12 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
AlytusVerslasTechnologijos
2019 Birželio 4d.
7

Alytaus centre iškilsiantis pastatas bus žemesnis ir šviesus

titleNuotraukų galerija

Alytiškių pageidavimu architektai perprojektavo miesto centre iškilsiantį pastatą su patalpomis gyvenimui ir verslui.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalui patvirtino S. Dariaus ir S. Girėno g. 9 projekto vadovė Katažina Rukšienė, pastato projektiniai sprendiniai nemažai pasikeitė.

Nuo pirmosios viešai pristatytos koncepcijos (architektūros vizijos)  prasidėjo diskusijos kartu su aktyviąja Alytaus miesto gyventojų bendruomene, taip pat ir su vyriausiuoju miesto architektu, architektų bendruomene.

Pasak K. Rukšienės, dialoge aktyviai dalyvauja naujasis Alytaus miesto meras.

Sulaukta daug skirtingų  miesto gyventojų pastabų ir pasiūlymų, kurie visų pirma buvo paremti jausmais ir pastato santykiu su žmonėmis.

Kūrybinio proceso metu architektai sukūrė keletą tarpinių pastato variantų, kurie ne pilnai atitiko dialoge dalyvaujančių šalių lūkesčius, todėl viešai publikuoti nebuvo.

„Šiandien Alytaus miesto gyventojams mes norime pristatyti naująją pastato architektūros viziją, kuri sukurta pagal aktyviųjų miesto gyventojų emocinius lūkesčius ir pagal miesto vyriausiojo architekto matomą miesto centro plėtros pastatų tūrinę koncepciją“, - pristatė S. Dariaus ir S. Girėno g. 9 projekto vadovė K. Rukšienė.

Architektų teigimu, atsisakyta tiesioginės fasadų asociacijos su  Rotušės pastatu. Projektuotojų pamėgti tamsūs pastato fasadai, atsižvelgiant į žmonių lūkesčius, pakeisti šviesiais atspalviais.

Tai – ne visi pakeitimai. Pirminė pastato tūrinė kompozicija, su viešąja terasa ant pirmo aukšto stogo, pakeista į aikštės perimetrinį užstatymą formuojančią pastato formą.

Taip pat sukurtos dvi naujos apželdintos terasos: viena – kaip vidinis pastato kiemelis virš pirmo aukšto, kita (su vaizdu į Alytaus miesto centrinę dalį) – ant trečio pastato aukšto stogo.

Be to – šalia būsimo S. Dariaus ir S. Girėno g. 9 pastato projektuojama moderni vaikų laisvalaikio zona, kuria galės naudotis ir namo gyventojai ir visi miesto centro svečiai.

Ir alytiškiams bene svarbiausia žinia. Pastato statytojai, nors ir turėdami detaliajame plane numatytą teisę šioje vietoje statyti 23 metrų aukščio pastatą, atsižvelgė į pastato derinimo diskusijų metų vykstančius veiksmus ir priėmė sprendimą atsisakyti 6-ojo aukšto. Tikslus pastato aukštis bus iki 20 metrų.

„Labai tikimės, kad naujasis miesto centro pastatas harmoningai integruosis į miesto urbanistinę struktūrą ir taps mėgstamas bei mylimas miesto gyventojų“, - viliasi projekto vadovė.

Fotogalerija


Komentarai

7
Komentuoti
Miestietis2019-06-06
O kam rūpi miesto žmonių nuomonė?? Dauguma norėtų neužgrūsto miesto centro! Kam tai rūpi? Svarbiausia bapkės. Šiaip, yra specialistai savibedoj, kurie priima sprandimus. Turi prisiimt ir atsakomybę iki gyvos galvos už savo kliauzus...
Alytiškis2019-06-05
Manau, kad ten turėtų būti kas nors skirta miesto bendruomenei. Vis tik miesto centras.
l2019-06-05
ko neatgaivinat putinuose uz sveikatos tako,pradetu statyti ir paliktu griuti namu
Alytiskis 2019-06-05
Labai grazu seniai reikia statyti prikelt Alytu !
Runkelis2019-06-04
Dar vienas gremozdas viduryje miesto. Stebiuosi iš kur pas žmones tiek naglumo? O gal durnumo?
Gražus2019-06-04
Bet iš to vidinio kiemelio, ratu ir stebės bieni kitus? Lyg trūksta privatumo.
Va2019-06-04
Dabar gražus
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė