5 c Alytus
Šeštadienis, Balandžio 4d.
Alytus
2019 Liepos 2d.
1

Šalia karininko A. Juozapavičiaus tilto iškils Lietuvos valstybės ir istorinė vėliavos

titleJuozapavičiaus tiltas (AMS nuotr.)

Važiuodami Antano Juozapavičiaus tiltu alytiškiai, ko gero, jau pastebėjo abiejose tilto pusėse sumontuotus vėliavoms skirtus stiebus.

Prie karininkui A. Juozapavičiui atminti skirto paminklo netrukus suplevėsuos Lietuvos valstybės vėliava, o kitoje tilto pusėje, Pirmajame Alytuje – istorinė vėliava.  Prie A. Juozapavičiaus atminimo kryžiaus taip pat bus įrengtas apšvietimas.

Lietuvos valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos išvakarėse, liepos 5 d. 12 val.,  prie paminklo ir ant tilto, skambant Lietuvos Respublikos himnui, pirmą kartą bus iškeltos Lietuvos valstybės ir istorinė vėliavos. 

Antanas Juozapavičius (1894–1919) – pirmasis Lietuvos kariuomenės karininkas, žuvęs už Lietuvos nepriklausomybę. A. Juozapavičius žuvo tikėdamas laisvos ir nepriklausomos Lietuvos idėja savo gimimo dieną, sulaukęs 25-erių metų. Šio jauno amžiumi, bet savo valia brandaus karininko atminimas mums visiems puikiai primena, kokių drąsių bei pasiaukojančių vyrų ir moterų mūsų valstybė buvo ir yra kuriama. Tokį įpareigojantį A. Juozapavičiaus palikimą mums primins ir kaskart per jo vardo tiltą keliantis matomos Lietuvos valstybės ir istorinė vėliavos. Skirtingose Nemuno upės pusėse iškilsiančios skirtingų istorinių Lietuvos laikotarpių vėliavos simbolizuos ir skirtingų laikmečių jungtį. Alytaus pradžią ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus mums primins plevėsuojanti Lietuvos valstybės istorinė vėliava, o modernią tautinės valstybės pagrindu gyvuojančią ir nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą simbolizuos plevėsuojanti Trispalvė. Kad ir kokie skirtingi savo istoriniais iššūkiais būtų atskiri Lietuvos istorijos laikotarpiai, kaip ir A. Juozapavičiaus tiltas, jungiantis skirtingus Nemuno upės krantus, taip ir kiekvienas iš mūsų esame, kad ir nedidelė, bet labai svarbi jungtis, tėvynę verčianti drąsiai eiti į priekį ir ryžtingai pasitikti ateities iššūkius. Valstybės dieną pagerbkime ir prisiminkime visus tuos, dėl kurių nepalaužiamos valios galime džiaugtis laisve kiekvieną dieną.

Kviečiame alytiškius liepos 5 d. 12 val. dalyvauti vėliavų pakėlimo ceremonijoje!


Komentarai

1
Komentuoti
Gediminas2019-07-02
Vėliavos , graffiti , skulptūros ir skulptūrėlės puošia miestą ir džiugu , kad tai pajudėjo ,
traffix.lt