15 c Alytus
Penktadienis, Liepos 3d.
DzūkijaAktualijos
2019 Liepos 12d.
10

Kas bus, jei maisto atliekas, kaip ir anksčiau, mesim į bendrą konteinerį?

titleAsociatyvi nuotr.

Valgom visi. Ir maisto atliekų visi turim. Tik labai jų bijom. O visai be reikalo! Pamėginkit jas surinkti atskirai ir pamatysite, kaip bus gerai! 

- Kam man tas maisto atliekų konteineris?!
- Maisto atliekoms. Jas reikia rinkti atskirai. Tai privaloma. Visiems. 
- Aš maisto atliekų neturiu – viską suvalgau!
- Bulvių lupenų, bananų, apelsinų žieves, taip pat arbatos tirščių bei pakelių, kavos tirščių ir jų filtrų, riebalais ir kitais maisto produktais sutepto popieriaus ir šlapių popierinių rankšluosčių tikrai nevalgote. O visa tai reikia mesti į maisto atliekų konteinerį. 
- Atskirai surinktos maisto atliekos smirdės...
- Nė vienos rūšies atliekos nekvepia. Atskirai surinktos maisto atliekos nesmirdės labiau už kitas. Joms rinkti yra išdalinti specialūs kibirėliai su maksimalia ventiliacija ir specialūs konteineriai, kurių apačioje yra vieta iš atliekų susidariusiam skysčiui kauptis.  Labiausia dvokia neišrūšiuotos, visos kartu sumestos atliekos. 
- Kas bus, jei maisto atliekas, kaip ir anksčiau, mesiu į bendrą konteinerį?  
- Blogai bus. Šio konteinerio niekas neišveš. Ir tuomet jame surinktos mišrios atliekos tikrai pradės smirdėti. Norint, kad būtų išvežtos, jums teks tas atliekas patiems perrinkti, išrūšiuoti ir tik tada atliekų vežėjai konteinerį ištuštins. O paskui už tokį elgesį dar ir baudą gausite. 
- Ar dažnai išveš maisto atliekas?
- Vasaros sezono metu – du kartus per mėnesį. Žiemos sezonu – vieną kartą per mėnesį.  
- Ar maisto atliekas į konteinerį geriau mesti su plastikiniu maišeliu, ar be jo? 
- Ogi kaip jums patogiau. Galima ir taip, ir taip. Be maišelio išmestos atliekos greičiau suyra ir skleidžia silpnesnį kvapą. 
- Ar į maisto atliekų konteinerį galima mesti žolę, medžių lapus?
- Jeigu jų nedaug ir telpa, galit. Bet jei susidaro daugiau – kompostuokit arba vežkit į kompostavimo aikšteles. 
- Tai ką galima mesti į tuos maisto konteinerius? 
- Tai, ką išmetate ruošdami maistą ir pakildami nuo stalo: vaisių ir daržovių likučius,  kiaušinių lukštus, arbatos tirščius ir pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, visų maisto produktų likučius, riebalus, aliejų, riebaluotą popierių, popierinius rankšluosčius, staltieses, servetėles, smulkias žaliąsias atliekas. 

Turite klausimų? Skambinkite 8 315 72842

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras
 


Komentarai

10
Komentuoti
Tiesa2019-07-16
Svedijoje maisto konteineriai sandariai uzdaryti, kiekvienai seimai duodami popieriniai ,neirstantys paketai-ju daug ir pasibaigus reik tik pranest ir vel ayvezami i namus ,kad nepritruktu).Jie dedami i savo siuksline,yra nubrezta punktyrine linija iki kur galima mest maisto atliekas namu siukslineje,po to isimami ir gerai uzvyniojami ,ismetami lauke i konteineri ir taip tokiais maiseiais uzpido dali atitverto konteinerio-isveza maisto atiekas kiekviena diena isskrus savaitgali-nera nei musiu nei netvarkos,nes zmones samoningi,konteinerius uzdaro,nepalieka atviru gerai neuzsuktu maisto atlieku..konteineriai nuolat dezinekuojami..va tep va....iki to musu Reipui da labai toli.............
algis2019-07-15
o kam kompostavimo deze reikalinga
Uk2019-07-14
Dziku veisykla.zvejams nereikes pirkti ras konteineryje.
2019-07-14
Noriu paklausti, ar nebrangs atliekų išvežimo kaina žmonėms, kai vėl tų konteinerių pristato? Be to jokios paskatos už rūšiavimą. Sąžiningai rūšiuoji, žoles kompostuoji ir, gyvendamas vienas, turi mokėti už 100 m2.
l2019-07-14
Labai tinka į maisto atliekas mesti maisto likučius, servetėles, taip pat panaudotą TUALETINĮ POPIERIŲ!.. Tiesiog egzotika
?2019-07-14
Kas bus? O gi nieko nebus. As moku pinigus o jus ten rusiuokit kaip reikia. Jau tas rusiavimas uzkniso juodai.
rasa2019-07-13
Gyvenu Kadugių g. Alytuje ir laukiu nesulaukiu maisto atliekų konteinerio.
Dhn2019-07-13
Neves tegul stovi prie konteinerio mesim tai nors paukščiai turės maisto
Xexe2019-07-12
Viskas gerai su rusiavimu, bet nereikia laikyt asilais zmoniu kad konteineris su skylem tai nesmirdes ,jeigu butu sandarus tai nesmirdetu
Vartotojas - mokėtojas2019-07-12
Kiek atpigs atliekų tvarkymo kaina gyventojui? Nes kiek suprantu jums sumažės krūvis ir nereikės perrinkinėti taigi mes padarysime įdirbį ir atliekų tvarkymas atpigs?
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena