1 c Alytus
Penktadienis, Balandžio 10d.
Alytus
2019 Gegužės 22d.
1

Prie namo su liūtukais įamžintas Bokšickių šeimos atminimas (NUOTRAUKOS)

titleNuotraukų galerijaZenono Šilinsko nuotraukos

Alytuje įtvirtinamas miestui nusipelnusių žydų tautybės žmonių atminimo įamžinimas.

Prie Vilniaus g. 27 adresu esančio namo su liūtukais į grindinį įmūryti atminimo akmenys-vardinės lentelės su čia gyvenusių Bokšickių pavardėmis, su Lilijos, Saadia ir Šeinės vardais.  

Mendelis Bokšickis (g. 1898 m.) buvo Alytaus advokatas, jam skrta lentelė buvo įmūryta praėjusiais metais. Šįkart pagerbti jo artimieji, II pasaulinio karo metais daug išbandymų patyrusi žmona Šeinė Kronzonaitė-Bokšickienė (g. 1891 m.), sūnus Saadia Bokšickis-Bahat (g. 1928 m.) ir dukra Lilija Bokšickytė-Winterfeld (g. 1927 m.).

Mendelis ir Šeinė buvo suimti 1941 metais, o gyvenimą baigė Paneriuose prie Vilniaus. Sūnus Saadia ir dukra Lilija, tais pačiais metais įkalinti Vilniaus gete, tuomet išgyveno.

Lentelių įmūrijimo renginyje dalyvavo ir Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas bei Bokšickių giminės atstovai.

M. Bokšickis – buvęs Alytaus miesto tarybos narys. Dar vieno buvusio tarybos nario, Šmuelio Beiralo (g. 1890 m.), atminimas pagerbtas akmenį su vardine lentele įmūrijus Vilniaus gatvėje, buvo prisimintas ir alytiškis mokytojas Hiršas Kalmanavičius (g. 1887 m.), kurio atminimas įamžintas Užuolankos g. 30 (anksčiau - Užuolankos g. 22), čia veikė žydų mokykla, kur jis dirbo.

Š. Beiralas ir M. Bokšickis teikė pagalbą Alytuje besikuriančiam 1-ajam pėstininkų pulkui, rūpinosi miesto gaisrų gesinimo sistema.
Skirtingai, nei M. Bokšickis, Š. Beiralas ir H. Kalmanavičius mirė arba buvo nužudyti ne Vilniuje, o Alytuje.

 

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
vytautas2019-05-23
gražus ir prasmingas senojo Alytaus gyventojų įamžinimas.
traffix.lt