10 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
VerslasTechnologijos
2019 Birželio 30d.
2

„Alytaus naujienos“ prisijungė prie užsienyje spausdinamų Lietuvos leidinių

titleAlytausgidas.lt nuotr.

13 tūkst. 300 – tiek „Alytaus naujienų“ laikraščio numerių atspausdinusi Alytaus spaustuvė liko be pagrindinio užsakovo.

Lygiai 30 metų nuo įsikūrimo 1989 m. Dzūkijos sostinėje tiražuotos „Alytaus naujienos“ birželį pradėtos spausdinti Lenkijoje, iš ten skaitytojus Dzūkijoje ir kitose Lietuvos vietose pasiekė jau keli laikraščio numeriai.

„Tapome 73-iuoju iš Lietuvoje leidžiamų laikraščių, kuris spausdinamas Lenkijoje“, - prisijungimą prie užsienyje spausdinamų Lietuvos laikraščių Alytausgidas.lt naujienų portalui patvirtino „Alytaus naujienų“ redaktorius, to paties pavadinimo bendrovės vadovas Romas Burba. Pasak jo, pasikeitusią laikraščio spausdinimo geografiją lėmė ekonominiai skaičiavimai – Lietuvoje periodiniams leidiniams taikomas 21% pridėtinės vertės mokestis (PVM), laikraštį pradėjus spausdinti Lenkijoje šio mokesčio mokėti nereikia. 

„Dėl tokio ženklaus mokesčių skirtumo Lenkijoje spausdinasi beveik pusė iš 136 Lietuvos laikraščių, dar 40 jų tiražuojami Latvijoje, kur PVM taip pat mažesnis (9%)”, - skaičius įvardijo R. Burba. Jo teigimu, leidinio spausdimo iškėlimą iš Alytaus į Balstogėje (Lenkija) esančią „Polska press grupa“ (čia kasdien atspausdinama apie 3 milijonai įvairių laikraščių egzempliorių!) lėmė  ne tik ekonominiai veiksniai, tačiau ir technologiniai dalykai. Iki šiol spalvoti būdavo tik keli „Alytaus naujienų“ puslapiai, o kai kuriuos jų skaitytojai į reikamą laikraščio vietą turėdavo įsidėti patys.

„Alytaus naujienų“ spausdinimo iškėlimas į Lenkiją – ne pirma netektis Alytaus spaustuvininkams. Prieš keletą metų buvo sustabdyta „Druskininkų naujienų” savaitraščio leidyba. Dzūkijos sostinėje dar spausdinamas Birštono ir Prienų krašto laikraštis „Gyvenimas“, Varėnos „Merkio kraštas“ ir alytiškių leidėjų Paliušių nuo 1993 m. leidžiamas „Alio Alytus“. Dar vienas periodinis, Alytui ir visai Dzūkijai skirtas leidinys – „Dainavos žodžio“ savaitraštis – jau ne vienerius metus spausdinamas Lenkijoje.

R. Burba neatmeta galimybės, kad „Alytaus naujienos“ kada nors vėl bus tiražuojamos Alytuje, tiesa, tuo atveju, jeigu čia atsiras galimybės spausdinti visą spalvotą laikraštį.


Komentarai

2
Komentuoti
Na2019-07-03
Labai stebiuosi. Kažkada užsienyje spausdintą lietuvišką žodį į Lietuvą per sieną slapta nešė knygnešiai. Dabar patys nusiveža, atspausdina, parsiveža. Ir jau masiškai. Ten pigiau. Kažkam pelno daugiau. Kažkam blogiau. Keista ta lietuviška politika. Visose srityse ir visose kryptyse...
Romas2019-07-02
Labai džiaugiuosi, tokiu sprendimu , nes laikraštis tapo kokybiškesnis visomis prasmėmis, tiek popieriaus kokybe tiek teksto, foto ryškumu bei įgavo spalvas. Šaunuoliai...
traffix.lt