14 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 7d.
AlytusSveikata
2019 Birželio 20d.
1

Įspėjamąjį streiką skelbė ir Alytaus pataisos namų sveikatos prižiūrėtojai (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

title

Profesinė sąjunga „Solidarumas" informavo, kad nevykdant įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojų reikalavimų, birželio 20 dieną profsąjungai priklausantys įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojai rengia įspėjamąjį dviejų valandų streiką.

Taip pat pranešama, kad įspėjamas streikas rengiamas įvairiuose įkalinimo įstaigų sveikatos priežiūros skyriuose, o tarp jų – ir Alytus pataisos namuose (APN).

Įspėjamojo streiko metu nuteistiesiems bus teikiama tik pirmoji ir neatidėliotina medicininė pagalba.

Tarp „Solidarumo“ reikalavimų – stabdyti pradėtą įkalinimo įstaigų sveikatos priežiūros skyrių pertvarką. Šis reikalavimas buvo įvykdytas dalinai, pertvarka sustabdyta iki šių metų spalio 1 d.

Profesinė sąjunga taip pat reikalauja atlikti išorinį, o ne vidinį įkalinimo įstaigų ir Laisvės atėmimo vietų ligoninės veiklos auditą, skirti trūkstamas lėšas atlyginimams didinti, įtraukti kalėjimų medikus į trūkstamų profesijų sąrašą, nustatyti atskirą sveikatos priežiūros paslaugų biudžetą, kurio lėšos būtų panaudojamos tik nuteisųjų sveikatos priežiūros paslaugoms ir medikų atlyginimams, o ne kitoms su sveikatos priežiūra nesusijusioms reikmėms finansuoti.

„Solidarumo“ sąjungos skaičiavimu, jeigu įkalinimo įstaigų sveikatos priežiūros skyrių atlyginimai nepakils, kalėjimo medikai masiškai pradės išeiti iš darbo, kai rugsėjį pakils (15%) laisvėje dirbančių medikų atlyginimai.

ATNAUJINTA

Kiek APN medikų dalyvauja įspėjamajame streike, kol kas sužinoti nepavyko, tačiau yra aišku, kad, jeigu streikuoja, tai tik dalis. 

APN ketvirtadienio rytą pranešė, kad oficialios informacijos apie iš įstaigos sveikatos priežiūros skyriaus dalyvavimą birželio 20 d. įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ įspėjamajame streike  vadovas nebuvo gavęs.

PAPILDYTA

Vėliau patikslinta, kad sveikatos priežiūros skyriaus darbuotojai buvo paskelbę streiką, iš anksto įstaigos APN administracija buvo įspėta, jokių neigiamų pasekmių įstaigos veiklai tai neturėjo.

Vadovui buvo įteikti reikalavimai dėl pradėtos įkalinimo įstaigų sveikatos priežiūros skyrių pertvarkos stabdymo ir pan.

Medicinos darbuotojų streikas nėra dialogas – į įkalinimo įstaigų medikų streiką reagavo Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas. Įkalinimo įstaigose ketvirtadienį streikavo 45 medikai iš 90, priklausančių profesinei sąjungai.


Komentarai

1
Komentuoti
Kodėl šituos 2019-06-20
Kodėl šituos parazitus reikia gydyti tegul dvesia isgamos
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė