10 c Alytus
Sekmadienis, Spalio 25d.
SportasRankinis
2019 Liepos 9d.
1

Su devyniolikmetėmis lygiuojasi keturiolikmetė dzūkaitė

titleAlytuje sportuojanti V. Damulevičiūtė savo ateitį sieja su rankiniu

Lietuvos merginų iki 19 metų rinktinė toliau intensyviai ruošiasi artėjančiam Europos čempionatui Klaipėdoje. Kartu su šia rinktine dirba ir už daugelį komandos draugių net keturiais metais jaunesnė druskininkietė Vakarė Damulevičiūtė, kuri sugebėjo įsitvirtinti šios rinktinės galutiniame šešioliktuke.

Liepos 15-21 dienomis Klaipėdoje vyksiantis Europos čempionatas keturiolikmetei Vakarei bus jau antrasis šią vasarą. Prie Lietuvos U-19 rinktinės mergina prisijungė tiesiai po Europos U-17 paplūdimio rankinio čempionato Lenkijoje, kur Lietuvos merginų rinktinei pavyko pakartoti geriausią visų laikų Lietuvos paplūdimio rankininkų rezultatą ir iškovoti 8-ąją vietą. Viena kertinių paplūdimio rinktinės žaidėjų buvusi Vakarė teigė, jog patirtis rungtyniauti ant smėlio jai paliko puikų įspūdį: „Pats čempionatas Lenkijoje buvo suorganizuotas įspūdingai, tada prisiminimų liko tikrai daug, o ir pats paplūdimio rankinis yra labai įdomus ir dinamiškas žaidimas“.

Iš viso V. Damulevičiūtė šią vasarą atstovauja net trims skirtingoms Lietuvos rinktinėms. Po Europos čempionato kovų Klaipėdoje rankininkė jungsis prie U-17 rinktinės, su kuria rungtyniauti vyks į Gruzijoje, vyksiančias Europos pirmenybes. „Aš manau, kad esu pasiruošusi ir labai noriu jose dalyvauti. Noriu pasisemti, kuo daugiau patirties ir su visomis rinktinėmis siekti aukščiausių tikslų“, – apie žaidimą net trijose skirtingose rinktinėse kalbėjo V. Damulevičiūtė.

Prie didelių krūvių ši sportininkė jau yra įpratusi. Jau dabar mergina treniruojasi penkis kartus per savaitę, o dalis jos treniruočių vyksta ir individualiai su treneriu: „Krūviai negąsdina. Su treneriais daug dirbame ir individualiai. Be abejo, dirbant su vyresnėmis jaučiasi, jog jos greitos, stiprios, bet stengiuosi nuo jų per daug neatsilikti“.

Geras V. Damulevičiūtės fizines savybes išskyrė ir U-19 rinktinės vyriausiasis treneris Karolis Kaladinskas: „Fiziškai Vakarė tikrai gerai pasiruošusi. Mergina noriai dirba treniruotėse, turi kovotojos charakterį. Jeigu jo neturėtų – jos čia tikrai nebūtų“. Nors druskininkietė yra daug jaunesnė už savo komandos drauges bei didžiąją dalį varžovių, tačiau treneris K. Kaladinskas jai jau turi aiškias užduotis čempionato metu: „Savo pozicijoje dešiniajame pusiau krašte ji nelabai, kuo nusileidžia kitoms komandos žaidėjoms. Tiesa, čempionato metu daugiau jai matome gynybines funkcijas“.

Pati V. Damulevičiūtė džiaugiasi šiltu priėmimu į komandą ir iš artėjančio čempionato tikisi pasisemti, kuo daugiau patirties: „Suprantu, kad žaisti gausiu nedaug minučių, bet stengsiuosi jas išnaudoti maksimaliai ir gauti kiek įmanoma daugiau patirties. Džiaugiuosi būdama šioje rinktinėje, kadangi komanda labai draugiška ir puikiai mane priėmė. Visos laikomės kaip vienas kumštis, kaip šeima ir tikrai, manau, kad galime daug pasiekti“.

Jau dabar, šiuo metu Alytuje sportuojanti, V. Damulevičiūtė savo ateitį sieja su rankiniu: „Sportuoju rankinį nuo šešerių metų, niekada nepraleidžiu treniruočių, stengiuosi viską atlikti, kuo geriau, kiekvienose rungtynėse noriu atiduoti maksimumą. Sieju savo ateitį su rankiniu, svajoju vieną dieną pasiekti patį aukščiausią lygį“. „Mano idealas aikštėje yra Nikola Karabatičius, siekiu ir noriu būti tokia kaip jis“, – apie mėgstamiausią rankininką paklausta kalbėjo V. Damulevičiūtė. Europos merginų rankinio čempionatas Klaipėdoje startuos jau liepos 15 dieną. Pirmosiomis Lietuvos rinktinės varžovėmis bus Šveicarijos rankininkės.  Be jų lietuvaičių grupėje dar laukia kovos su Sakartvelo ir Šiaurės Makedonijos rinktinėmis.


Komentarai

1
Komentuoti
Sidney Poorman2019-08-09
Hey

I just want to say what a splendid website you have!.
I am a regular customer of your shop.
I had visited your shop last month, and I saw a very nice product i wanne buy.
But I have a question! today I wanted to order it, but can not find the product anymore in your webshop.
The item looks like this picture http://item.pictures/inkprinter
I hope you will sell it again soon.
I'll wait.

Regards

"Sent from my iPhone"
traffix.lt