4 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
AlytusPolitika
2019 Birželio 26d.
3

Po vyriausybės atstovės perspėjimo komisijos ir komitetai bus sudaryti

titleAlytausgidas.lt arch. nuotr.

Alytaus miesto taryba sudarys antikorupcijos ir etikos komisijas bei kontrolės komitetą. Kad tai įvyktų, prireikė ir vyriausybės atstovės Alytaus apskrityje Onutės Balevičiūtės reikalavimo.

Remiantis LR vietos savivaldos įstatymu, komisijos, komitetai turėjo būti sudaryti per  2 mėnesius nuo pirmojo naujai išrinktos tarybos posėdžio ar tiesiogiai išrinkto mero priesaikos.

„Pirmasis išrinktos naujos Alytaus miesto savivaldybės posėdis įvyko balandžio 18 d., tačiau iki birželio 18 d. taryba nesudarė kontrolės komiteto ir nepaskyrė jo pirmininko, nesudarė etikos ir antikorupcijos komisijos bei nepaskyrė šių komisijų pirmininkų“, - savo rašte išdėstė vyriausybės atstovė ir pareikalavo, kad įstatymo reikalavimai būtų neatidėliojant įgyvendinti, o minėtos komisijos sudarytos artimiausiame miesto tarybos posėdyje.

„Šių komisijų pirmininkai turėtų būti iš opozicijos. Buvo laukiama, kol pirmininkus paskelbs opozicija, tačiau taip neįvykus šių komisijų pirmininkus teiks meras“, - susidariusią situaciją pakomentavo Alytaus miesto savivaldybė, kurios taryba trūkstamas komisijas ir komitetą ketina sudaryti jau birželio 27-osios posėdyje.

Įdomu, kad praėjusios kadencijos taryba buvo užlipusi dar ant didesnio grėblio – nors buvo išrinkta 2015 m. kovo 1-ąją, etikos komisijos klausimas dar buvo svarstomas ir 2016-aisiais.

Etikos komisijos pirmininke artimiausiame tarybos posėdyje meras Nerijus Cesiulis siūlys skirti miesto tarybos narę Viliją Ramanauskienę, o į komisijos darbą rekomenduos įtraukti visuomenės atstoves Rimantę Adomaitienę, Aušrą Kišonienę, Gintarę Minsevičiūtę-Balynienę, Kęstutį Šlekį, teisininkę Gitaną Pranckienę bei miesto tarybos narius Česlovą Daugėlą, Laimą Vincę Kirkliauskienę, Povilą Labuką, Sigitą Leonavičių, Valdą Račkauską, Danutę Remeikienę ir Henriką Šivoką.

Antikorupcijos komisijos vadove siūloma skirti miesto tarybos narę Laurą Radzevičiūtę, į komisijos darbą norima įtraukti visuomenės nerius Editą Jurčienę, Aldoną Marcinkevičienę, Ramūną Masiulionį, Tomą Nikuliną, teisininką Mantą Navicką ir miesto tarybos narius Edmundą Čečėtą, Vytautą Jastremską, Andrių Jučą, Vilmą Krušnienę, Valių Micevičių, Henriką Šivoką ir Skaistę Ulčickaitę.

Kontrolės komitetui vadovauti siūlomas tarybos narys Gintautas Andriuškevičius, pavaduotoju – tarybos narys Jurgis Krasnickas, komitete taip pat kviečiami dirbti tarybos nariai Saulius Bitinas, Gediminas Daukšys, Valė Gibienė ir Povilas Labukas.


Komentarai

3
Komentuoti
Nesvarbu2019-06-27
Tai jau šimtą kartų geriau Daugėla nei ši nenormali boba
Laima2019-06-26
Tai gal Daugėla geresnis?
Išprotėjot2019-06-26
Torpedą skirti Antikorupcijos komisijos pirmininke???? (gal išimti "Anti"..) Gal čia būdas , kaip privesti tą klykiančią pabaisą iki visiško išprotėjimo ir uždaryti gydytis :)
traffix.lt