0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
JaunimasŠvietimas
2019 Birželio 28d.
0

„Laimingas vaikas – laiminga bendruomenė“ - projektas, suburiantis šeimas prasmingai veiklai

titleNuotraukų galerija

Jau trečius metus iš eilės VšĮ Alytaus miesto bendruomenės centro Vaikų dienos centras “Viena šeima” vykdo projektą „Laimingas vaikas – laiminga bendruomenė“, kurį finanuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektas suteikia galimybes  įsigyti vaikų veikloms vykdyti ir paįvairinti reikiamo inventoriaus, netradicinių ugdymo priemonių, maisto produktų, taip pat išplečia galimybes Vaikų dienos centro lankytojams dažniau išvykti į edukacines iškylas ir pažintines ekskursijas, organizuoti vis kitokias veiklas. 

Vaikų dienos centre vaikai ugdo savo bendravimo ir socialinius įgūdžius, dalyvaudami kasdienėje užimtumo veikloje, grupiniuose užsiėmimuose jie atskleidžia savo kūrybiškumą ir save realizuoja, sulaukdami teigiamo dėmesio ir paskatinimų. Vaikai noriai dalyvauja maisto gamybos procese, mokosi atlikti buities darbus. Vaikų dienos centre taip pat vykdoma šeimos įgalinimo paslauga, kuria stengiamasi padėti visoms šeimoms, susiduriančioms su vienokiais ar kitokiais rūpesčiais. Teikiant paslaugą stengiamasi kompleksiškai ir tikslingai dirbti su visa šeima, jos situaciją įtakojančiais veiksniais, ugdyti šeimos narių gebėjimus prisiimti atsakomybę už savo sprendimus bei savo ir savo šeimos gyvenimo kūrimą. 

Kadangi vaikai labai greitai įsitraukia į veiklą, ugdymas Vaikų dienos centre vyksta siūlant įvairiausius užsiėmimus, kurių metu jie mokosi bendrauti, buitinių įgūdžių, savarankiškumo, atsakomybės, atskleisti asmeninius gebėjimus. Be kasdieninės veiklos dažnai organizuojamos įvairios išvykos, renginiai, akcijos, vykdoma prevencinė švietėjiška veikla. Kartu dalyvauja ir vaikų tėvai. Dienos centre „Viena šeima“ besilankantys vaikai turi galimybę nemokamai nueiti į kino teatrą, cirką, batutų parką, lėlių teatrą ir pan. Šeimos gali prasmingai leisti laisvalaikį, susipažinti su naujomis veiklomis, tapti aktyvesnėmis ir visuomeniškesnėmis.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu nuo šių metų pradžios Centro lankytojai per menines veiklas pažino ir išreiškė save pačiomis įvairiausiomis dailės priemonėmis ir technikomis – gamino erdvines kompozicijas, gėlių dekoracijas, kuriomis papuošė patalpas, margino kiaušinius, lipdė figūrėlės iš modelino ir pan., lankėsi įvairiose parodose, dalyvavo edukacinėse kūrybinėse dirbtuvėse. Prisidėdami prie švenčių organizavimo vaikai susipažino su Užgavėnių, Atvelykio papročiais, tradicijomis, gamino kaukes, margino kiaušinius ir juos rideno, mokėsi žaisti žaidimus ir šokti pagal tautines tradicijas.

„Laimingas vaikas – laiminga bendruomenė“

  • „Laimingas vaikas – laiminga bendruomenė“
  • „Laimingas vaikas – laiminga bendruomenė“
  • „Laimingas vaikas – laiminga bendruomenė“
  • „Laimingas vaikas – laiminga bendruomenė“

Vykdant veiklas daug dėmesio buvo skirta ir sveikos gyvensenos, sveikos mitybos įgūdžių formavimui, fiziniam aktyvumui. Maisto gaminimo užsiėmimų metu vaikai mokėsi gaminti įvairius patiekalus, dirbti grupelėse, padėti vienas kitam, išgirsti, mokėsi naudotis receptu, pasirinkti reikiamą produktų kiekį, paserviruoti stalą ir kultūringai pasivaišinti. Žaisdami tinklinį, kvadratą, šokinėdami batutuose, leisdami laiką žaidimų aikštelėse, atlikdami įvairius mankštos pratimus, maudydamiesi Dailidės ežerėlyje vaikai patenkino prigimtinį poreikį judėti, grūdino organizmą, mokėsi sutartinai veikti žaidėjų grupėje, padėti ir nusileisti vienas kitam, priimti atitinkamoje situacijoje racionaliausią tos situacijos sprendimą. Bendradarbiaujant su Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistėmis buvo gilinamos vaikų žinios sveikatingumo, sveikos gyvensenos, lytinio švietimo klausimais, mokomasi suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūne vaikai mokėsi atpažinti smurtą, gvildeno vaikų smurto prieš vaikus apraiškas. Užsiėmimų su psichologe metu Centro lankytojai mokėsi atpažinti ir valdyti savo jausmus bei emocijas, palaikyti draugystės ryšius, gavo patarimų, kaip įveikti išdavystę. 

Projekto dėka buvo organizuotos įdomios ir turiningos pažintinės išvykos - ekskursijos, kurių metu vaikai gilino istorijos, krašto pažinimo žinias: lankėsi J. Tumo - Vaižganto muziejuje Kaune, keliavo Panemunės keliu, aplankydami pilis ir piliakalnius, Medaus slėnyje susipažino su bičių gyvenimu, degustavo įvairių rūšių medų, išgirdo Šunskų seniūno R. Lekecko pasakojimus apie fazanų gyvenimą, pasigrožėjo fazanais. Išvykos į Amber cirką metu Centro lankytojai stebėjo kvapą gniaužiančius profesionalų pasirodymus - įspūdingus akrobatinius triukus, neįtikėtiną žonglieriaus miklumą, fokusus ir burtus, Dainavos kino teatre stebėdami filmus mažieji mokėsi pažvelgti iš šalies į sunkumus, patyrė tikrų emocijų įvairovę – meilę, pyktį, baimę, pavydą ir pan. Vykusioje virtualios realybės edukacinių žaidimų popietėje keliaudami virtualioje realybėje turėjo galimybę pamatyti žymias istorines pasaulio vietoves ir aplankyti šalis, kuriose niekada dar nebuvojo, įveikti aukščio baimę.

Vaikų dienos centras įsikūręs Vidzgirio mikrorajone, Jaunimo g. 3. Į Vaikų dienos centrą mokslo metų laikotarpiu vaikai ateina po pamokų, o atostogų metu vaikai turi galimybę lankytis centro darbo valandomis (nuo 8 iki 17 val.). Tai ypač aktualu vasaros laikotarpiu, kada ugdymo procesas mokyklose jau nevyksta, o tėveliai neturi galimybės kartu su vaikais atostogauti. Centre teikiamos paslaugos yra nemokamos, prieinamos visiems ir kiekvienam.

Projekto „Laimingas vaikas – laiminga bendruomenė II“ veiklas finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt