20 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
AlytusAktualijos
2019 Gegužės 27d.
0

Alytiškiams dovanojami nemokami pirmosios pagalbos kursai

title

Apklausa parodė, kad net pusė gyventojų Lietuvoje nemokėtų suteikti pagalbos žmogui užspringus, nesugebėtų atlikti širdies masažo ar dirbtinio kvėpavimo, žmonės baiminasi, kad savo veiksmais jie dar gali ir pakenkti nelaimės ištiktam asmeniui.

Ketvirtadaliui Lietuvos gyventojų yra tekę patirti situacijas, kai šalia esančiam žmogui prireikė pagalbos. Tyrimo rezultatai rodo, kad tai nėra retas atvejis, tačiau nemaža dalis nežino kaip elgtis tokiose situacijose arba bijo dar labiau pakenkti nukentėjusiam asmeniui, todėl nesiima jokių veiksmų.

Lietuvoje rengiami pirmosios pagalbos mokymai. Teigiama, kad po mokymų daugeliui tampa kur kas aiškiau, kad pirmąją pagalbą suteikti nėra sudėtinga.

Mokymus ves Raudonojo kryžiaus – pasaulinio pirmosios pagalbos mokymų lyderio – instruktoriai ir instruktorės. Galimybę išmokti išgelbėti gyvybę šalia esančiam dovanoja viena Lietuvos draudėjų įmonė, prane6anti, kadkKlientai, kurių miestuose vyksta mokymai, pakvietimus gaus elektroniniu paštu.

Mokymai vyks nedidelėse grupėse, instruktoriai didžiausią dėmesį skiria praktiniams įgūdžiams. Tikimasi, kad kiekvienas mokymų dalyvis išmoks tinkamai reaguoti netikėtoje situacijoje ir žino, kaip padėti šalia esančiam žmogui užspringus, patyrus traumą, sustojus širdies veiklai ir kitais atvejais.

Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet daugiau nei 100 žmonių miršta dėl skaudžios ir staigios priežasties – užspringimo. Iš viso dėl nelaimingų atsitikimų 2018 metais praradome 1 tūkst. 538 žmones. Daugelio gyvybes galėjome išgelbėti, suteikę pirmąją pagalbą. Be to, tyrimai rodo, kad 55 proc. Lietuvos gyventojų pirmosios pagalbos mokymuose dalyvavo prieš daugiau negu 5 metus, o 15 proc. tokių kursų iš viso nėra išklausę.


Naujausios žinios

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose