22 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
Alytus
2019 Birželio 5d.
7

Ar Alytus turės naujus miesto vartus? (BALSUOK ČIA!)

titleNaujieji Alytaus miesto vartai galėtų atrodyti taipMariaus Bliujaus vizualizacija

Alytus jau keletą metų atvykstančius ir grįžtančius pasitinka tik su kelio ženklu „Alytus“, tačiau daugelis pasigenda miesto ribą žyminčių vartų – jie įprasmintų atvykimą į Dzūkijos sostinę. Todėl iniciatyvus alytiškis Artūras Lavrėnovas, dalyvaudamas alytiškių iniciatyvų projekte, siūlo pakeisti situaciją ir įrengti daugelio jau pamėgto ir miestą reprezentuojančio ženklo „Alytus-Myliu“ miesto vartus.  

„Besikeičiantis Alytus siekia draugauti su miesto svečiais ir gyventojais, todėl vienas iš pagrindinių pasveikinimo būdų galėtų būti unikalūs miesto vartai, kurie pasitiktų piliečius“, –  teigia iniciatyvos autorius A. Lavrėnovas.

Iniciatyvos autorius jau pernai teikė „Alytus-Myliu“ miesto vartų idėją, tačiau jai pralaimėjus vieno balso skirtumu, suprato, kad miestiečiams ši iniciatyva yra svarbi, ir nusprendė pasitarti su „Alytus-Myliu“ ženklo autoriais, kurie jam pasiūlė teikti naują miesto vartų koncepciją.

„Alytus-Myliu“ ženklo autoriai, bendradarbiaudami su UAB „Kubinis metras“ architektu Mariumi Bliujumi, sukūrė naują miesto vartų vizualizaciją. Idėjos esmė – dzūkų „roželės“ fragmentai, sudarantys Alytaus mieto vartų pagrindą, tarytum simbolį, ant kurio laikosi užrašas „Alytus“. Miestas myli kiekvieną, laukia sugrįžtančio ir pasitinka svečius.

Jeigu šis projektas laimėtų, tuomet jį būtų planuojama įrengti ties įvažiavimu į miestą Naujojoje g. (nuo Kauno pusės). Taip pat vizualizacijoje numatomas apšvietimas, o įprasminant svarbias šventes ar įvykius, šviestų trispalvės ar kitų šalių vėliavų spalvomis.

Iš pradžių „Alytus-Myliu“ ženklas gyvavo ženkliuko pavidalu, o  2018 m. pavasarį Alytaus miesto savivaldybei pasitvirtinus miesto ženklą, jis pradėtas naudoti miesto įvaizdžiui kurti: vizualinėje komunikacijoje,  miesto infrastruktūros elementuose ir kt.

Originalų ir miestą reprezentuojantį „Alytus-Myliu“ ženklą sukūrė broliai menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai.

Šiemet miesto vartai ir kitos iniciatyvos laukia jūsų palaikymo, todėl kviečiame visus alytiškius nuo 16 metų balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas iki birželio 25 d. Savo balsą atiduokite internetu arba savivaldybės priimamajame.  
Laimėjusios iniciatyvos bus įgyvendintos savivaldybės biudžeto lėšomis.

Iniciatyvų projektai:

Didelės apimties projektai iki 150 tūkst. eurų vertės
1.    „Alytus-Myliu“ miesto vartai
2.    Gluosnių gatvės I Alytuje išasfaltavimas
3.    Sporto gatvės praplėtimas – saugus kelias į mokyklą
4.    Lauko laipiojimo sienelė
5.    Bendraujame, judame, svajojame, siekiame

Mažos apimties projektai iki 25 tūkst. eurų vertės
1.    Aktyvus laisvalaikis šeimai
2.    Paminklinė lenta gydytojui Benjaminui Petrovui Lelijų g. 44
3.    Grilio zona Jaunimo parke
4.    Bronzinės voverės su riešutu skulptūra
5.    Romo Kalantos skvero įrengimas ir šalia esančios teritorijos sutvarkymas

PASIRINKAI? BALSUOK ČIA!


Komentarai

7
Komentuoti
Pritariu2019-07-14
Pritariu daugumai alytiškių šis p. Gataveckų sukurtas ženklas prie įvažiavimo į Alytų tikrai netinkamas : sunkiai įskaitomas, sukrevezotomis mažomis raidėmis, sunkiai įskaitomas, šiam tikslui tikrai, mano manymu, netinkamas. Gal reikėtų paskelbti konkursą, gal kas sugebėtų parengti gražų, ryškų, iš toli matomą, didelėmis raidėmis parašytą ženklą ,,ALYTUS, kuris būtų iš toli aiškiai matomas. Be to, į Alytų atveda 4 keliai ne tik nuo Kauno, bet ir nuo Lazdijų, nuo Jiezno, nuo Vilniaus.Tai gal reikėtų ne to vieno ženklo.
xxx2019-06-06
pries .. netinkamas dalykas.. turi uzsienieciai pravaziuojantys perskaityt. cia ne visiem lituviams iskaitomas dalykas.
Na2019-06-06
Manau, kad kaip ženkliukas gal ir tinka ant tų dviejų brolių bliuskučių. Na, o kaip "vartų ženklą" tegul tas p. Lavrėnovas pasistato prie savo daugiabučio, jei butų savininkai neprieštaraus. Tik jau ne Alytaus miestui !
Nuomonė2019-06-06
Mano nuomone - apsaugok Viešpatie, - jau tik ne šita vaikiška keverzonė prieš įvažiavimą į miestą. Netinka net Alovei - vyrai su kuolais išeitų tokį ženklą statant.
Alytiškis2019-06-05
perskaičiau - A l y t i ų. ???, čia kas parašyta?
Pritariu2019-06-05
Ženklas kaip ir geras, bet iš ankščiau jo nežinantiems sunkiai perskaitomas. Pravažiuojantis užsienietis manau pagalvotų, kad tai kažkokia meninė instaliacija, bet tikrai ne miesto ženklas. Reikia aiškumo tokioj vietoj.
Zoja2019-06-05
Mano nuomone,tai prastas miestui simbolis,geriau tiktų rajono miesteliui,turėtų būti lengvai skaitomas tekstas spausdintomis didelėmis raidėmis.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose