14 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
2019 Liepos 16d.
8

Pristatyta Alytaus rajono pramonės parko studija

title2018 m. Alytaus rajone apsilankęs Ekonomikos ir inovacijų viceministras M.Skuodis (nuotr. kairėje) didelių pastabų numatomo Alytaus rajono pramonės parko steigimo vietai neturėjoAlytausgidas.lt archyvo nuotr.

Alytaus rajono pramonės parko steigimo studiją atliko ir pristatė viešąjį pirkimą laimėjusi UAB „Eurointegracijos projektai“. Pristatyme dalyvavo Alytaus rajono ir miesto savivaldybių merai ir administracijų direktoriai,  atsakingi darbuotojai.

Pramonės parko steigimą iniciavusi Alytaus rajono savivaldybė siekia bendradarbiauti su miesto savivaldybe, kadangi planuojamo  parko teritorija siejasi su miesto. Todėl į studijos pristatymą buvo pakviesti Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis, administracijos direktorius Rolandas Juonys.

„Norime bendradarbiauti ir diskutuoti, kad miestas žinotų, ką mes darome, nes kurdami pramonės  parką naudosimės jo komunikacijomis, o miesto žmonės dirbs rajone“ , – sakė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Alytaus rajono pramonės parko studijos pristatyme taip pat dalyvavo rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, Architekto skyriaus vedėja Giedrė Ilgūnaitė, architektas Edvardas Minkevičius, miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėja Auksė Juonienė.

Studijos rengėjai pristatė tris pramonės parko steigimo scenarijus.

Kaip sakė rajono savivaldybės administracijos Architekto skyriaus vedėja G. Ilgūnaitė, po diskusijos savivaldybėje ir nedidelių studijos korekcijų, pramonės parko teritorijos ribos bus teikiamos tvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

Alytaus rajono savivaldybės taryba 2018 metais pritarė pramonės parko steigimo iniciavimui, rajono bendrajame plane numatyta apie 377 ha ploto pramonės zona, kuri ribojasi su Alytaus miesto šiaurinėje dalyje esančiu Alytaus miesto pramonės parku.


Komentarai

8
Komentuoti
Alytiškis2019-07-17
baikit svaigti apie tą LEZ'ą. Alytus pramonei vystyti neturi jokių šansų. Palyginus su kitais Lietuvos miestais per daug nutolęs nuo Railbaltic ir Viabaltik. Miestas įsukūręs puikiame gamtos prieglobstyje ant Nemuno kranto tarp dviejų didelių kurortų Druskininkų ir Birštono, Nemuno kilpų, Žuvinto biosferos rezervato ir Dzūkijos nacionalinio parko. Ačiū Dievui, visi pramoniniai gigantai numirė. Kodėl nepadaryti Alytaus Pietų Lietuvos kurortų sostine, tuo labiau, kad Nemuno pakrantėse mineralinių šaltinių ne mažiau nei gretimuose kurortuose. Tegu pramoninius gigantus, o tuo pačiu ir ekologinę katastrofą plėtoja Kaunas, Marijampolė, Kėdainiai, Panevėžys. Jau po dešimtmečio tie miestai nebus tinkami sveikam gyvenimui. Pagalvokim.
algis2019-07-17
gera vieta yra pologonas gali ir nemunu priplaukt ir kelias yra .Arba iskirtus miska nu silo g iki kaniuku tilto butu puiki vietaekonomikos kilimui
Antanas2019-07-16
Kam reikalingos dvi savivaldybės, du merai, dvi laisvos ekonominės zonos. Sujungti miesta ir rajoną į vieną savivaldbę ir kurti vieną LEZ.....
Logika2019-07-16
Ir durnam turi būti aišku, kad LEZ Alytaus aerdrome ne vieta - miesto teritorija, plėstis galimybių nėra, privažiavimo (geležinkelio) nėra, vyksta teisminis procesas dėl teritorijos, gyventojų prieštaravimas, aplinkosauginiai reikalavimai
Marionetė2019-07-16
Jau tapo aišku, kad miestas mero dar neturi. Turi tik už virvučių tampomą marionetę... Vis tiek išlįs, kieno interesais vadovaujantis, norima sunaikinti aerodromą
Gediminas2019-07-16
Ir ką čia bekomentuoti . Alytaus miestas ir rajonas kaip susipykę kaimynai . Aerodromas 100 ha , rajono pramonės parkas beveik 400 ha plius miesto pustuštis pramonės parkas , o kur investuotojai - griausmas žino . Nežinau kas tas Cesiulis ir iš kur ši pavardė Alytuje atsirado , bet jaučiu , kad šikna bus Alytuje . Na tokiu atveju už ko kabinama?
Na taip , teisingai supratote , bet neaišku ar jie yra pas jį.
jo2019-07-16
Rajonas valdo :)
He he he2019-07-16
A. Vrubliauskas ant bangos! Nušluostė jaunimui nosis :) Šaunuolis. Ilgi aplodismentai :)
traffix.lt

Susiję straipsniai