10 c Alytus
Sekmadienis, Balandžio 5d.
Rėmėjų turinys
2019 Birželio 14d.
0

Ženklai, kad atėjo metas įsigyti naują žoliapjovę

title

Žoliapjovės yra vieni iš tų įrenginių, kurių kokybišku veikimu galime mėgautis itin ilgą laikotarpį, tačiau galiausiai ateina metas, kuomet tenka atsisveikinti ir su šia sodo technika. Žinoma, tam tikri gedimai gali būti pataisyti, tačiau jeigu pastebėsite vieną iš šių požymių, tikrai vertėtų pagalvoti apie naujos žoliapjovės įsigijimą. Kokie tai ženklai?

Girdite nemalonų barškėjimą. Įjungus žoliapjovę, visi veikimo mechanizmai turi išlikti stacionarūs – jei girdite barškėjimą ar kitus neįprastus variklio skleidžiamus garsus, labai tikėtina, kad su dabar naudojamu prietaisu teks atsisveikinti. Dėl šio papildomo triukšmo neretai kaltas yra velenas, kurio remontas yra pakankamai brangus, tad kai kuriais atvejais įsigyti naują žoliapjovę tiesiog apsimoka labiau. Be to, jei naudojate labai seną modelį, tokių atsarginių detalių galite ir neberasti.

Žoliapjovė reikalauja labai daug tepalo. Jei po kiekvieno žolės pjovimo turite į vejapjovę įpilti tepalo, toks darbas kaskart reikalauja papildomų išlaidų, tad vertėtų pasiskaičiuoti – galbūt investuodami į naują įrangą, ilgalaikėje perspektyvoje netgi šiek tiek sutaupysite. Vertėtų žinoti ir tai, jog labai greitai „pradingstantis“ tepalas dažniausiai išteka ant cilindrų, todėl nenustebkite, jei žoliapjovė nebebus tokia naši, o ilgainiui pareikalaus ir kur kas daugiau degalų.

Pjaunant žolę, sklinda dūmai. Jei pamatėte iš žoliapjovės sklindančius dūmus, pirmiausia ją išjunkite (tolimesnis naudojimas gali pažeisti visą sistemą ir netgi sukelti gaisro pavojų), o tuomet pradėkite ieškoti šio gedimo priežasčių. Jei dėl dūmų kalti oro filtrai, pakeitę juos, dar tikrai galėsite naudoti dabartinę žoliapjovę, tačiau jeigu tai bus signalas, pranešantis apie rimtesnius variklio gedimus, labiau išlošite ieškodami naujos, patikimos įrangos.

Žoliapjovė yra labai surūdijusi. Vejapjovę „papuošusios“ rūdys pavojingos ne tik dėl to, kad šis įrenginys nebeatrodo toks estetiškas – korozija naikina medžiagas, todėl ilgainiui galite pastebėti tepalo nutekėjimus, didesnį kuro sunaudojimą ar suprastėjusį žoliapjovės veikimą. Žinoma, jeigu rūdžių kol kas yra tik viena kita, skubėti nereikia, tačiau jeigu jų kiekis didės, ilgai be naujo pirkinio neišsiversite. Atkreipkite dėmesį, kad koroziją skatina žoliapjovės laikymas lauke – norėdami prailginti jos tarnavimo laikotarpį, turėtumėte paieškoti jai kitos vietos.

Jaučiate variklio vibracijas. Pjaudami žolę jaučiate, kad variklis vibruoja taip stipriai, jog atrodo, kad tuoj ims ir iškris? Labai tikėtina, kad dėl to ir vėlgi bus kaltas jau minėtasis žoliapjovės velenas. Kadangi remontas brangus, dažniausiai rekomenduojama jį pamiršti ir ieškoti naujos technikos – jei nuspręsite taip padaryti, gausų žoliapjovių pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Jūsų nebetenkina žoliapjovės funkcionalumas. Kartais naujos žoliapjovės prireikia ir tuomet, kai norisi išbandyti naujausių įrenginių suteikiamas galimybes. Šiuolaikinės žoliapjovės yra galingesnės ir patogesnės, o jeigu nemėgstate šio darbo, galima pagalvoti ir apie roboto ar traktoriuko įsigijimą. Labai dažnai naujos žoliapjovės prireikia pakeitus gyvenamąją vietą, tačiau jeigu seniai svajojote apie efektyvesnį pjovimą ir pamatėte, kad vyksta vejapjovės išpardavimas, ilgai nesvarstykite ir pasirūpinkite, kad šis sodo darbas būtų smagus ir malonus!

Žoliapjovės gedimų gali pasitaikyti ir daugiau – jei Jūsų situacija nebuvo paminėta, turėtumėte pagalvoti, ar remontas nekainuos daugiau nei nauja sodo technika. Jei jo suma viršija daugiau kaip pusę naujos žoliapjovės vertės, nesuklysite, jei investuosite į naują, efektyvų įrenginį!


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt