23 c Alytus
Sekmadienis, Birželio 7d.
SportasKrepšinis
2019 Gegužės 30d.
0

Iš Alytaus kilęs sportininkas – išteisintas

titleNuotraukų galerijaAlytaus krepšinio auklėtinis V. Kariniauskas

„Informuojame, kad 2019-05-29 Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras … priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą Nr. …, kuriame buvo atliekamas tyrimas dėl nusikalstamos veikos, numatytos LR BK 182-1 str. 1 d., kadangi nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių”, - toks elektroninio dokumento nuorašas pasiekė iš Alytaus likusį krepšininką Vaidą Kariniauską (g. 1993), kaltintą „sutartomis“, jam itin nerezultatyviomis Europos „Čempionų“ lygos rungtynėmis, kuriose tuomet jo atstovauta Panevėžio ekipa nusileido komandai iš Prancūzijos.

Šiuo procesiniu sprendimu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-asis skyrius patvirtino, kad tyrimas, vykęs nuo vasario 4 d., nutraukiamas, nes krepšininkas yra „švarus“. Šiuo dokumentu V. Kariniauskas pasidalino su savo agentu Tadu Bulotu, teisininku Edvinu Šatu ir kitais.

„Po 4 mėnesių laukimo, bemiegių naktų ir netgi svarstymų apie karjeros pabaigą šiandien pagaliau sulaukiau pranešimo, kad ikiteisminis tyrimas dėl mano tariamai sutartų asmeninių rezultatų, rungtynių tarp „Lietkabelio“ ir „Dijon“ metu – nutrauktas, nenustačius jokių nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių mano žaidime“, - atsiduso krepšininkas.

Pasak V. Kariniausko, po šio sprendimo „bus visažinių, teigiančių, jog jie žino, kad aš kaltas, jog „tokie dalykai sunkiai įrodomi”, bet po atlikto išsamaus tyrimo mano sąžinė rami. Noriu padėkoti pareigūnams už atliktą tyrimą, korektišką bendravimą jo metu ir prokurorui, kad buvo nešališkas bei objektyvus. Slaptas mano pokalbių klausymasis daugiau nei 2 mėnesius, mano veiksmų kontrolė ir nuolatinis pareigūnų dėmesys mano asmeniniam gyvenimui yra kaina, kurią aš sumokėjau už teisybę“.

Krepšininkas pastebėjo, kad „be jokių rimtų priežasčių buvau apkaltintas bene baisiausiu dalyku sporte“, kai žaidė vieną geriausių sezonų karjeroje, su „Lietkabelio“ komanda laimėjo nemažai svarbių rungtynių ir su žmona Ieva laukėsi pirmagimio“.

„Atrodė, kad viskas einasi puikiai, bet nuo tos dienos, kai buvau apkaltintas ir viešai pasmerktas net nesulaukus oficialių tyrimo rezultatų viskas sugriuvo... Mano artimiausi žmonės žiūrėjo žinias per televiziją, skaitė naujienas, kur aš buvau linksniuojamas, kaip žmogus sportui darantis gėdą. Diena iš dienos galvojau ar nevertėtų tiesiog mesti krepšinio, norėjau, kad viskas tiesiog pasibaigtų“, - laiške atviravo Alytaus krepšinio auklėtinis, „kai šis košmaras oficialiai pasibaigė“ dėkojantis savo draugams ir šeimai, agentui, teisininkui.

Anot V. Kariniausko, „gautas pranešimas išlaisvino mintis, atgaivino tikėjimą teisingumu ir grąžino norą toliau aukotis dėl taip mylimo krepšinio“.

Sausio 23 d. vykusiose Europos „Čempionų“ lygos rungtynėse tarp Dižono (Prancūzija) „JDA Dijon“, išvykoje 91:99 pralaimėjusiam Lietuvos atstovui Panevėžio „Lietkabeliui“ per beveik 22 minutes V. Kariniauskas pelnė 2 taškus , pataikęs 1 iš 6 metimų, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius ir padarė 2 klaidas. Įtarimų buvo sukėlę statymai lažybų kontorose dėl maksimalios žaidėjo įmestos taškų sumos (iki 8,5 tašk.)  Anksčiau 78:62 laimėtose namų rungtynėse su prancūzais alytiškis nerungtyniavo, nes dar priklausė Oradijos (Rumunija) „CSM Oradea" komandai. Europos lygos turnyre sportininkas demonstravo vidutinį 9 taškų rezultatyvumą.

Šį sezoną V. Kariniauskas baigė su Eubojos „GS Kymi“, su kuria užėmė 12 vietą (ir 14) ir išsaugojo vietą aukščiausioje Graikijos lygoje. Per savo karjerą 197 cm krepšininkas taip pat atstovavo Klužo Napokos (Rumunija) „Universitatea-Banca Transilvania“, Kantu (Italija) „Red october“, Kauno „Žalgiriui“ ir „Aisčiams“, tapo Lietuvos ir Rumunijos aukščiausių lygų čempionu, Graikijos ir Lietuvos antrųjų pagal pajėgumą pirmenybių nugalėtoju, Rumunijos krepšinio taurės laimėtoju, buvo kviečiamas į Lietuvos krepšinio rinktinę.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Tėvo diena | Mano aktyvus tėtis