19 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
Rėmėjų turinys
2019 Birželio 17d.
3

Mobilūs ir sieniniai kondicionieriai: ką pasirinkti?

title

Po sunkios darbo dienos labiausiai norisi sugrįžti į jaukius ir vėsius namus, tačiau šiltuoju sezonu tokie norai retai kada sutampa su realybe. Išskyrus tuos atvejus, kai namuose yra kondicionierius – jei apsisprendėte, kad šią vasarą nebevargsite namuose darydami skersvėjus ir nesivėdinsite pasiėmę ledo maišelius, vertėtų pagalvoti apie šio įrenginio įsigijimą. Pradėkite nuo tinkamiausio tipo: šiuo metu kone daugiausiai dėmesio susilaukia sieniniai ir mobilūs kondicionieriai, tad nutarėme svarbiausias jų savybes palyginti tarpusavyje.

Efektyvumas

Nors mobilūs oro kondicionieriai yra pakankamai efektyvūs, jų galia toli gražu neprilygsta sieniniams modeliams. Vien jau dėl to, kad paprastas nešiojamas kondicionierius tiesiog pučia orą, o sieniniai įrenginiai veikia kaip sistema, leidžianti pasiekti tam tikrą kambario temperatūrą. Tad jeigu ieškote efektyviausių namų vėsinimo sprendimų, tikėtina, kad sieniniai kondicionieriai labiau pateisins visus Jūsų lūkesčius.

Funkcionalumas

Šiuo atveju nugalėtoju vienareikšmiškai būtų galima laikyti sieninį kondicionierių. Kaip jau minėta, mobilūs modeliai pučia tik šaltą orą – tai reiškia, kad šie prietaisai, panašiai kaip ir oro ventiliatoriai, tinka tik tuomet, kai patalpose norisi mėgautis gaivia vėsa. Vasarą tokių galimybių tikrai pakaks, tačiau jeigu šaltuoju sezonu kambarius norėsite pašildyti, teks ieškoti kitų prietaisų. Tik ne tuomet, jeigu rinksitės sieninę kondicionavimo sistemą: tokie įrenginiai gali ne tik vėdinti, bet ir šildyti patalpas.

Montavimas

Pats metas pakalbėti apie mobiliųjų kondicionierių privalumus – lengvas tvirtinimas yra vienas ryškiausių šių prietaisų pranašumų. Tiksliau tai, kad jiems nereikia jokio montavimo: jei sieniniai modeliai dažniausiai kiek sudėtingiau prijungiami pasitelkiant specialistus, mobilų kondicionierių galėsite pasistatyti bet kurioje Jums patogioje vietoje. Pagrindinė sklandaus veikimo sąlyga – netoliese esantis elektros lizdas, kurį nesunkiai galima surasti bet kuriame kambaryje.

Pritaikymo galimybės

Dėl prieš tai minėtos priežasties, mobilų kondicionierių bet kada galima pernešti į kitą kambarį ar netgi kartu su savimi pasiimti į sodybą. Jie yra pakankamai kompaktiško dydžio, todėl nesunkiai sutalpinsite tokį prietaisą savo automobilyje – jei vertinate universalumą, toks sprendimas turėtų palikti Jums įspūdį. Tuo tarpu sieniniai oro kondicionieriai bus pritaikomi tik vienoje patalpoje, tačiau, kaip jau išsiaiškinome, savo darbą atliks efektyviau.

Triukšmingumas                       

Nors tam tikrą garsą skleidžia visi šie įrenginiai, dažnai teigiama, kad prie sienos tvirtinami prietaisai yra šiek tiek tylesni. Taip yra dėl to, jog būtent tarp šio tipo prietaisų galima rasti modelių, kurių kompresorius yra montuojamas ne kambaryje, o išorėje – būtent šis aspektas ir užtikrina mažesnį triukšmingumą ir garantuoja didesnį komfortą patalpoje.

Kaina

Jei kalbėsime apie pačių kondicionierių kainą, kur kas pigesnis variantas bus mobilieji prietaisai, tačiau jeigu norėsis ekonomiškesnio sprendimo ilgalaikėje perspektyvoje, situacija bus kiek kitokia. Sieniniams kondicionieriams dažniausiai nereikia veikti visą dieną, kad būtų palaikoma numatyta kambario temperatūra, todėl praktiškai visais atvejais tokie prietaisai pareikalauja mažiau elektros energijos – dėl to ir pirminės investicijos netrunka atsipirkti.

Abu šie kondicionierių tipai turi savų privalumų, tad tik nuo Jūsų asmeninių poreikių priklausys, ar investuosite į ekonomiškesnę ir funkcionalesnę sistemą, ar visgi pirmenybę teiksite žemesnei pirminei kainai ir mobilumui. Tiek sieninius, tiek mobilius kondicionierius palankiomis kainomis galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

 

 


Komentarai

3
Komentuoti
cha cha2019-06-19
Taip taip, pirkit iš pigu.lt, po to verksit kaip susigražinti pinigus už įkištą šlamštą.
Ramas2019-06-18
Netikslus straipsnis.... Čia autorius matyt lygino ne mobilų kondicionieriu o oro vėsintuva;)
Pas mane kond.mobilus tiek šaldymas tiek šildymas po 2.5kw, būtina jungtį karšto oro išmetimo žarna, tai pat jis surenka drėgmę, kuri pasišalina drenažu, R410 freonas, distancinis ir dar daug pribambasų .
Domejausi2019-06-17
Deja mobiliam kondicionieriui neuztenka vien tik elektros lizdo, jis dar guri vamzdi siltam orui pasalinti, o jis apie 14 cm skersmens ir ji rrikia iskisti i lauka. Taip, kad ne toks jo jau ir mobilus :)
traffix.lt