14 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
Rėmėjų turinys
2019 Birželio 12d.
0

Tvarkingas ir higieniškas lauko baseinas: kaip deramai jį prižiūrėti?

title

Kai oras toks šiltas, jog atrodo, kad kambaryje nebegelbsti ir oro kondicionieriai, nėra nieko geriau, kaip šokti į kieme esantį baseiną ir jame smagiai atsipalaiduoti. Visgi, tam, kad toks poilsis iš tiesų būtų malonus, prireiks ir mūsų pačių pastangų – juk tikrai nesinorėtų maudytis nešvariame, įvairių gyvių apsuptame vandenyje. Tad pats metas pasiraitoti rankoves ir išbandyti šiuos baseinų priežiūros patarimus!

Nešvarumų pašalinimą paverskite savo kasdienybės dalimi. Prieš keliaudami į baseiną, kas kartą turėtumėte apžiūrėti jo paviršių ir išvalyti visus jame esančius nešvarumus. Taip užsitikrinsite malonesnę aplinką ir išvengsite visų jų nusėdimo į baseino dugną – tuomet valymo darbai tikrai bus sudėtingesni. O jeigu netoliese yra medžių ir nenorite kiekvieną dieną iš vandens traukti jų šakas ar lapus, tikslinga būtų įsigyti specialų baseino uždangalą, kuris padės maksimaliai sumažinti kasdienius valymo darbus.

Apsvarstykite galimybę įsigyti baseino filtrą. Šie įrenginiai yra viena pagrindinių ir efektyviausių priemonių, leidžiančių džiaugtis švariu baseino vandeniu. Tačiau tam, kad jie iš tiesų veiktų kokybiškai, taip pat reikės šiek tiek Jūsų pastangų: bent kartą į savaitę patartina išvalyti pačią filtro talpą, o kartą per mėnesį – visus sistemos vamzdžius. Jei darysite tai reguliariai, net ir neįdėję daug pastangų galėsite mėgautis baseino vandeniu be jokių papildomų priemaišų.

Pasirūpinkite priemonėmis, užtikrinsiančiomis vandens skaidrumą. Tam, kad lauko baseinai viliotų ne tik gaivinančia vėsa, bet ir skaidriu vandeniu, svarbu naudoti specialiai jiems pritaikytas priežiūros priemones. Jos dažniausiai yra sudarytos iš įvairių cheminių medžiagų, tačiau dėl to nerimauti nereikėtų – būtent to ir reikia, kad vandenyje nebūtų jokių kenksmingų bakterijų.

Dėl mažesnės kainos vietoj šių priemonių kartais pasirenkama kepimo soda, tačiau jeigu nenorite rizikuoti ir eksperimentuoti, specialiai baseinams pritaikytus produktus taip pat galėsite įsigyti palankiomis sąlygomis. Gausų jų pasirinkimą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.

Po maudynių į vandenį įmeskite teniso kamuoliuką. Toks patarimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti netikėtas, tačiau neskubėkite daryti išvadų – šie žaidimo elementai gali padėti išvalyti baseino vandenį. Po Jūsų maudynių, baseine lieka įvairiausių aliejų likučių: įdegio losjonai, plaukų produktai, natūralūs, mūsų odos išskiriami aliejai... Klausiate, kuo tai susiję su teniso kamuoliukais? Pasirodo, kad jie yra pagaminti iš medžiagos, puikiai sugeriančios visus šiuos aliejus, todėl išbandę šią gudrybę, išvengsite slidaus blizgesio ant vandens paviršiaus. Paprasčiausias būdas tuo įsitikinti – išbandyti patiems!

Nepamirškite baseino dezinfekuoti. Tai paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus darbas, užtikrinsiantis Jūsų baseino švarą. Šiuo atveju galite rinktis skirtingas priemones: chlorą arba deguonį. Antrasis metodas yra šiek tiek „agresyvesnis“ ir puikiai kovoja su bet kokiais baseine apsigyventi nusprendusiais organizmais, tačiau neretai sudirgina ir šiek tiek jautresnių žmonių odą. Jei pastebėjote tokius simptomus ar iš karto nenorite rizikuoti, verčiau naudokite aktyvųjį deguonį: jis įtakos Jums patiems neturės, tačiau baseine higienos tikrai nepritruks.

Reguliariai vadovaudamiesi šiais patarimais, galėsite būti tikri, kad padarėte viską, jog maudynės baseine būtų kaip įmanoma smagesnės ir higieniškesnės. Tuomet beliks laukti šiltų dienų – tikėkimės, kad ši vasara jų nepašykštės!


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt