SportasFutbolas
2019 Gegužės 24d.
18

Taurės turnyrą DFK „Dainava“ baigė Marijampolėje (ATNAUJINTA)

titleAlytaus vartus Marijampolėje laikė ne vartininkas. DFK „Dainava“ strategas K. D. Ronningstad nepaneigė, kad vartuose stovėjo ne į rungtynes su komanda vykęs tikrasis vartininkas, o aikštės žaidėjasDomanto Aleksyno nuotr.

„Be komentarų“, - taip paskutines Alytaus DFK „Dainava“ rungtynes Marijampolėje apibūdino už komandą sergantys „Dzūkų tankai“.

Fanams – skaudu, jų aktyviai palaikoma ekipa, pernai prasibrovusi iki LFF taurės turnyro pusfinalio, šiemet kelią baigė 16-finalyje. Šįkart specialisto iš Norvegijos Kim Daniel Ronningstad treniruojama DFK „Dainava“, prieš tai namuose pralaimėjusi iš eilės 3 LLF I lygos susitikimus, krito prieš naujokus Marijampolėje.

Rungtynes dėl LFF taurės 8-finalio bilieto alytiškiai pralaimėjo buvusio dainaviškio trenerio Gedemeno Jarmalavičiaus vadovaujamai II lygos debiutantei „Marijampolė city“ komandai.

DFK „Dainava“ Marijampolėje 3:4 (3:3; 1:2) nusileido po pratęsimo. Lygiai tokiu pačiu rezultatu 4:3 (1:1; 0:1) po pratęsimo ir baudinių pakeliui į LFF 16-finalį dainaviškiai buvo įveikę Kalvelių (Vilniaus r.) „Ave.Ko“.

Įdomi detalė – Alytaus vartus Marijampolėje saugojo ne tikrasis vartininkas, o žaidėjas. DFK „Dainava“ strategas K. D. Ronningstad nepaneigė, kad vartuose stovėjo ne rungtynių dieną gimtadienį šventęs, su komanda į Marijampolę vykęs vartininkas Deividas Mirijauskas. „Deja, buvo priežasčių, kodėl vartus saugojo ne vartininkas“, - pridūrė treneris, tačiau situacijos komentuoti plačiau nepanoro.

Į starto sudėtį neįtraukus D. Mirijausko ir be atsarginio vartininko į Marijampolę atvykusiems alytiškiams teko eksperimentuoti. Vartai buvo patikėti vienam perspektyviausių jaunųjų dainaviškių aikštės žaidėjų Nedui Labukui. Pasak rungtynes mačiusiųjų, nors pirmąjį įvartį ir prasileido jau 2-ąją minutę, žaidėjas vartuose nepasimetė ir per pirmąjį kėlinį iš viso praleido 2 įvarčius, o rezultatą prieš pertrauką sušvelnino Andrius Kazakevičius (2:1).

Net ir pakankamai beviltiškoje situacijoje dainaviškiai surado jėgų priešintis, o antrojo kėlinio viduryje pasižymėjus legionieriui iš Kolumbijos  Jose Luis Balanta Caracas ir tam pačiam A. Kazakevičiui ėmė pirmauti 3:2. Rungtynių pabaigoje rezultatą išlygino Gytis Urba (3:3).

Paskutinėmis minutėmis pergalę dar galėjo išplėšti DFK „Dainava“, tačiau Renatas Banevičius, deja, nerealizavo 11 m baudinio. Nuo tos pačios žymos pratęsimo metu G. Urba buvo taiklus ir į pirmąjį jų istorijoje LFF taurės 8-finalį ištempė G. Jarmalavičiaus „sičius“.

ATNAUJINTA

Kitiems alytiškiams futbolininkams LFF taurės 16-finalio etape sekėsi permainingai. Buvęs dainaviškis vartininkas Martynas Matijoška, šį sezoną žaidžiantis už Kėdainių „Nevėžį“, prasileido jau 4 minutę, tačiau atsitiesė ir po trijų Areto Gėgžnos įvarčių svečiuose 3:1 nugalėjo „Pakruojį“.

Buvusio dainaviškio Domo Ivanausko komanda, šiemet savo 100-metį švenčianti Kybartų „Sveikata" 1:0 įveikė Alytaus futbolo „sala" Kazlų Rūdoje šiemet tapusią buvusią G. Jarmalavičiaus ekipą „Šilas". Jo gretas 16-finalyje gynė alytiškiai Artiom Spelman, broliai Irmantas ir Renaldas Stankevičiai  Mindaugas Strauka ir buvęs dainaviškis Benas Spietinis, rungtynėms buvo registruotas ir Povilas Gavėnas, o Modestas Atmanavičius nežaidė.

Buvusio dainaviškio, legionieriaus Yudai Koike, atstovaujamas „Kupiškis" po pratęsimo ir baudinių 0:3 (0:0) namuose nusileido Kretingos „Minijai". Buvęs Alytaus japonas pradėjo šeimininkams visiškai nerezultatyvia tapusią 11 m seriją.