17 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 2d.
AlytusVerslas
2019 Birželio 4d.
0

„Alytaus šilumos tinklus“ miestui grąžinusi „Litesko“ gali reikalauti milijonų

titleAlytausgidas.lt arch. nuotr.

Alytaus miesto šilumos ūkį birželio 1-ąją grąžinus savivaldybei, jos valdomai įstaigai „Alytaus šilumos tinklai“, Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdomos šilumos tiekimo įmonės „Litesko“ generalinis direktorius Alexander Husty oficialiai priminė, kad teismo keliu reikalaus kompensacijos už 25 mln. Eur įkainotą biokuro jėgainę.

Apeliacinis teismas nustatyti kompensacijos dydį įpareigojo  Kauno apygardos teismą, į kurį byla jau grąžinta.

Ankstesni teismai atmetė „Litesko“ reikalavimą, kad Alytaus miestas įmonei grąžintų per pusę milijono eurų kompensaciją už sumažintas šilumos kainas ir beveik 1 mln. Eur, skirtą savivaldybės rengtoms miesto šventėms, reprezentaciniams sporto klubams ir kitiems gavėjams suteiktos paramos.

Teismai atmetė ir Alytaus miesto reikalavimus įmonei „Litesko“ atlyginti beveik 18 mln. Eur žalą už apyvartinius taršos leidimus, pirktą mazutą bei žalą vartotojams.

„Alytaus šilumos tinklų“ sugrąžinimas miestui – vienas svarbiausių darbų, kuriuos nuveikė buvusio mero Vytauto Grigaravičiaus su „Alytaus piliečiais“ vadovauta politinė dauguma. 2001 m. savivaldybės pasirašyta miesto šilumos tinklų nuomos sutartis su „Litesko“ turėjo baigtis per 15 metų (iki 2015 m.), tačiau  2005 m. sutartis buvo pratęsta dar 10-čiai metų (nuo 2016 iki 2026 m.).

2017 m. LR konkurencijos taryba pripažino, kad tuometis miesto vadovas ir politinė dauguma sutartį su „Litesko“ pratęsė neteisėtai. Po to Alytus kreipėsi į teismą, kad anksčiau laiko būtų nutraukta nuomos sutartis ir bylą iš esmės laimėjo.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena