0 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Politika
2019 Birželio 4d.
4

R. Šarknickas: po klausimo ministrui imtasi skubos

title

Nors esu dzūkų, Alytaus miesto rinktas politikas, bet suvalkiečių ar žemaičių, aukštaičių vaikams negaliu likti abejingas. Kaip valstybės tarnautojui, būtų nesąžininga žiūrėti tik savo krašto vaikus. Kai Lietuvos motinos braukė ašaras dėl sužalotos jurbarkietės Ievos, nebuvo galima laukti, todėl privalėjau greitai, čia ir dabar reaguoti.

Seime man Teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus paklausus, kas bus po teismo sprendimo, kurio pagrindu yra laikinai paleidžiamas septyniolikmetis smurtautojas, kuris yra mišrių kovos menų kovotojas, taip pat pasiteiravus, ar nebus pasėta baimė kitoms merginoms, kurioms taip pat gali grėsti pavojus, ministras pažadėjo, kad teisininkai šeimą konsultuos nemokamai. Sunkiais nusikaltimais įtariamas jaunuolis paleistas į laisvę – šiuo metu jam skirta švelnesnė kardomoji priemonė - pasižadėjimas neišvykti, būti namuose ir lankyti mokyklą. Vėliau, dėl grasinimų merginai trumposiomis žinutėmis, sporto meistrui buvo uždrausta lankytis mokykloje o ant kojos uždėta apykojė.

Procesas yra tikrai įdomus, kadangi motina yra vietos politikė, bet į prielaidas dabar nesileisiu, juolab į teismo procedūras. Tačiau leisiuosi į stebėjimus ir jei reikės teikti pagalbą, žinoti kaip jaučiasi klasė, kuri vieningai kaip šeima kartu išėjo ieškoti savo draugės. Man svarbu ir toliau aiškintis, analizuoti kaip Savižudybės ir smurto prevencijos komisijos pirmininkui mažinant smurto skaičių Lietuvoje. Nors smurto proveržių skaičius po truputį šalyje mažėja, bet nepakankamai, turi dalyvauti ne tik visų savivaldybių specialistai, mokytojai bet ir tėvai. Nuvykus į Jurbarką ir Eržvilką pasidomėti kokia pagalba mokiniams yra teikiama, buvau informuotas, kad kartą jau lankėsi psichologė. Bet apie vieną akademinę valandą pabendravus su moksleiviais apie jų dabartinę savijautą, jausmus, jaučiau, kad psichologinės pagalbos mokiniams reikia daugiau, todėl mokyklos paprašiau paslaugas teikti ne vieną ir ne du kartus. Mokykla sutiko. Tą taip pat prižadėjo ir Jurbarko meras. Tikiuosi, kad visos institucijos po apsilankymo aktyviai laikysis visų reikiamų darbų. Tuo tarpu mokiniams linkiu sėkmės vienybėje, o jų klasiokei Ievai greičiau pasveikti, nepasiduoti ir tikėti savo tikrais draugais.

Pagarbiai, LR Seimo narys Robertas Šarknickas
 


Komentarai

4
Komentuoti
Rinkėjas2019-06-06
Šarknickai,jau senokai pasakojai kaip tu augai vaikų namuose.Nusivyliau aš tavim.
Birute2019-06-06
Na jei ne Puteikis su Janutiene ta jus tikrai tuo neuzsiimtumet...ten stubura reik turet...
Nuomonė2019-06-06
Mano nuomone - Naisiai - užima plačiai...
Trintukas2019-06-05
Kolkosznykas
traffix.lt