-2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
VideoreportažaiAlytusLaisvalaikis ir kultūra
2019 Birželio 27d.
2

Alytaus prieplauka veikia: Nemunu keliaujantis italas čia kvies kitus vandens turistus

titleNuotraukų galerija

Andrea Ricci iš Italijos keliauja po Lietuvą neįprastu būdu - irklente. Irklavimo treneriu dirbantis vyras dar gegužės menesį plaukė Nėrimi iš Vilniaus į Kauną, o dabar nusprendė išmėginti didžiausią upę mūsų šalyje Nemuną.

Savo kelionę italas pradėjo Druskininkuose, pakeliui stabtelėjo vaikų stovykloje, kur jaunimui pasakojo apie švarios gamtos išsaugojimo svarbą, o trečiadienį pasiekė Dzūkijos sostinę ir čia esančią prieplauką.

Andrea nustebino, kad upės mūsų šalyje prastai išnaudojamos. Esą jam neteko sutikti irkluotojų, nors vandens kelias mūsų šalyje yra nuostabus. „Man upės Lietuvoje pasirodė tokios natūralios, tikros su daug žalios augmenijos ir be plastiko atliekų. Esu iš Italijos, daug keliauju po Europos vandens telkinius ir čia man buvo staigmena, kad Lietuvos upėse nėra šiukšlių", -  džiaugėsi užsienietis.

Tris dienas Nemunu plaukiantį italą nustebino mūsų žmonių draugiškumas. Štai Alytauje vyrui nakvynę suteikė Miklusėnuose gyvenanti ponia Snieguolė. Įranga pasirūpino verslininkas ir menų inkubatoriaus įkūrėjas Jonas Balčius.

„Žmonių gerumas čia tai dėl ko aš pradedu įsimylėti Lietuvą. Vietiniai suteikia man nakvynės vietą, pavaišina maistu. Žmonėms smalsu, kodėl keliauju tokiu būdu. Man patinka, kad lietuviai atviri. Kartais mes Europoje to jau pasigendame", - sakė turistas iš Italijos.

Prieš daugiau nei dešimtmetį atidaryta Alytaus prieplauka sulaukia tik pavienių turistų, tačiau gali būti, kad ponas Andrea pasirūpins, kad būtų kiek daugiau. Kitąmet italas žada pakartoti plaukimą Nemunu kartu su dviem dešimtim irkluotojų iš Europos. Plaukimus ponas Andrea organizuoja ir Italijoje, jie vyksta jau dvidešimt  metų. Turistas prisimena, kad pradėjo trise, o dabar savaitės žygyje dalyvauja 300.  

„Plėtojant turizmą vandeniu kas dešimt ar dvidešimt kilometrų turėtų būti kad ir medinė prieplauka, kad žmonės galėtų pailsėti, pasižvalgyti po apylinkes. Pavyzdžiui, Alytuje yra gera prieplauka, būtų gerai, kad čia būtų galima gauti vandens. Tai nebūtų didelės investicijos, bet kos padėtų keliaujantiems“, - siūlo italas.

Nustebintas mūsų šalies gamtos ir žmonių draugiškumu italas kitąmet žada grįžti. Per dieną užsienietis įveikia maždaug tris dešimtis kilometrų.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

2
Komentuoti
Dzūkui2019-06-28
Iš kokio tu kaimo???
Dzūkas2019-06-28
Dieve tu Dieve...ir šitie perėjūnai pakels Alytaus ekonomiką?
traffix.lt