2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Birželio 13d.
1

Aviacijos šventė „Alytus ore 2019“ skelbia programą (PROGRAMA)

title

Liepos 13-ąją, Prancūzijos nacionalinės šventės išvakarėse, Alytuje vyks Normandijos-Nemuno aviaeskadrilės ir Lietuvos aviacijos jubiliejams bei ir kitoms svarbioms aviacinėms datoms skirta šventė „Alytus ore“.

1944 m. liepą-rugsėjį bazavusi prancūzų eskadrilė paliko nemažą įspaudą Dzūkijos sostinės istorijoje, o geriausi jos liudininkai yra alytiškių Motiejučių, Šimanskų, Vitkauskų šeimos.  

Alytaus aerodrome po 5-erių metų pertraukos organizuojama aviacijos šventė „Alytus ore“, šiemet bus skirta Lietuvos aviacijos 100-mečiui, Alytaus aerodromo 80-mečiui, istorinės Normandijos-Nemuno aviaeskadrilės Alytuje 75-mečiui ir Alytaus aeroklubo 60-mečiui paminėti.

Šventės aviacinėje programoje pasirodys akrobatinio skraidymo, ultralengvųjų orlaivių pilotai, parašiutininkai, sklandytojai, parasparnių pilotai, aviamodeliuotojai, oro balionai, taip pat vyks kultūrinė muzikinė programa su legendine grupe „Rondo“ ir kt.

„Alytus ore“ – viena seniausių ir garsiausių aviacijos švenčių visoje Pietų Lietuvoje, o renginys kaskart tampa ne tik švente, tačiau su rėmėjų pagalba dovanoja istorinį akcentą su išliekamąja verte. 2014 m.  buvo atidaryta Alytaus miestą ir rajoną jungianti Normandijos-Nemuno gatvė, 2004 m. atminimo stela, kurią sukūrė I Alytaus gyventojas prancūzų lakūno Roger Sauvage anūkas Erikas Motiejutis. Tęsiant istorinės atminties įamžinimo darbus šiemet bus atidaryta vaizdinė lauko ekspozicija.

Numatoma liepos 13 d. renginių programa Alytaus aerodrome (Miškininkų g.):

13.00 Prancūzijos aviatorių pagerbimas prie Normandijos-Nemuno akmens
13.30 Istorinės lauko ekspozicijos „54.4114° N, 24.0668° E“ atidarymas

14.00 „Alytus ore“ aviacijos šventės pradžia, sveikinimai, apdovanojimai

14.15 Parodomoji šventės aviaprograma. Vedėjas Giedrius Leškevičius

16.15 Koncertinė „Alytus ore“ programa su legendine „Rondo“ grupe ir kt.

Daugiau informacijos bus skelbiama ČIA ir http://normandija-nemunas.lt/


Komentarai

1
Komentuoti
Romas2019-07-13
Svente buvo grazi....iki koncerto. Legendine kabutese grupe Rondo pievino pro sali net ausis skaudejo.Tragedija..Praneseju nebuvo,po rondo dauguma patrauke namo.Kazkas kazkur buvo girdeje,kad gros 16 hz....tie dar kantriai lauke.Sulauke.Po 16 hz masiskas ejimas namo.O, kad savo eiles laukia lenku roko grupe tikriausiai zinojo tik tie 30 zmoniu,kurie liko koncerte.Geda Alytui.....taip ir liksim kaimas,kuriam tik uzstales dainos mielos ausiai.
traffix.lt