15 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 13d.
ĮdomuAktualijos
2019 Gegužės 28d.
1

Pasirodė nauji eurai, juos padirbti bus sunkiau

title

Lietuvoje ir kitose euro zonos šalyse į apyvartą išleisti naujieji 100 ir 200 eurų banknotai. Jais užbaigiama naujoji banknotų serija „Europa“.

Dėl inovatyvių apsaugos priemonių – hologramos su erdviniais elementais ir patobulinto smaragdo spalvos skaičiaus – banknotus padirbti bus dar sudėtingiau.

100 eurų banknotas yra ketvirtas pagal populiarumą Lietuvoje. Jis sudaro 12 proc. visų Lietuvoje išleidžiamų banknotų, o 200 eurų banknotas 2 proc.

Dažniausiai Lietuvoje naudojami 50 ir 20 eurų banknotai. Kreipiant banknotą, dešinėje esančios sidabro spalvos juostelės viršuje esančioje hologramoje su erdviniais elementais matyti aplink skaičių judantys simboliai €, tiesioginėje šviesoje jie tampa ryškesni.

Sidabro spalvos juostelėje dar matyti Europos portretas, architektūros objekto motyvas ir didelis simbolis €.

Naujuosiuose 100 ir 200 eurų banknotuose taip pat panaudotas patobulintas smaragdo spalvos skaičius. Jis yra ir visuose kituose serijos „Europa“ banknotuose, o šioje patobulintoje jo versijoje dar matyti simboliai €.

100 ir 200 eurų banknotai dabar bus tokio paties pločio kaip ir 50 eurų banknotas, todėl juos tvarkyti ir apdoroti aparatais bus lengviau.

Pirmosios serijos 100 ir 200 eurų banknotai, kaip ir kitų nominalų banknotai, ir toliau bus teisėta mokėjimo priemonė. Jie cirkuliuos kartu su naujaisiais banknotais, tačiau pamažu bus iš apyvartos išimami.


Komentarai

1
Komentuoti
Na2019-05-29
"juos padirbti bus sunkiau". Bet, vadinasi, - įmanoma. Jei kiekvienos ES narės valstybės pinigai būtų skirtingi - tada pinigų padirbėjams būtų sunkiau. Dabar gi - prisispausdina eurų ir karaliauja visoje Europos sąjungoje.
traffix.lt