1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
VideoreportažaiVerslasŠvietimasRėmėjų turinys
2019 Gegužės 24d.
1

Likiškėliai vieni pirmųjų ugdymą grįs verslumu

title

Alytaus miesto savivaldybės taryba nusprendė, kad nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. Alytaus Likiškėlių progimnazija galės dirbti pagal novatoriško verslumo ugdymo (NVU) sampratą. Tai – pirma mokykla Dzūkijos regione, kuri įgyvendins šio savito ugdymo elementus. Tai reiškia, kad į bendro ugdymo planą bus įtraukta iki 20 procentų veiklų, susijusių su verslumo ugdymu.

Teisę integruoti verslumą gavęs Likiškėliai – pionieriai, mat tai – vos antra tokia mokymo įstaiga visoje Lietuvoje.

Išskirtinį statusą gavusi Likiškėlių progimnazija ugdo jaunuosius verslininkus. Čia veikia Mokinių mokomosios bendrovės (MMB), kurios kuria prekės ženklus, produktus ir juos parduoda.

Mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas tikisi, kad kad ši NVU samprata praplės mokinių akiratį, leis sukaupti reikiamų žinių ir įgūdžių, padės apsispręsti renkantis savo profesinį kelią. Likiškėlių progimnazijoje veikia atskiros ankstyvojo programavimo pamokos, robotikos būrelis, o vyresnių klasių mokiniai mokomi trimačio projektavimo.

Gausiai jaunų šeimų apgyvendintame Likiškėlių mikrorajone įsikūrusi progimnazija pastebi gausėjantį mokinių skaičių. Šią mokymo įstaigą lankantieji dalyvauja projektuose, kurių metu nemokamai vyksta ir į užsienio šalis. Vien per šiuos mokslo metus įvairaus amžiaus mokiniai dalyvavo projektų veiklose Ispanijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Portugalijoje, o mokytojai kvalifikaciją kėlė Estijoje ir Suomijoje.


Naujausios žinios

Komentarai

1
Komentuoti
Ir tai nėra gerai2019-05-25
Verslo mokykla veikia puikiai dabar jau vaikai paprašius nors ir sunešti suolus į klasę ne klausia kas man už tai, kaip buvo seniau pažymys ar socialinės valandos o dabar klausimas KIEK MOKĖSITE? Padainuoti mokyklos koncerte reikia ir klausimas tas pats kiek mokėsite!
Puiku verslumas! Bet jau nebeliko žmogus žmogui! Iš visko išpešti naudą ar reikia tai diegti nuo jaunų dienų? Namuose vaikas paprašius susitvarkyti savo kambarį klausia o kiek tu man už tai sumokėsi? Neperlenkime lazdos! Kaip jauno direktoriaus-,,verslininko" vaikai jam tą patį sakys, geriau suvoks kokius pagrindus dėstyti mokykloje. Svarbiausia moralines vertybes išdėstyti, kad mokiniai suvoktų, kad žmoniškumas svarbiausia. O šie dalykai dabar lieka kaip atmesti.
traffix.lt