7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūra
2019 Gegužės 21d.
0

MKČ kelias drieksis nuo Varėnos iki Palangos

titleNuotraukų galerija

Varėnoje artėja yptingi kultūriniai įvykiai – pristatoma Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metrika, gimimo vietos žymėjimas atminimo ženklu Senojoje Varėnoje, čia startuos kultūrinės topografijos savaitė „Čiurlionio Lietuva“ ir nacionalinis kultūros kelias „Čiurlionio kelias“.

Kultūrinės topografijos meno savaitė „Čiurlionio Lietuva“ Varėnoje - gegužės 24 d., tądien S. Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios šventoriuje – ir M. K. Čiurlionio gimimo vietos pažymėjimas atminimo ženklu.

Sankt-Peterburgo (Rusija) valstybiniame istorijos archyve buvo gautas XIX a. Senosios Varėnos žemėlapis, kuriame aiškiai matoma, kad bažnyčios sklype buvo penki pastatai, o remiantis istorikės Laimos Vileikienės teigimu, M. K. Čiurlionio gimimo vietą galima lokalizuoti prie bažnyčios buvusiuose pastatuose.

Senosios Varėnos bažnyčioje pristatoma M. K. Čiurlionio gimimo metrika, bus eksponuojama ir bažnytinė knyga su įrašu apie gimimą. Unikalūs dokumentai beveik po 150 metų bus viešai prieinami čia, kur MKČ buvo pakrikštytas, o vargonininku dirbo jo tėvas.
1875 metų Merkinės dekanato (9 Romos katalikų bažnyčių) gimimo, santuokos ir mirties metrikų knyga, kurioje įrašytas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo ir krikšto faktas, nurodyti jo tėvai ir krikšto tėvai, saugoma Lietuvos valstybės istorijos archyve.

Nacionalinis kultūros kelias „Čiurlionio kelias“ prasidės gegužės 22 dieną. Pirmąją kultūrinę kelionę M. K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos vietomis gegužės 24-31 dienomis sumanė prof. Rokas Zubovas, remdamasis faktu, kad M. K. Čiurlionis su broliais Jonu ir Stasiu 1907 m. gegužės 24 d. laiveliu iš Druskininkų Nemunu išplaukė į Jurbarką, veždami M. K. Čiurlionio sukurtą paveikslą „Šv. Rokas“, kurį dailininkui užsakė Jurbarko parapijos klebonas baigiamai statyti neogotikinei bažnyčiai. Čiurlionių kelionė laiveliu su paveikslu baigėsi Jurbarke, o į Druskininkus jie sugrįžo traukiniu.

„Čiurlionio kelią“ sudaro 487 km, tai – pirmasis nacionalinis kultūros kelias, veiksiantis ištisus metus, sujungiantis Varėną (senąją jos dalį, ir naująjį miestą), Druskininkus, Vilnių, Kauną, Rietavą, Plungę ir Palangą.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt