17 c Alytus
Penktadienis, Birželio 5d.
2019 Gegužės 24d.
1

Z. Valiūnienė atleista iš Alytaus rajono rinkimų komisijos

titleZ. Valiūnienė (nuotraukoje - antra iš kairės)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gavo skundą „Dėl Alytaus rajono savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 3 komisijos narės Zitos Valiūnienės galimai neteisėtų veiksmų“.

2019-05-21 VRK priėmė sprendimą Nr. Sp-287 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės rinkimų komisijos sudėties pakeitimo“, kuriuo nusprendė pakeisti Alytaus rajono savivaldybės Nr. 3 rinkimų komisijos sudėtį:

1. Atleisti iš komisijos narių pačios prašymu Zitą Valiūnienę, pasiūlytą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

2. Paskirti komisijos nare Antaniną Snarskienę, pasiūlytą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Ar tikrai Z. Valiūnienė iš komisijos išėjo savo noru, o gal jau žinojo, kad vis tiek bus atleista dėl savo neteisėtų veiksmų?

Teigiama, kad nuo politinės partijos „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“ Alytaus rajono rinkimų komisijos Nr. 3 deleguota Zita Valiūnienė užsiėmė su komisijos nario darbu nesuderinta veikla. Ji savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ aktyviai dalijosi LVŽS ir šios partijos kandidatų į Europos parlamentą, buvusio kandidato į prezidentus Sauliaus Skvernelio agitacine medžiaga, kartais po kelis tekstus per dieną.

Pasidalijimo įrašai publikuoti: gegužės 18 d., 16 d., 15 d., 13 d. (3 pasidalinimai), 10 d. (2 pasidalinimai); 9 d., 8 d. 9 (pasidalijimai), 4 d., t.t. Z. Valūnienė taip pat dalijosi įrašu, kuriame menkinami konkurentai.

Balandžio 19 d. ir 24 d. moteris pasidalijo tekstu „Skirmantas Malinauskas demaskuoja dar vieną Ingridos Šimonytės manipuliaciją“.

Alytaus rajono savivaldybės rinkimų komisijos Nr. 3 komisijos narės Z. Valiūnienės įrašų tendencingi pasidalijimai, palaikant vieną politinę LVŽS jėgą ir jos kandidatus socialiniame tinkle „Facebook“, vyksta nuo savivaldos rinkimų.

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų įstatymo 17 straipsnio 8 dalyje ir Lietuvos Respublikos rinkimų į Europos parlamentą įstatymo 20 straipsnio 3 dalyje yra aiškiai nurodyta, kad rinkimų komisijos nariui ar pirmininkui, davusiems rašytinį pasižadėjimą, draudžiama bet kokia rinkimų agitacija ar kiti bandymai paveikti rinkėjų valią. Rinkimų komisijos narys ar pirmininkas, pažeidę šį reikalavimą, rinkimų komisijos nario, pirmininko rašytinį pasižadėjimą, turi būti atleisti iš rinkimų komisijos ir atsakyti įstatymų nustatyta tvarka.


Komentarai

1
Komentuoti
taigi taigi2019-07-30
o ar nubausta? nes tai nusikaltimas ir dar seimo nario žmona. Į cypę kiti žinos.
traffix.lt

Susiję straipsniai

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Tėvo diena | Mano aktyvus tėtis