11 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūra
2019 Birželio 11d.
0

Vasarai Druskininkuose – spektaklis „Terapijos“

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Kas dedasi moters galvoje, kuomet tenka išgirsti netikėtą gydytojo diagnozę? Ar išties tuo metu viskas aplinkui atrodo niūriai ir pesimistiškai? Kaip šį gyvenimo etapą išgyvena likimo į vieną palatą suvestos šešios skirtingos moterys? Ir galiausiai, ko toje palatoje daugiau - juoko ar ašarų? Atsakymai į  šiuos klausimus - jau šį šeštadienį, birželio 15 d., Druskininkų „Eglės" sanatorijoje pristatomame spektaklyje „Terapijos“.

Scenoje pirmą kartą visos kartu – talentingos ir prapažintos Lietuvos teatro aktorės, matytos tiek teatro scenoje, tiek kino ekranuose – Nelė Savičenko, Rasa Samuolytė, Viktorija Kuodytė, Aldona Vilutytė, Oneida Kunsunga, Miglė Polikevičiūtė, Severina Špakovska, Vilma Raubaitė ir Gintarė Latvėnaitė. Skirtingų teatrinių mokyklų atstovės pasakoja apie uždarą moterų gyvenimą ligoninės koridoriuose, į kurį galima patekti ne kiekvienam, bet patekus – norisi ir verkti, ir juoktis iki ašarų. „Terapijos” – tai tragikomiškas spektaklis.

„Terapijos“ įvertintos prestižiniu Lietuvos teatriniu apdovanojimu Auksiniu scenos kryžiumi, skirtu už geriausią dramaturgiją. Spektaklis taip pat sėkmingai dalyvavo Klaipėdoje vis dar vykstančiame tarptautiniame festivalyje „Theatrium“ - užsienio kritikai jį įvardino tarp ryškiausių festivalio įvykių.

„Pusę metų praktiškai gyvenau vienoje iš tokių ligoninės palatų, lankydama savo mamą. Dar būnant palatoje sakiau mamai, kad būtinai reikės apie tai rašyti pjesę, nes čia toks gyvenimas vyksta! Norėjosi tai fiksuoti, bet nedramatizuojant , o išlaikant humorą ir šviesą, ko chemoterapijos palatose daugiau nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio“, – pasakoja pjesės autorė B. Kapustinskaitė.

Autorė dar rašydama pjesę buvo įsitikinusi, jog vaidmenis turi kurti būtent šios aktorės, tačiau kiek dvejojo, ar pavyks visas prikalbinti.

„Norėjosi išbandyti tokį darbo principą, kai dar rašant pjesę susitinki su aktorėmis. Dramaturgui būti su savimi sveika tik iki tam tikros ribos. Kažkuriuo metu personažams reikia išlįsti į dienos šviesą, pasižiūrėti ar scenos tikrai veikia. Nebuvo dvejonių, kad tai turi būti šios aktorės, buvo tik nerimas, kad nesutiks“, – pasakoja B. Kapustinskaitė.

Spektaklio režisūros ėmėsi aktorius, režisierius, vienas iš improvizacijos teatro „Kitas kampas“ įkūrėjų Kirilas Glušajevas.

„Pjesėje mane patraukė nuoširdumas. Dramaturgė žinojo kontekstą – tai suteikė tikrumo pojūtį, dialogo aštrumą ir humorą. Priemonių minimalistiškumas ir geros aktorės dar skaitymo metu privertė patį prisiminti savo patirtis ir keliauti vaizduotės koridoriais. Norisi išlaikyti tą nepretenzingumą, taip paliekant kuo daugiau vietos aktorėms, tekstui ir dialogui“, – pasakoja K. Glušajevas.

Tikrumo jausmas, esantis pjesėje – ne atsitiktinumas. Rašydama „Terapijas“ dramaturgė intensyviai bendradarbiavo su onkopsichologais – specialistais, padedančiais žmonėms nepalūžti akistatoje su onkologine liga. Beje, pasak onkopsichologų, dažnai didesnės pagalbos reikia ne sergantiems, o jų artimiesiems.

„Susidaro įspūdis, jog kai kurie žmonės bijo susirgti vėžiu vien nuo kalbėjimo apie jį. Todėl renkasi tylą. Sakoma, vaistai nuo vėžio išrasti, bet nuo baimės juo susirgti – ne“, – teigia B. Kapustinskaitė.

„Terapijos“ (rež. K. Glušajevas) - jau šį šeštadienį, birželio 15 d., 18:30 val., „Eglės“ sanatorijoje (Eglės g. 1, Druskininkai).

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt