0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Laisvalaikis ir kultūraAlytausgidas.lt rekomenduoja
2019 Liepos 4d.
1

Alytaus bliuzo festivalio premjera – rugpjūčio 3 d.

titlePremjeriniame Alytaus blues festivalyje dalyvaus ir iki šiol nenukarūnuota Lietuvos bliuzo karalienė Arina su savo grupeGedimino Ryženino nuotr.

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Dzūkijos sostinėje vyks pirmasis Alytaus bliuzo festivalis. Jį rengia Alytaus bliuzo scenos ambasadoriumi neretai vadinamas Alytaus miesto, rajono ir kitų himnų autorius Andrius Abromavičius. Jis ėmėsi rašyti himną bliuzui. Tai jis pradėjo prieš kokį penkmetį, kai po 25-erių grupinio muzikavimo tikro garso scenoje metų nusprendė eiti arčiau rokenrolo šaknų ir užčiuopęs keletą jų, kultivuoti toliau pasirinko bliuzą, roką ir tam sukūrė bliuzroko grupę „Andy Abro band“. 

Andy Abro – sceninis vardas, kurį pagal Andriaus Abromavičiaus vardą ir pavardę sumanė Darius Mileris, turintis Nojaus pseudonimą. „Andy Abro band“ keletą metų iš eilės Lietuvai atstovavo didžiausiame Lenkijos bliuzo festivalyje „Suwalki blues“, per tą laiką įrašė ir išleido debiutinį albumą „Why not now“, kurį pristatė koncertuose ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, tačiau ir Latvijoje.

Kaip gimė bliuzo festivalis Alytuje? Pirmasis mėginimas buvo prieš ketvertą metų, kai per miesto šventę suskambo, publiką sudomino koncertas tema „Alytus blues“, pastaraisiais metais pasiteisino ir įvairiose Dzūkijos sostinės vietose rengiami bliuzo vakarai.

„Alytus blues fest“ renginio premjerai parinkta speciali data.

Rugpjūčio 3-iąją Alytaus miesto centre muzikuos bliuzmenai, bliuzrokeriai iš Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos. Mūsų scenai atstovaus šalies bliuzo karaliene vadinama Arina ir jos grupė „Veto bank“, „Lithuanian blues orchestra“ ir „Andy Abro band“, Baltarusijai – „Cross B Band“, o Lenkijai – „Suwalki blues“ su Europos bliuzo sąjunga rengiamo konkurso kolektyvas nugalėtojas „Drunk lamb“.

Pirmojo Alytaus bliuzo festivalio koncertai bus nemokami, juos dovanos miesto savivaldybė ir šios muzikinės fiestos organizatorė „3A studija“ su partneriais iš Lietuvos bei užsienio. 


Komentarai

1
Komentuoti
VALIO2019-07-06
VALIO.PAGALIAU.KODĖL NEMOKAMAI.
traffix.lt