22 c Alytus
Sekmadienis, Rugpjūčio 9d.
Verslas
2019 Liepos 16d.

„Alitoje“ pradėtas grandiozinis projektas – montuojamos gėrimų pilstymo linijos, kuriamos darbo vietos (SIŪLO DARBĄ)

titleNuotraukų galerija

Bene žymiausios Alytaus miesto gamyklos „Alita“ laukia reikšmingi pokyčiai. Šią, o taip pat „Stumbro“ „Anykščių vyno“ ir „Gubernijos“ gamyklas valdanti bendrovė „MV Group Production“ telkia pajėgumus Alytuje ir stiprina šiame mieste veikiančią putojančių vynų, brendžio, kokteilių ir kitų gėrimų gamyklą. Kaip tik šiuo metu iš Kaune įsikūrusio „Stumbro“ į Alytų perkeliama dalis sandėlių ir gėrimų išpilstymo linijų, leisiančių padidinti gamybos pajėgumus ir apimtis. Tam „Alitoje“ planuojama sukurti ir beveik 50 naujų darbo vietų.

Ir telkti, ir išsaugoti tapatybę

Tokiu principu vadovaujasi viena didžiausių gėrimų gamintojų Baltijos šalyse „MV Group Production“. 2003 m. įsigijusi „Stumbro“, vėliau – „Alitos“ ir „Anykščių vyno“ gamyklas, o 2018 m. ir Šiaulių „Guberniją“, bendrovė įgijo platų ilgametes tradicijas turinčių lietuviškų gėrimų gamyklų portfelį ir ėmėsi kiekvienos gamyklos modernizacijos bei veiklos stiprinimo.

„Valdyti tokią grupę, kurios gamyklos gamina gana skirtingų kategorijų gėrimus, nėra paprasta, tačiau siekiame puoselėti kiekvienos iš jų tradicijas, pasitelkti žinias bei specializaciją, gaminant įvairių kategorijų gėrimus. Tuo pat metu tarp gamyklų vyksta glaudus bendradarbiavimas – viena su kita dalijasi ne tik specialistų žiniomis, bet ir keičiasi technologijomis, įranga.“, – sakė „MV Group Production“  vadovas Algirdas Čiburys. 

Anot „MV Group Production“ vadovo, gamybinę veiklą stengiamasi paskirstyti taip, kad būtų kuo efektyviau pasitelkiamos kiekvienos gamyklos stiprybės. Pavyzdžiui, „Anykčių vyno“ gaminamam lietuviškam sidrui, obuolių ir kriaušių sultys spaudžiamos ir fermentuojamos Anykščiuose, čia sidras išpilstomas į didesnės talpos butelius ir kegus barams, tuo tarpu išpilstymui į mažesnę tarą sidras gabenamas į „Alitos“ gamyklą, turinčią modernią tokių butelių pilstymo liniją.

„Prieš kelerius metus padaryti darbai ir 6,5 mln. eurų vertės investicijos „Alitoje“ leidžia dalį „Stumbro“ sandėlių ir gėrimų išpilstymo linijų perkelti į Alytų. Toks strateginis žingsnis leis ne tik sustiprinti „Alitos“ pajėgumus, bet ir pastebimai padidinti gamybos apimtis, tuo tarpu Kaune veikiančiam „Stumbrui“ – susitelkti į tradicinių stipriųjų gėrimų gamybą, - tokių kaip degtinė „Stumbras vodka“, trauktinė „Devynerios“ ir unikalus ekstraktas, brandintas likeris „Krupnikas“ ir kiti išskirtiniai „Stumbro“ gėrimai,“ – laukiančius pokyčius komentavo A. Čiburys.

Pilnu pajėgumu dirbs jau šį rudenį

„Alitos“ gamybos vadovas Algirdas Ragelis pasakojo, kad pirmoji iš Kauno perkelta gėrimų išpilstymo linija jau pasiekė gamyklą Alytuje ir darbą pradėjo birželį. Iš viso „Alitoje“ bus įrengtos 3 naujos išpilstymo linijos ir 2 nauji stipriųjų gėrimų gamybos cechai. Po atnaujinimo visu pajėgumu gamyba planuojama, prasidės šių metų rudenį.

„Tai labai svarbus ir didelis įvykis visai „Alitos“ gamyklai ir jos darbuotojams. Po atnaujinimo, pradėjus dirbti pilnu pajėgumu reikšmingai pasikeis gamyklos efektyvumas ir pagaminamos produkcijos kiekis. Jau šiuo metu per metus išpilstome gana didelį kiekį gėrimų – apie 20 mln. butelių, o įdiegus papildomas pilstymo linijas šis skaičius išaugs dar perpus tiek“, – sakė A. Ragelis. Pasak jo, šio pokyčio ne tik laukiama, bet ir aktyviai tam ruošiamasi. Kartu su naujomis linijomis įrengiami ir nauji cechai, plečiami sandėliai ir modernizuojamos sandėliavimo sistemos.

Didins darbuotojų skaičių

Anot A. Ragelio, atsižvelgiant į vykstančią plėtrą ir ženkliai išaugsiančią darbo apimtį, gamykla jau dabar dairosi ir naujų darbuotojų. Iš viso jų ieškos beveik 50, pradedant krautuvų vairuotojais, gamybos operatoriais, produktų paruošėjais ir baigiant įrengimų derintojais bei kitais specialistais. „Šiuo metu mūsų gamykloje dirba apie 150 darbuotojų. Vertinant Alytaus mastu – tai išties nemažas skaičius, tačiau jau dabar matome, kad norėdami užtikrinti sklandų gamyklos darbą po įrangos perkėlimo, turėsime ženkliai padidinti esamą kolektyvą“, –sakėA.Ragelis.

 

Fotogalerija


traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė