Visi randa kur tvarkingai pasistatyti auomobilį, toliau ar arčiau namų, tačiau visi prisiparkuoja, o vat Vilniuj/Kaune, kuomet kieme užstato kelis kaimynus ir palieka automobilį ant laisvos pavaros, kad anie galėtų išsistumti trukdantį automobilį, tai jau sakyčiau bėda, o čia šitam kaime nieko panašaus...
Anekdotas2019-07-22
Kokia dar problema??? Gal jūs nebuvę Kaune ar Vilniuj ir nežinot kas yra parkavimo vietų trūkumas? Problema tik tame, kad visi nori po langais ratus laikyt. Paneškit savo storus užpakalius 50m toliau ir problemos neliks.
skaitytojas2019-07-22
Šitam kaime dar Jūs ruošiatės lupti pinigus už automobilio laikymą??? Gal pamiršot vidutinius miesto atlyginimų dydžius? Kaip su tomis bendrijomis, kurios net ir norėdamos negali pasinaudoti 50/50 programa, nes fiziškai nėra plotų aikštelių platinimui? Pamirškit šitą nesąmonę.
Šoperis2019-07-22
Verta dėmesio mintis
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Rudens lygė