3 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Alytaus rajonas
2019 Birželio 7d.
0

Skirta lėšų kraujasiurbių lervutėms Nemune naikinti

titleKraujasiurbių upinių vabzdžių lervutės Nemuno upėje Dzūkijoje naikinamos nuo 1999 metų

Alytaus rajono savivaldybės taryba pritarė projekto „Kraujasiurbių upinių mašalų populiacijos pokyčių stebėjimo ir populiacijos reguliavimas“ įgyvendinimui ir skyrė dalį reikalingų lėšų.

Iš Alytaus rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų kraujasiurbių upinių mašalų populiacijos reguliavimui skirta 6 tūkst. 554,14 Eur. Tai yra dalis projektui reikalingų lėšų.

Projektą „Kraujasiurbių upinių mašalų populiacijos pokyčių stebėjimo ir populiacijos reguliavimas“ įgyvendina Druskininkų savivaldybė. Ji kreipėsi į Alytaus miesto, Alytaus rajono, Lazdijų rajono ir Varėnos rajono savivaldybes su prašymu prisidėti prie projekto įgyvendinimo lygiomis dalimis (po 6 tūkst. 554,14 eurų). Alytaus regiono savivaldybės įsipareigojo drauge jį finansuoti.

Bendra projekto vertė – 92 tūkst. 770,70 eurų. Iš jų – 60 tūkst. eurų skyrė Aplinkos ministerija.

Į Nemuną prie Varviškės kaimo gegužės mėnesį išpilta biologinio preparato „VectoBac 12AS“, skirto kraujasiurbių upinių vabzdžių lervutėms naikinti. Aplinkosaugininkai teigia, kad dėl kasmet į Nemuną pilamo biologinio preparato mašalų sumažėja. Jų gausa Dzūkijoje reguliuojama nuo 1999 metų.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt