10 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
AlytusTransportasTechnologijos
2019 Birželio 18d.
10

Keleiviai įvertino naująjį viešąjį transportą Alytuje

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Alytus tapo dar vienu Lietuvos miestu, turinčiu šiuolaikišką ir modernų viešąjį transportą, kai nuo praeitų metų Kalėdų pradėjo kursuoti nauji autobusai, o šį pavasarį buvo įdiegtas elektroninis bilietas.

Kaip keleiviai vertina susisiekimą Alytaus mieste, kokias naujoves pamėgo labiausiai po atliktos keleivių apklausos pasakoja vežėjai.

Švara ir aptarnavimas - svarbiausi prioritetai

Apklausus važiuojančius Alytaus mieste, didžiausią prioritetą didžioji dalis rinkosi švarą autobuse (23,6% apklaustųjų). Nedaug atsiliko kitas keleiviams svarbus aspektas - mandagus aptarnavimas, sulaukęs 22,3% apklaustųjų pasirinkimo.

Paklausus, kokie papildomi privalumai autobusuose jiems svarbiausi, keleiviai atsakė, jog garsiniai signalai, informuojantys apie stoteles (35%) bei elektroninės švieslentės (28,6%).

Taip pat keleiviai Alytuje buvo paprašyti įvertinti autobusų grafikų laikymąsi. Dažniausias pasirinkimas buvo 8 balai.

„Be abejo visko būna - ir pavėluoja autobusai, gal kuris ir anksčiau atvyksta, bet turime tikslą ažiuoti maksimaliai tiksliai. Turime tam visus įrankius, kad galėtume kuo tiksliau išpildyti grafiką ir to siekiame. Nuolat dirbame šiuo klausimu su vairuotojais. Manau aštuonetas yra geras pažymys, bet taip pat parodo, kad dar turime kur tobulėti”, - pasakojo UAB „Kautra” marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas.

Noriai naudojasi el. bilietu

Paklausus miestiečių kodėl jie renkasi už keliones mokėti eletroniniu bilietu didžioji dalis (38,9 %) minėjo jog dėl greitesnio atsiskaitymo. Antras populiariausias miestiečių pasirinkimas buvo - dėl pigesnių bilietų (26,4 %).

„Didžiųjų miestų patirtis parodė, kad e.bilietas suteikia bene svarbiausią privalumą - greitį. Nereikia laukti eilėje prie autobuso, ieškoti piniginės, skaičiuoti grąžos. Atrodo privalumas paprastas, bet šiais laikais visi nori taupyti laiką ir keliauti paprasčiau”, - kalbėjo M. Sakalauskas, pridurdamas, kad vis daugiau e.bilietų papildoma internetu www.autobusubilietai.lt.

Alytaus miesto keleivių apklausa buvo vykdoma internetu, joje dalyvavo virš 500 respondentų. Apklausa atlikta vežėjo iniciatyva, siekiant gerinti teikiamas paslaugas.

El. biliete - kelionės kreditavimas

Vežėjai taip pat pamini dar ne visiems keleiviams žinomą el. bilieto privalumą - kelionės kreditavimą jei el. biliete yra nepakankamas lėšų likutis. Atsiskaitant vienkartiniu el. bilietu, bet neturint pakankamai lėšų padengti viso bilieto sumos, kelionė yra kredituojama ir trūkstama suma yra nuskaitoma iš vėliau atlikto elektroninė piniginės papildymo.

„Paprastas pavyzdys - elektroninėje piniginėje turite 0,40 ct, o bilietas kainuoja 0,60 ct. Jums nuskaitomi iš kortelės ęsami 0,40 ct ir piniginėje lieka - 0,20 ct. Atlikus piniginės papildymą skirtumas nuskaitomas automatiškai. Keleiviui tai patogu ir palanku”, - pasakojo „Kautros” atstovas.

Fotogalerija


Komentarai

10
Komentuoti
Mantas2019-06-21
Uzuojauta vairuotojams,didesnes skyles Alytuje nera.
Aura2019-06-19
Mikroautobusai puikūs. Vienintelė problema, tai tvankumas. Reiktų pagalvoti apie geresnius kondicionierius.
Gyventoja2019-06-19
Oro trūksta .Baisu vaziuot į Užupių kapines.Gal yra noras , kad negrįžtum iš jų.Senuose mikriukuose liukas atsidarydavo.Buvo geriau
Vairuotojas2019-06-18
Aš asmeniškai viešuoju transportu važiuoju labai retai, bet mane kaip vairuotoją ir eismo dalyvi jau pradeda nervint tas jų važiavimas 30 KM/h greičiu. Kaitros mikroautobusai Alytuje stabdo eisma, ! o turi gerinti susisiekimo sąlygas. Tai taip iseina kad keleiviams gerina ,o kitiems vairuotojams stabdis! Aišku kur jiems skubet juk atlyginimas toks pats. Bent 50 greičiu važiuotų arba stotelėje ar už miesto prastovėtu sutaupyta laiką!
Aurimas2019-06-18
super jega esu patenkintas visom salygom tik noreciau prie vidzgirio iki svieslentes matyti o siaip super negu anksciau
Jolantai2019-06-18
O jau senuose mikruose buvo kondicionieriai ar langai atsidarydavo? :DD Tai vadinama vasara.
jolanta2019-06-18
teko vaziuoti tik keleta kartu –baisus tvankumas , langai neatsidaro, liuku nera, kondicionieriu gal ir..... ir tai vadinasi nauji autobusiukai !
As2019-06-18
O
As2019-06-18
O jau grafikų išdėstymas tai jau neduok Dieve... Ppz. nuo Snaigės baigus darbą reikia beveik pusvalandį laukt! Kodė nuėmėt kaip buvo pirmiausiai 15 vir 10 min. Buvo taip patogu, o dabar visi mes nepatenk
As2019-06-18
O
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė