2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusŠvietimas
2019 Birželio 7d.
20

Švietimo tinklo pertvarka: ką siūloma pertvarkyti, uždaryti ar net nugriauti? (GALIMYBIŲ STUDIJA)

titleNuotraukų galerijaEkspertų teigimu, pastatyti naują šiuolaikinę mokyklą Likiškėliuose kainuotų pigiau (apie 4 mln. Eur) nei renovuoti labai didelį ir neekonomišką senosios pastatą (apie 5 mln. Eur)Alytausgidas.lt nuotr.

Rotušėje pristatyta Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų tinklo pertvarkos studija.

Kurį laiką vengusi žiniasklaidos dėmesio ir kito šiais laikais tarsi įprasto, netgi būtino viešumo, pertvarkos studiją atlikusi bendrovė „Findep“ pateikė savo rekomendacijas. 

ATNAUJINTA

Pagrindiniai studijos rengėjų siūlymai – iš darželiams statytų patalpų „Drevinuko“ ir „Sakalėlio“ mokyklas perkelti į abiems geografiškai patogią Vidzgirio mokyklą.

Dabartinės Likiškėlių mokyklos siūlyta nerenovuoti, mat renovacija kainuotų daugiau nei naujos mokyklos statybos.

Kadangi mokykla Likiškėlių mikrorajone yra būtina, rekomenduota galvoti apie seno neekonomiško pastato griovimą ir naujojo statybą.

Panemunės mokyklos dalį patalpų, kurios nėra naudojamos, studijos rengėjai matytų išnuomotas, o ne tuščiai ir pakankamai brangiai išlaikomas.

Naujasis senasis švietimo reikalų vadovas Alytaus miesto savivaldybėje Vytuolis Valūnas klausė, ar nebūtų geriau „Drevinuko“ ir „Sakalėlio“ mokyklų darželių patalpose neuždarinėti.

Iš susirinkusiųjų kilus klausimams dėl nerenovuotinos, dabar 1 tūkst. 300 mokiniu skirtos, tačiau neužpildytos mokyklos, konsultantas pasiūlė Likiškėlių mikrorajone planuoti 400 mokinių skirtos mokyklos statybas.

Likiškėlių progimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas patvirtino, kad su naujo pastato galimybe iš esmės sutinkantis.

„Findep“ ekspertų siūlymu iš darželių patalpų iškėlus mokyklas, vaikučiams padaugės vietų darželiuose, kurių užpildomumas yra arti maksimalaus ir šiuo metu sudaro apie 93%.

Įdomu, kad ankstesnių miesto švietimo pertvarkų metu vaikai iš minėtos Vidzgirio bei kitų mokyklų ir buvo sukelti į mokyklomis darželiuose tapusius „Drevinuką“ ir „Sakalėlį“.  Atstačius šį mokyklų ir darželių santykį, pastaruosiuose vietų darželinio amžiaus vaikams padaugėtų apie 15%.

Į renovuotas Vidzgirio mokyklos patalpas sukėlus „Drevinuko“ ir „Sakalėlio“ mokinius bei mokytojus, tikimasi suformuoti 800  mokinių bendruomenę, tiesa, naujai sujungtųjų mokyklų pedagogų etatų skaičius būtų mažinamas. 

Mokyklų atstovai teiravosi, kiek lėšų butų prarasta neįgyvendinus pertvarkos, „Findep“ atstovas atsakė, kad tokių skaičiavimų neatliko, tačiau studijoje apžvelgta situacija aiškiai rodo, jog atlikus pertvarką būtų galima sutaupyti milijoninę sumą.

PAPILDYTA

„Su kai kuriais dalykais galima ir nesutikti, bet studija parengta profesionaliai“, - po pristatymo sakė V. Valūnas, pridūręs, kad tai jo ne kaip valdininko, o kaip vadybininko, visą gyvenimą dirbančio švietimo sistemoje, nuomonė.

Studiją, kuri dalį Alytaus švietimo bendruomenės galėjo šokiruoti, sutiko pakomentuoti ir jos rengėjai. „Findep“ atstovai pripažino, kad tyrimas nebuvo lengvas ir gal net sudėtingas. Skirtingai nei kitose studijose, alytiškių užsakytoje reikėjo suderinti skirtingus švietimo sektorius – vaikų darželius, įvairias mokyklas ir pan.

Beje, Alytaus švietimo bendruomenės pastabas, kad studijos rengėjai yra ne švietimo, o ekonominių dalykų ekspertai, miesto švietimo įstaigų tinklo pertvarkos dokumentą parengusieji priėmė kaip komplimentą.

ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ TINKLO PERTVARKOS GALIMYBIŲ STUDIJA

Fotogalerija


Komentarai

20
Komentuoti
Pritariam Linai2019-06-10
Tiesa..darzeliai maziesiems-kiti i mokykla,tame tarpe ir pradinukai! Nera ka net diskutuoti..
lina2019-06-09
darzelius palikti maziesiems mokinukai opapa ociacia i mokyklele i vidzgirio mokykla
aly2019-06-09
po tokios emigracijos ,mokyklu alytuj per dauk
to pezetojui2019-06-08
..kvailumui nera ribu....tai da Volunges darzelyje iveiskite pradinuku mokykla tada bus garsi visoj LT.....o tikras mokyklas nugriauti pagal jus...
Pezėtojui2019-06-08
Susitvarkykit Volungės darželį jei taip trūksta. Nes dabar baisu šalia gyvent.
to mokino tevai2019-06-08
pezate nesamones...darzelis turi buti darzelis o ne kazkokia mokykla pradinuku...tam yra Vidzgirio ir kt.mokyklos...uzpildyti reik jas ir neieskot uzpakali smegenu ponia.Sakalelis uzima darzeli - didziausia nesamone ir padaryta klaida reik taisyti-darzeliai maziems ikimokyklinukams!
jeigu2019-06-07
atsibudus tai nugriovimas gali nieko nekainuoti, o iš to galima netgi uždirbti, bet visiems tarybinės ekonomikos gerbėjams tai nesuprasti.
Speigas 2019-06-07
Lavonai nebandykit uždaryti šitų mokyklu.Berazumiai ką jūs darote.
Mokinio tėvai2019-06-07
Kodėl visada norima sugadinti tai kas unikalu ir išskirtina. Sakalėlis turi savo stiprią bendruomenę,, kuri yra etninės kultūros puoselėtoja, žinoma visoje Lietuvoje. Šią mokyklą dauguma renkasi dėl jos savitumo. Dar mums labai svarbu, kad joje mokosi tik pradinukai. Reikia Vidzgirio mokyklai ieškoti kitos paskirties. Įkurkit ten neformalaus ugdymo centrą.
Pamąstymui: sakoma, kad tai niekieno neįtakotas planas. Bet turbūt tai vėl netiesa, nes miesto švietimo vadovės buvo Vidzgirio mokyklos buvusios darbuotojos.
Nerijus2019-06-07
..Kiba durniu laiva siubuojate mere Ceciuli,....su mokyklu statyba....
Alytiškis2019-06-07
Tai kam griaut ir statyt naują. Tai pastatykit naują, o seną išnuomokit. Kam reiks atsirenovuos ir pinigai į biudžetą.
alius2019-06-07
Siulau nugriaut Vidzgiri ir pastatyti 68 naximas☺
100 kartų pigesnė galimybių studija :-)2019-06-07
Kadangi mokinių skaičius mieste vis mažėja, tai perspektyvoje siūlau tokį planą: palikt Alytuje tik 3 mokyklas. Atrinkti 3 daugiausia, geriausių patalpų turinčias mokyklas ir vienoje įsteigti gimnaziją (su įstojimo konkursu), antroje progimnaziją (5-8 klasės) ir trečioje pradinę mokyklą. Visiems bus užtikrintos vienodos ugdymo sąlygos, savivaldybė sutaupys daug, daug lėšų.
Janina2019-06-07
Absurdas statyt naują mokyklą. Ir kiek kainuos nugriovimas? Apskritai, reikia uždaryt bent dvi mokyklas. Kiek likiškėlių, piliakalnio, panemunės m- klose mokinių? Darbo imitacija. Iš trijų palikt vieną. Kiek administracijos sumažės, apšvietimo, šildymo išlaidų. Čia vadinasi pertvarka? Ar ekspertizė? Ne, čia lėšų švaistymas, neūkiškumas, nepopuliarių sprendimų baimė. Aišku, būkim ,,visiems geri" ir imkimės tik ,,tipo pertvarkos".
Birute2019-06-07
nesamone kalba tas Valunas-aisku darzelius reik iskelt i mokykla-kam mokiniai darzeliuose? vienas dievas tezino..ir Valunas ,kad nesamones kalba..Darzeliai turi buti vaikuciams.Kada ir kas padare nesamone,kad visoki Drevinukai paversti mokyklom? Mokiniai turi eiti i jau esamas Vidzgirio,Volunges ,Likiskeliu mokyklas....dabar betvarke.Statybu jokiu nereik-susitvarkykite apytustes mokyklas perkeldami mokinius is darzeliu!
Absurdas2019-06-07
Ir šita studija kainavo miestui 14 000 eurų ??? Kad baigsit tyčiotis, "spicilistai" ?
Valerijus2019-06-07
Mano nuomone, šiandien pristatyta bendrovės FINDEP studija apie švietimo įstaigų pertvarką yra, švelniai tariant, labai silpna. Priminsiu, ji miesto biudžetui kainuos 14 tūkst. Eur. O joje 90 proc. statistiniai duomenys ir tik keletas elementariomis formulėmis paskaičiuojamų ekonominių įžvalgų: kiek "sutaupoma" perkėlus darželinukus į kitas patalpas, kiek išeitinėms išmokoms, kiek bus reikalinga lėšų nugriauti Likiškėlių mokyklą bei jos vietoje naujai pastatyti. O kodėl ją reikalinga griauti? Ar konstrukcijos bei išplanavimas tokios prastos būklės ir netinkamas renovacijai kas būtų pigiau nei nauja statyba? Kodėl seniau statytos yra tinkamos, pvz. Dainavos, Dzūkijos? Kelis kartus nuskambėjo argumentas - socialinė ekonominė nauda. Ar siekiant ekonominės naudos darželinukai sugrūsti su mokiniais gerai jausis, ar mokytojams pagėrės darbo sąlygos? Ar gyvenimo (ne mokslo) kokybė pagėrės? Geriausiu atveju, ši studento lygio „studija“ man kelia daugiau klausimų nei atsakymų. Beje, šiai bendrovei, mano žiniomis, tai pirmas toks darbas švietimo įstaigų optimizavimo klausimais. Antras momentas – vilniečiai tik epizodiškai lankė švietimo įstaigas ir, esu tikras, nepakankamai įsigilino į emocinę, psichologinę jautrios sistemos pusę.
Uoj2019-06-07
Mokyklu per daug o cia svarstymai dar viena nauja statyti.... cirkas
Mama2019-06-07
Teisingai, kam laikyti drevinuka ir sakaleli, vaikai neturi normaliu salygu net pavalgyti, sporto sales irgi nera.... per šventes nera vietos tevams net kur susirinkti, ten per mažos patalpos... čia turėtu isikišti higienos specialistai... Tegul tik greičiau iškelia tuos vaikus i normalias mokyklas, o neklausyti super mamyčiu kokios geros mokyklos!!!
jo2019-06-07
jo darzeliu grupes perpildytos reikia daugiau grupiu o ne po 20 vaiku kur aikletojos nespeja suziureti tiek vaiku
traffix.lt