-1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
VideoreportažaiSportasLaisvalaikis ir kultūraŠvietimas
2019 Birželio 11d.
7

Vicemerė: „Situacija turi keistis, miesto sporto aikštelės turi būti atvertos“

titleNuotraukų galerija

Kad europinėmis lėšomis sutvarkyta krepšinio ir futbolo aikštelė Birutės gatvės pradžioje savaitgaliais būna užrakinta, staigmena buvo Alytaus miesto vicemerei Jurgitai Šukevičienei, kuri kuruoja kultūrą ir sportą Alytaus mieste.

Ar rakindami aikštynus skatiname žmones sportuoti? Gyventojai į juos ateina ir neretai vietoje sporto tenka „bučiuoti“ spyną. Taip nutiko ir savaitgalį su sūnumi sportuoti panorusiai alytiškei. Moteris aikštyną prie Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos rado užrakintą.

Gimnazija Europos Sąjungos lėšomis atnaujino aikštyną su treniruokliais, krepšinio ir mažojo futbolo/rankinio aikštelėmis. Po penkerių metų aikštynas mažai kuo skiriasi nuo naujo. Švietimo įstaigos direktorius Virginijus Skroblas džiaugiasi, kad sporto bazė yra geroje būklės, todėl padėkojo jį prižiūrinčiam asmeniui, kuris anot vadovo, įspėja jaunuolius, jei šie elgiasi netinkamai.

V. Skroblo duomenimis, per mėnesį aikštelėse apsilanko apie 1 tūkst. sportuojančiųjų. Jų galėtų būti ir dar daugiau, tačiau savaitgaliais aikštelės neveikia, jos užrakintos, nes esą trūksta žmoniškųjų išteklių. Tiesa, pasimankštinti galima treniruoklių zonoje.

Gimnazijos vadovo teigimu, buvo daug diskutuota dėl krepšinio aikštelės darbo valandų, atsižvelgta ir į vietos gyventojus, kurie laisvadieniais pageidavo tylos.

Vicemerė J. Šukevičienė, kuruojanti švietimą, sportą ir kultūrą Alytaus mieste, mano, kad situacija turi keistis ir bendruomenei aikštelės turi būti atvertos, o atrakinti ar užrakinti aikštelėms darbuotojo etatas neturėtų būti kuriamas.

Anksčiau panašiai buvo rakinamas stadionas su aikštynu tarp Jotvingių gimnazijos ir Vidzgirio mokyklos, tačiau vėliau ši vieta sportuojantiems tapo atviresnė.

2018 metų eurobarometro tyrimo duomenimis, pagal reguliariai sportuojančių ir besimankštinančių gyventojų procentą mūsų šalis žymiai atsilieka nuo kitų ES valstybių narių: Lietuvoje niekada nesimankština 51% gyventojų, dar blogesnė padėtis jaunimo tarpe – sportuoja kas trečias berniukas ir ir kas penkta mergaitė.

ATNAUJINTA

Panašu, kad ir kitose Alytaus mokyklų aikštelėse sportuojantys nelabai pageidaujami. Po reportažo paskelbimo paskambinęs buvęs vienos švietimo įstaigos fizinio lavinimo mokytojas priminė atvejį, kai mokyklos vadovas liepė lankus ištepti tepalu, kad šoklesni vaikinai nedėtų kamuolio į krepšį...

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

7
Komentuoti
imusoetotiqui2019-07-03
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin - Prix.achetercommander.fr Buy Amoxicillin xgm.mdmh.alytausgidas.lt.nmz.mg http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
vilma2019-06-12
pas mus atrakinto palikt negalima, nes bus palikta šuniukų šūdukų, cigarečių nuorūkų, kebabų lėkščių, o naktį bandys inventoriaus stiprumą, lai vicemerė steigia tada prižiūrėtojo etatą
JO2019-06-12
Pritariu Alytiškei, jei nebus prižiūrėtojo, bus pilna nuorūkų, liesis keiskmai ir inventorius bus sugadintas. Ne tik atrakint ir užrakint, bet pastoviai turi būti žmogus ir jam reikia mokėti atlyginimą.
kostiumeliu demonstruotoja2019-06-12
daug kur su Sabatauski
Alytiškė2019-06-11
Gana nemažai yra sportui erdvių, kuriose jaunuoliai susirenka ne sportuoti, bet girtauti ir triukšmauti, todėl natūralu, kad mokyklose sporto aikštelės yra rakinamos, nes bus apniokotos ir moksleiviai neturės kur sportuoti fizinio lavinimo pamokų metu. Ta pati situacija ir su darželiais, jei ten bus prieinama visiems, tai darželio vaikams žaisti nebus kur, nes svetimo turto niekas nesaugoja. Todėl gerbiama, Šukevičiene , raginkite, kad gyventojai prie daugiabučių savo vaikams įsirengtų žaidimų aikšteles savo lėšomis, arba dalinio dalyvavimo tvarka su savivaldybe ir tada patys savo turtą saugos ir nereikės vaikščioti po darželius, kur turi būti švaru ir sterilu, kad darželinukams žaisti būtų saugu.
nu2019-06-11
o kai p del darzeliu po darbo valandu putnuose uzrakina 18 valanda ir su vaikais nera kur pabuti o sake kad galima bus naudotis
Hu2019-06-11
Reikia atrakint
traffix.lt